Tani LCD do 2200zł, 40-42cale. Co kupić?

bbanan

New member
Witam.
Szukam jakiegoś taniego LCD do 2200zł, 40-42 cale. Nie mam preferencji co do marki, ale raczej nie chciałbym Philipsa. Wolałbym tv 100Hz co zawęża znacznie pole wyboru w tej cenie. Proszę o jakieś porady. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odległość od ekranu? ok. 4m
Jak słońce świeci w pokoju? Okna z zachodu (żaluzje) telewizor na przeciwko
Jak duży jest pokój? 5x3
Preferowana technologia: LCD
Jaki masz obecnie telewizor? crt
Jakie programy najczęściej oglądasz? bajki, seriale, filmy, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem: i tak, i tak, ale więcej w ciągu dnia
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
Preferowana wielkość telewizora? 40" ewentuanie 42"
Preferowana marka? brak (raczej nie Philips)
Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, rozmazania, brzęczenia/buczenia
Jakie urządzenia będą podłączone? kino domowe, ewentualnie czasem komputer
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% TV
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? 90% na wprost
Czy ważne jest wifi ? nie
Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? fajnie by było, ale nie koniecznie, fajnie gdyby czytał jak najwięcej formatów video np. divx, mkv, ale też nie jest to absolutnie konieczne
Ma mieć 3D? nie
Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB pamięci masowe, Euro, HDMI, PC (może być, ale nie musi)
Jaki masz sygnał: kablówka analogowa, jak kupię tv to kablówka cyfrowa
Ile programów HD? kilka
Ma stać czy wisieć? stać
Rozdzielczość: raczej full hd
Dvb-t: nie musi być
Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu w tej cenie, wolałbym 100Hz
Ile osób ogląda:2-3
Jaka klasa cenowa ? do 2200zł.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam.
Szukam jakiegoś taniego LCD do 2200zł, 40-42 cale. Nie mam preferencji co do marki, ale raczej nie chciałbym Philipsa. Wolałbym tv 100Hz co zawęża znacznie pole wyboru w tej cenie. Proszę o jakieś porady. Z góry dziękuję za podpowiedzi.



A DLACZEGO NIE PHILPS - TO NAJLEPSZE TV LCD W KAŻDYM PRZEDZIALE CENOWYM

POLECAM WŁAŚNIE PHILIPSA 40PFL5605H - BARDZO DOBRY OBRAZ - BARDZO DOBRY DŹWIĘK.

podaję adres strony:

Telewizor LCD Philips 40PFL5605H/12 - opinie, komentarze o produkcie


Dołóż dwie stówy - kup przez internet i będziesz b. zadowolony.
 

don111

Banned
z tej odległości to pomyśl o 50', lepiej od LCD wypadnie plazma LG 50PV350 albo 50PT353, ewentualnie Panasonic 50c3 (z uwagi na lepsze dobieranie proporcji ekranu)
z 42' w tej cenie jest Panasonic 42S30 albo ciut droższy 42G30
 

bbanan

New member
Dzięki.
Raczej zostanę przy 40-42 cale. Rozważam też opcję z trochę innym ustawieniem w pokoju i wtedy to by było 2,5-3m. Jeżeli chodzi plazmę to tylko Panasonic, ale chyba zdecyduję się na lcd. Na razie biorę pod uwagę:
LG 42LD650
LG 42LK530
Samsung LE40C630
Sony KDL-40EX500
Toshiba 40XV733G
I jeszcze przed chwilą znalazłem LED Toshiba 42SL833 (wychodzi trochę drożej niż chciałem- 2320 przy odbiorze w sklepie ), ale może warto dopłacić.
 

gosc_niedzie

New member
Z tych co podałeś, ja brałbym sony tu test w którym ten telewizor wypada znakomicie.
Z innych wziąłbym pod uwagę jeszcze samsunga LE40C630/LE40C650... ale i tak kupiłbym sony :)
 

bbanan

New member
Po obejrzeniu "na żywo" telewizorów i po przeczytaniu wątków forum wybieram miedzy Toshiba 40XV733G, a Sony KDL-40EX500. A i jeszcze ciekawostka Toshiba 42SL833 kosztowała na stronie rtv euro agd 2299, a już na drugi dzień 2499 czyli mniej więcej tyle ile w innych sklepach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś dobrze sprawdzić :
Toshiba 42SL 738
Toshiba 42 HL 833
Panasonic 42E 30 .
Z Twoich - Sony 40 EX 500
 

bbanan

New member
Już prawie się zdecydowałem na Sony 40ex500. Przeglądałem też te proponowane Toshiby, ale zastanawiam się jeszcze nad modelem 42SL833. Jest trochę droższy (2499), niż chciałem, ale może warto dołożyć te 300zł i go wziąć zamiast Sony. "Na papierze" wygląda nieźle, ale nie mogę nigdzie znaleźć opinii na jego temat (chyba jakiś nowy model).
 

bbanan

New member
Muszę ogólnie powiedzieć, że z tv oglądanych na żywo najbardziej podobał mi się obraz na Toshibach. W poprzednim poście zapomniałem napisać o modelu 40VL748. Byłem dziś jeszcze wieczorkiem w sklepie i miałem okazję porównać obok siebie 40VL748 i 42SL833. Bardziej podobał mi się ten 40vl748. Przed chwilą przeczytałem też temat o nim na forum i porównałem parametry, teoretycznie wychodzi to na korzyść 40vl748 no i jest o stówę tańszy. Sam już nie wiem te 2 cale nie robią mi różnicy jeżeli na tym miałby być lepszy obraz (sorry zrobiłem offtop z własnego tematu - miało być 2200 a jest 2400-2500)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale do Twoich potrzeb to zdecydowanie 46". Jak zrobiłeś już wysiłek to zrób ciut większy i bierz 46VL 748.
 

bbanan

New member
Generalnie jak uznam, że jest za mały to mogę bez problemu zmienić ustawienie w pokoju i oglądać z odległości 2,5m. Teraz z tej odległości (2,5) oglądam filmy na monitorze 22" :) więc przeskok będzie i tak duży. A z tych dwóch 40vl748 i 42SL833, który jest lepszy (nie biorąc pod uwagę różnicy wielkości)
 

krzaktak

New member
Generalnie jak uznam, że jest za mały to mogę bez problemu zmienić ustawienie w pokoju i oglądać z odległości 2,5m. Teraz z tej odległości (2,5) oglądam filmy na monitorze 22" :) więc przeskok będzie i tak duży. A z tych dwóch 40vl748 i 42SL833, który jest lepszy (nie biorąc pod uwagę różnicy wielkości)

Witam :> rekatywuje temat bo jestem zainteresowany tym samym zakupem :>
Ew. bbanan jaki wreszcie wybrałeś model bo tez się zastanawiam nad tymi dwoma .
kiki : nie odpowiedziałeś na pytanie który lepiej wybrać :>.


pozdrawiam.
 
Do góry