Tani TV z 3D pod Cyfrowy Polsat i PS4

piasek1906

New member
Witam od świąt zostałem szczęśliwym posiadaczem PS4. Na dzień dzisiejszy posiadam telewizor marki TCL L40D3300FC. Mój wujek posiada LG 42LB5800 i przy oglądaniu z Cyfrowego polsatu widać ogromną różnice w płynności obrazu więc pomyślałem że takie same wymierne efekty będą podczas gry na konsoli. Ten fakt popchnął mnie do chęci wymiany telewizora.

Budżet mocno ograniczony (1900zł) więc do wyboru nie ma dużo telewizorów 42 calowych. Interesuje mnie opcja 3D (zapewnia matryce 100Hz i PS4 ma Blueray to i filmy w 3D by się obejrzało) co jeszcze bardziej zawęża liczbę potencjalnych odbiorników.

Znalazłem takie TV:
LG 42LB650V
Philips 42PFH6309
PANASONIC TX-42AS650E

Który z tych telewizorów polecacie? Albo macie jakieś ciekawe alternatywy?

Bardzo dziękuje za odpowiedzi i pomoc :)

Pozdrawiam
Tomasz :)


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno z boku (północny wschód) słońce tylko rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 40 cali LED 100Hz TCL L40D3300FC
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bardzo dobry obraz, min 100 Hz Mały input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Brak sygnału
10.Jakie urządzenia ? dekoder HD Cyfrowego Polsatu, Konsola PS4 i Laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie znam się
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, programy rozrywkowe, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Do tego mam laptop, smartfon i tablet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? W tygodniu głównie PS4 w weekedny Filmy i pprogramy
16.Preferencje co do marki ? Nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale wystarczą (Teraz mam 40 cali i jest spoko)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ceny :D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? o różnej porze
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1900zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętne
 

firekage

New member
Bez reklam
Samsung 40H6400 lub Panasonic 40AS640. Dlaczego te? Panele VA, natywnie 120Hz, wysoki kontrast i dobra czerń oraz upłynniacze obrazu. LG 650 to IPS, przeciwieństwo tych dwóch do tego na IPS i bez local dimmingu - ważne przy ipsach. Czemu 640, a nie 650? Z tego samego powodu: VA vs IPS.

Ps - 640 nie nagrywają***na usb i nie mają***okularów 3d w zestawie.
 

piasek1906

New member
Samsung 40H6400 lub Panasonic 40AS640. Dlaczego te? Panele VA, natywnie 120Hz, wysoki kontrast i dobra czerń oraz upłynniacze obrazu. LG 650 to IPS, przeciwieństwo tych dwóch do tego na IPS i bez local dimmingu - ważne przy ipsach. Czemu 640, a nie 650? Z tego samego powodu: VA vs IPS.

Ps - 640 nie nagrywają***na usb i nie mają***okularów 3d w zestawie.

Dziękuje za odzew :)

Mam Kilka pytań co do wypowiedzi:

1. W jakie okulary musiałbym się uzbroić w razie wyboru Panasonic-a? (3d aktywne czy pasywne?)
2. Czyli matryce IPS omijać szerokim łukiem jeżeli nie ma się hajsu na TV z bajerami poprawiającymi obraz?
3. A jak obydwa TV mają się do Toshiba 40L5435DG jak już szukamy czegoś w przedziale 40 cali??
4. Przeczytałem w jednaj z recenzji że Samsung ma płynniejszy obraz a ma tylko 400Hz a Panas 1200Hz, (wiem że to marketing ale współczynnik jest 3 razy większy w Panasie) to błąd w recenzji czy taki jest stan faktyczny?
5. Jakość obrazu (całokształt) w tych TV jest lepsza/porównywalna do LG 42LB5800?

Przepraszam że tak wypytuje ale chciałbym widzieć te 60FPS przy grach na PS4 a przy tym TV którego posiadam nie widać różnicy (miedzy 30fps a 60fps) a u wujka nawet zwykła TV jest wyraźnie płynniejsza.

Pozdrawiam.

Tomasz
 

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego 3d pasywne to patent lg a oni produkują i sprzedają ipsy.Na chwilę obecną większość tv z 3d pasywnym jest na ips od LG a tv z 3d aktywnym są na va od innych producentów matryc(jest raptem kilka wyjątków).Dlatego też panas as650 to 3d pasywne i ips a as640 3d aktywne matryca va.h6400 i as640 mają matryce natywne 120 hz czyli podwójnej prędkości(są jeszcze 240hz w modelach topowych i to tyle) natomiast sama jakość upłynniacza zależy wyłącznie od tego co dana firma z takiej matrycy potrafi osiągnąć i nie ma to nic wspólnego że napisze sobie 400 czy 1200hz.Kolejna sprawa czy coś się drastycznie poprawi na ps4 i tu niekoniecznie bo praktycznie każdy tv przyjmie tylko sygnał 60 hz i nic więcej.Te upłynniacze robią to niejako wewnętrznie.Będziesz miał poprawę jeśli nie będziesz korzystał z trybu gra bo włączenie upłynniaczy podnosi po prostu znacznie input lag(elektronika tv musi obrobić sygnał) a w trybie gra są właśnie po to wyłączone.Korzyść to odniesiesz taką że matryce 120 hz natywne są z reguły trochę szybsze i lepszej jakości i mimo że sygnał z ps4 dalej będzie 60hz to taka matryca powinna się trochę lepiej zachowywać no i oczywiście będzie lepiej w filmach i meczach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich brałbym Panasonica 42AS650.
Ale kolega Ci dobrze doradza. Jak grasz w sieci to tylko 42L7453 Toshiba.
 
Do góry