TANI projektor do kina

tomeus

New member
Witam wszystkich. Na początku chciałbym trochę przybliżyć moją sytuację. Mam 19 lat i kocham dobre filmy, lubie wydawać kase na sprzęt i generalnie interesuje się techniką ( fotografia,komputery,KD )... U mnie w pokoju mam kolumny stereo ze wzmacniaczem które sam zbudowałem za blisko 1500 zł a w salonie mam kino domowe STX 5.0 ( rodzice nie chcą za bardzo subwoofera ) z amplitunerem Yamahy i TV Sony 32" FULL HD. Nazbierało mi się trochę gotówki i myślałem co by tu dokupić... Jeżeli chodzi o dźwięk - póki co nie potrzeba mi nic więcej - to już by była przesada. Ale byłem w kinie na Avatarze pare dni temu i mnie olśniło - projektor ! To byłby zakup dosyć konkretny który by pewnie wprowadził kinową atmosfere do domu.

Przechodząc do konkretów:
Pokój ma lekko ponad 25m^2, filmy ogladam na TV okolo 2m od ekranu, ale gdybym miał projektor siedziałbym na kanapie która stoji ~3,5m od potencjalnego ekranu. Wydaje mi się że ekran który oglądałoby się wmiare przyjemnie miałby wtedy jakieś 160-180, może 200 cm przekątnej

Urządzenia na rynku widze że są przeróżne, od 1000 do 10 000zł :)
Gdybym miał kupować teraz to nie jestem w stanie przeznaczyć więcej gotówki niż 1500 zł i tu zadaje moje pierwsze pytanie, czy znajde jakiś projektor w tej cenie który nada się do kina ? Jeżeli tak to jaki konkretnie ?
Znalazłem takie coś, tylko ich przeznaczeniem są chyba prezentacje więc nie wiem jak sie na nich będzie oglądało film...

BENQ MP515
Vivitek D825ES
LG HS200G - z matrycą LED

Jeżeli nie warto kupować takie to poczekam do wakacji, wtedy popracuje to będzie zastrzyk gotówki i może będę mógł wydać te 2500 zł( bo nie chce kupić za 1500 zł czegoś z czego nie będę zadowolony )

Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry