Tani TV 32"

Mastha

New member
Witam, poszukuje dobrego, w miarę taniego telewizorka Full HD 32".
Telewizor będzie przeznaczony głównie do gier wideo i filmów na blu rayu.
Bardzo bym prosił o jakieś porady.
 

L.Sniper

New member
KDL-32EX500/501 dostępny już od 1900 zł. Wersja 401 wg mnie jest zbyt droga w porównaniu do EX500 żeby do niego nie dopłacić. Tylko ten ekran po kilku godzinach grania będzie za mały może lepiej pomyśleć o czymś większym ? Jaki jest budżet ?
 

Ares78

New member
2500zł na telewizor 32 calowy to duży budżet, nic większego do pomieszczenia nie wejdzie (czy może umeblowanie ogranicza)? Bo na dobrą sprawę przy tej cenie można się pokusić już o 37" ex500 ewentualnie przy lepszej promocji może wystarczyć nawet na 40". Jeśli jest to Twój pierwszy telewizor LCD to pamiętaj większość osób w takiej sytuacji kupuje za mały odbiornik...
 

L.Sniper

New member
Dzisiaj byłem w jednym ze sklepów u siebie i KDL-40EX500 jest za 2450 zł tyle że 5 lat gwarancji nie ma bo to nie Centrum Sony. Jak myślicie opłaca się czy lepiej dopłacić i kupić w CS za 300 zł więcej ?
 

Ares78

New member
To już zależy od Ciebie i tego jak często zmieniasz telewizor, jeśli co 2-3 lata to średnio opłaca się dopłacić, jeżeli ma być to zakup na dłuższy okres czasu to jednak 5 lat gwarancji pozwala w znacznym stopniu spać spokojnie...
 

Ares78

New member
Jeżeli myślisz na 46" to pytanie jaką odległość do odbiornika jesteś wstanie zapewnić, oraz jakie będą źródła sygnału. Od tego bardzo dużo zależy bo pamiętaj, że obróbka sygnału SD ma jakieś granice, a zazwyczaj z tego źródła będziesz korzystać.
 

L.Sniper

New member
Z pozycji siedzącej wymierzyłem 230-240 cm zależy czy go powieszę czy nie ale jutro zamierzam wstawić za siedziska jeszcze podstawki z głośnikami więc dystans się zmniejszy o jakieś 30cm. Nie będzie za blisko na 46 ? Źródeł sygnału TV na razie nie planuję bo i tak nie oglądam TV może za jakiś czas N na kartę. Na chwilę obecną mkv + gry z peceta i PS3 gralnia ew blu ray.
 

Ares78

New member
Nie każdy się ze mną zgodzi, ale jak dla mnie przy 2,5 metrach już jest taka granica dla sygnału SD i przekątnej 46 cali, dla źródeł HD czyli PS3, blu ray czy filmów mkv HD będzie jak najbardziej ok i nawet wskazane będzie się przysunąć. Ale w przypadku np. kablówki, czy divxów sprawa będzie już wyglądała gorzej, zgraj kilka sampli divxów i zobacz w sklepie z odległości z której będziesz oglądał czy zadowala Ciebie jakość obrazu.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Nie każdy się ze mną zgodzi, ale jak dla mnie przy 2,5 metrach już jest taka granica dla sygnału SD i przekątnej 46 cali, dla źródeł HD czyli PS3, blu ray czy filmów mkv HD będzie jak najbardziej ok i nawet wskazane będzie się przysunąć. Ale w przypadku np. kablówki, czy divxów sprawa będzie już wyglądała gorzej, zgraj kilka sampli divxów i zobacz w sklepie z odległości z której będziesz oglądał czy zadowala Ciebie jakość obrazu.


a jakie masz okulary?
 
Do góry