Tania plazma do 50"

MWM

New member
Witam specjalistów,

Uprzejmie proszę o dobór telewizora, stary idzie w odstawkę. Przeczytałem już wiele na forum, chciałbym potwierdzić sie w wyborze, podaję parametry:

odległość od ekranu - od 2 do 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - Okno zachodnie po lewej stronie na ścianie prostopadłej do ściany telewizora, możliwość zasłonięcia roletami.
wielkość pokoju - 24m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 26 cali.
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, programy edukacyjne, programy dla dzieci, seriale,komputer.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - oglądam przeważnie z lekkim oświetleniem
wolisz obraz ostry czy łagodny - połączenie ostrości i łagodności.
matryca błyszcząca czy matowa? - nie ma znaczenia, choć błyszczące bardziej mi się podobają, pewnie dlatego, że przeważnie łatwiej pokazać większe kontrasty
preferowana wielkość telewizora? - W moim wypadku chyba 42"
preferowana marka ? Samsung, Panasonic, Sharp, LG - od biedy
czego nie lubisz w telewizorach? - Nienaturalnych kolorów (szczególnie przejaskrawień albo "niedokolorowania"), smużenia, przebarwień przy czarnym ekranie, czarny musi być czarny.
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Tuner cyfrowy (jeszcze nie wybrany ale prawdopodobnie Cyfra +, albo N`ka z oferty pakietowej z TPSA(kabel telefoniczny), kino domowe YAMAHA, komputer, dyski twarde, z czasem pewnie konsola dla dziecka.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 70% TV 30% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? - Różne kąty.
czy ważne jest wifi ? - niekonieczne ale pomocny gadżet.
czy będziesz korzystać z widgetów ? - Nie wiem, zobaczymy, nigdy nie korzystałem i przeważnie nie mam czasu na takie zabawy
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - Niekoniecznie, tylko w wyjątkowych sytuacjach
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? - Nie wiem, nigdy nie widziałem w akcji, zobaczymy. Niekonieczna opcja.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK!
ma mieć 3D ? NIE
ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie, ale może mieć
ma mieć tuner DVB-S ? czy jak będę miał tuner cyfrowy od np CYFRY +, to potrzebny mi dodatkowy w TV??
jaki masz sygnał ? na razie zwykła antena, później Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? - Kilka w tym HBO lub Canal+
ma stać czy wisieć ? - Na razie będzie stał, potem będzie wisiał

Budżet: 1500 do 2500zł.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Na razie w moich wyborach przewodzą plazmy Panasonica, szczególnie TX-P42S30E, trochę mi żal dopłacać do P42G30. Zastanawiałem się też nad 46-50" np LG50PV350 ale sprzedawcy w sklepach odraczają takie duże przekątne na odległość 2m. No i te problemy z matrycami, gdyby nie to byłaby wyborem idealnym.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie wybierałbym 42G 30:
009_P1260096.JPG

Na pierwszy widok - bardzo dobra powłoka antyrefleksowa, która poprawi wizerunek w pomieszczeniach nasłonecznionych. To duży postęp w dziedzinie błyszczących plazm.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
 

MWM

New member
Kiki, dziękuje za "wstępną" odpowiedź ;)
O tym Panasonie napisałeś z uwagi na wielkość sugerowaną przeze mnie, czy dobraną przez Ciebie? Jak powieszę TV na ścianę odległość zrobi mi się 2,5 - 4m ze wskazaniem na 2,5m.
Jakie są inne powody doboru tego telewizora>>
Obawiam się trochę tego szumienia, mam dość wyczulone ucho (jestem muzykiem, choć już nie zawodowym) i buczenie może być lekko przeszkadzające. Jeszcze bardzo ważne pytanie i tu sie nie śmiejcie....;)
Czy on SZUMI, czy BUCZY??(szum wentylatorów a buczenie jakieś uporczywe to duuuuuuża różnica)
Może przydało by sie powiesić 50" i wtedy jakieś inne plazmeczki wchodziły by w grę? budżet niestety dalej podobny maksymalnie 2500, dlatego i tylko dlatego brałem pod uwagę tego LG. Najchętniej kupiłbym p4630 ale nie mam tyle pieniędzy.

Tak przy okazji, ostatnio czytałem w Wyborczej a później na Onecie (wiem słabe źródło informacji), że TV mają niedługo podrożeć. Wiemy coś o tym??
 

don111

Banned
jeśli już to szumi i bzyczy, nie ma żadnego buczenia...
wentylatory szumią niemal bezgłośnie i o tonacji nie zwracającej uwagi... a bzyczą prawie wszystkie plazmy, tylko z różną głośnością, w zależności od sceny - im jaśniejszy ekran tym głośniej (czyli ustawienie kontrastu też ma znaczenie), przy ciemnym ekranie lub średnio ciemnym i stonowanym kontraście nawet jeśli dany egzemplarz bzyczy to cicho, a te mniej hałaśliwe są wtedy bezgłośne
 

MWM

New member
Dziękuję za informację o szumieniu.
donn111 widzę, że masz plazmę LG, zastanawiam się cały czas nad PV350 i wybór praktycznie będzie pomiędzy 42g/s30 i PV350. Korci mnie ten LG bo różnica res jednak duża pomiędzy 50" a 42". Teraz jakieś takie małe wydają się te 42" TV.
 

don111

Banned
akurat mam LEDa (ale tylko dlatego że była okazyjna cena i najwyższy model), plazmę dałem rodzicom :)
u mnie jest 2,5-2,7m do ekranu i 47' jest za mało do HD, do SD jest ok... choć jeśli nie jesteś przyzwyczajony do dużego ekranu nie będzie źle i przy 42'
ja się przesiadałem z 21' na 37' i nie mogłem się na początku przyzwyczaić, taki olbrzym mi się wydawał, potem zmieniłem na 46' i 47' ale jeszcze trochę brakuje :)
jeśli idzie o jakość to nie ma jakiejś przepaści, choć nieco lepsze są obydwa Panasonic (np czerń, minimalnie płynność, filtr w samym G30), ale 50' robi swoje... Panasonica rozważyłbym tylko z uwagi na ten "przeskok" z małego tv, bo zależy czy lubisz spokojnie obejmować wzrokiem cały obraz i czy nie przeszkadzałoby Ci nieco większe latanie oczami po ekranie (za to przy większym nie trzeba się wpatrywać żeby dojrzeć większe szczegóły na HD albo przeczytać napisy np z kanału informacyjnego)
 

mtunkiel

New member
Podepnę się pod ten temat, gdyż mam podobny dylemat co przedmówca. Możę zacznę od ankiety:

----------------------------
1. Odległość od ekranu?
- około 3 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju?
- pokój jest dosyć ciemny, okno na południowy-wschód, dokucza tylko rano, są rolety
3. Jak duży jest pokój?
- 4m x 3m, telewizor na krótszej ścianie, fotele na przeciw, kanapa wzdłuż dłuższej ściany
4. Preferowana technologia
- brak, z lekkim wskazaniem na plazmę (z tego, co przebrnąłem przez forum...)
5. Jaki masz obecnie telewizor?
- Panasonic 32", HD Ready, 4 lata temu kosztował około 2,5k PLN
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?
- Stare seriale
- Ambitniejsze kino
- Dokumentalne (Planete)
- Gry, gry, GRY! ;)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:
- 75% wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?
- przy świetle, żyrandol z 5 świetlówkami
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?
- nie jadam obrazów, ale skoro muszę, to raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa?
- bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora?
- telewizor MUSI się zmieścić we wnęce składającej się z komody, dwóch słupków i półki zawieszonej nad komodą; wnęka ma wymiary 140 x 80 (szerokość x wysokość) - podniesienie półki to ostateczna ostateczność, słupków nie odsunę ze względu na inne meble.
12. Preferowana marka?
- Panasonic, ze względu na doświadczenia i DVD Panasa (wspólny pilot jest wygodny); aczkolwiek nie jestem jakoś przesadnie przywiązany
13. Czego nie lubisz w telewizorach?
-
"Artefaktów", poza tym jestem całkiem tolerancyjny; zauważyłem, że oko się do wszystkiego jest w stanie przyzwyczaić po pewnym czasie
14. Jakie urządzenia będą podłączone?
- Tuner HD z kablówki INEA
- XBOX 360
- Nagrywarka DVD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
- kablówka SD - 10%
- kablówka HD - 10%
- DVD - 20%
- XBOX - 60%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych?
- 30% miejsc siedzących na wprost
- 70% miejsć siedzących do 45%
17. Czy ważne jest wifi ?
- Jeśli nie daje więcej, niż podłączenie lapka przez HDMI, to nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?
- Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
- Nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?
- Tak, ale nie widzę większego sensu dopłacania za wbudowaną funkcję, jeśli mogę po prostu podłączyć kompa przez HDMI, co z resztą robiłem do tej pory i nie narzekam
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?
- J/W
22. Czy ma mieć 3D?
- bez znaczenia
23. Czy ma mieć slot na karty SD?

- zdjęcia odpalam z konsoli, następne pytanie
24. Czy ma mieć tuner DVB-T?
- nie znam się, nie wiem do czego to służy... stary TV jakoś łapał wszystko, co kablówka miała do zaoferowania...
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?
- HDMI, rozgałęziacz już mam, ale atutem będzie, jeśli będę mógł się go pozbyć - korzystam z 3-ech gniazdek
26. Jaki masz sygnał?
- INEA HD
27. Ile programów HD?
- 4
28. Czy telewizor będzie stać czy wisieć?
- Stać na baczność!
29. Rozdzielczość:
- Full HD, ze względu na konsolę
30. Na czym najbardziej Ci zależy?
- możliwie płynny i ostry obraz podczas korzystania z konsoli w rozdzielczości 1080
31. Ile osób zasiada przed telewizorem?
- 2 - 80%
- 3 - 10%
- 4+ - 10%
(2-letniej córki nie liczę)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor?
- dni powszednie - 2 do 5
- weekend - 4 do 8
33. Jaki przedział cenowy?
- 2000 do 3000 PLN, aczkolwiek nie zależy mi na kupowaniu żadnych bajerów nie zwięszających fukcjonalności, którą obecnie daje mi podłączenie lapka do TV.
-----------------

Moja historia poszukiwań zaczęła się od Panasa TX-L42E30E. Miałem LCD, było ok, więc szukałem LCD. Właściwie już pisałem zamówienie, ale natrafiłem na komentarz "po co kupować LCD, skoro plazma ma lepszy obraz?" No to zacząłem szukać plazm. Przez długi czas byłem rozdarty pomiędzy poniższymi Panasonicami:
- TX-P42G30E - hurra! stać mnie na całkiem niezły wypas!
- TX-P42S30E - hej, właściwie to nie potrzebuje takiego wypasu - kilka stówek w kieszeni!
- TX-P50U30E - tak właściwie, to obcinając jeszcze nieco z funkcjonalności, mogę mieć 50 cali! Jakość obrazu chyba wystarczy...

Kiedy już przymierzałem się do studiowania instrukcji obsługi prawie pewnego zakupu zadałem sobie pytanie: "A może jednak nie Panasonic?". I tak znalazłem:
- SAMSUNG PS51D550 - 51" też mi się zmieści! Tylko czy będzie miał lepszy obraz niż TX-P50U30?

Widziałem na forum, że niektórzy polecają jakieś LG, ale to tej firmy jakoś nie mam zaufania - a może czas to zmienić? Aczkolwiek TV, jak np:
- LG 50PV350
- LG 50PZ250
Są trudno dostępne (a może kiepsko szukam)?

Nie ograniczam się tylko do tych modeli - może coś przegapiłem?

Mam zdecydowanie za dużo czasu (siedzę na delegacji do końca tygodnia). Zamierzam dokonać zakupu drogą kupna w niedzielę/poniedziałek.

Będę wdzięczny za pomoc - już mnie głowa i oczy od tego bolą...

Jeszcze raz podkreślę, że najważniejszy jest dla mnie obraz pod konsolę - resztę załatwia lapek.
 
Do góry