Tanie kino domowe, a może soundbar?

kkucel

New member
Cześć,

Pomyślałem ostatnio o zakupie zestawu audio, który zastąpiłby tragiczne głośniki w TV (Sony EX720), ale kompletnie nie znam się na tego typu sprawach. Do sprzętu podpięty byłby więc dekoder od kablówki, konsola do gier, jakieś usb z mp3, czasami laptop. Zależy mi na tym żeby był to sprzęt nowy i możliwy do zakupienia w Saturnie/MM albo Euro ze względu na raty. Jakość dźwięku nie jest najważniejsza, nie jestem audiofilem, ani nawet nie mam specjalnego słuchu do muzyki itp, chodzi o zestaw naprawdę budżetowy. Myślę, że ważną informacją jest to, że wolałbym uniknąć ustawiania głośników z tyłu, ale nie jest to u mnie niemożliwe (a może można je ustawić z przodu?). Wstępnie wytypowałem taki zestaw:

- ze strony Saturna (niestety nie mogę dodać linków do postów -_-) - kino-domowe-pioneer-vsx-323-k-s-esr2tb-czarny

ewentualnie w Euro.com.pl:

- amplituner Sony str dh540
- kolumny Sony ss-fcr4000

Podczas poszukiwań trafiłem też na soundbary i jeden zainteresował mnie szczególnie:

- Sony ht-ct660

I teraz już, szczerze mówiąc, sam nie wiem co wybrać - żadnych cudów nie oczekuję oczywiście. Domyślam się, że te zestawy będą grać podobnie - a może się mylę? A może ten soundbar będzie wyraźnie lepszy od nich? Te ~1700zł to jest taki max co chciałbym wydać.
 

Rafal7

Banned
Jeżeli chcesz uniknąć stawiania tylnych głośników tam gdzie ich miejsce to mija się z celem zakup kina domowego
Natomiast kolumny FCR 4000 sobie odpuść.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kkucel

New member
Jeżeli chcesz uniknąć stawiania tylnych głośników tam gdzie ich miejsce to mija się z celem zakup kina domowego
Dlatego zacząłem się zastanawiać nad tym soundbarem. Tylko czy on nie będzie grał wyraźnie gorzej od, nawet dość słabego, kina?

Natomiast kolumny FCR 4000 sobie odpuść.
Zapomniałem napisać, ale prosiłbym o argumentowanie wypowiedzi, bo jako laik po takiej odpowiedzi wiem tyle samo co przed pytaniem ;) Dlaczego? Co z nimi nie tak? Co wyraźnie lepszego dostanę w podobnej cenie?
 

Rafal7

Banned
Tak się składa ze miałem model FCR6000 i grało to bo grało,słuchałem FCR4000 osobiście i jak dla mnie slabo nawet bardzo słabo wypadły te kolumny
 

kkucel

New member
Z tym zestawem niestety jest taki problem, że jest niedostępny zarówno w sklepie internetowym, jak i w stacjonarnych u mnie :( Z drugiej strony to nie jest zakup na wyścigi, więc w sumie mogę po prostu poczekać.
 

kkucel

New member
Kraków. Dlatego interesuje mnie Saturn/MM, Euro, ewentualnie Mediaexpert, ale nie wiem czy tam na raty można kupić.
 
Do góry