tani kabel hdmi

nwzfenix

New member
Mam taki problem mianowice tv mi smuży podlaczony do PC tanim kablem hdmi 5m. Czy owy kabel może powodować smżenie:confused:TV sony 40v5500 karta graficzna 8800 gts 512 sli 2 sztuki
 
Ostatnia edycja:

tom0987

New member
oczywiście że tak , miałem taką sama sytuacie tylko że ja miałem podłączony ps3 do lcd 5 m kablem hdmi no name,obraz śnierzył latały białe kropki . Wymieniłem na kabel 1,5m firmy prowire i teraz jest wszystko ok

poza tym że obraz nie śnierzy róznicy w polepszeniu obrazu nie ma , tak wiec nie warto dawać wiecej za dobry kabel (ja niestety dalem 100 zł)ale każdy musi sie sam przekonać co nie hehhh
 

nwzfenix

New member
Czyli co mam zrobic obraz nie ma zakłóceń nie snieży ale smuży w grach muślę że to wina przepustowość kabla. Mam nie kupywac drogiego wiec jak minimum 4m a takich nie ma. Drogi to 200 - 300 zeta max cena idze w parze z możliwościami wiec :hmm:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
nwzfenix napisał:
Czyli co mam zrobic obraz nie ma zakłóceń nie snieży ale smuży w grach muślę że to wina przepustowość kabla. Mam nie kupywac drogiego wiec jak minimum 4m a takich nie ma. Drogi to 200 - 300 zeta max cena idze w parze z możliwościami wiec :hmm:
Jeśli to "smużenie" nie jest rwaniem (albo gubieniem ramek), to na pewno nie jest to wina kabla - raczej tv (to czego nie widać na monitorze 19"-22" wyłazi podle na tv 40" i większych). Może lepiej pobaw się ustawieniami tv (game mode, 100Hz+, czy jakkolwiek się to nazywa).
 

nwzfenix

New member
Właśnie odpalilem gre crysis i jestem zdziwiony nie ma problemu rozdziała 1920x1050 dx10 max, nie wiem co to bylo fakt fps mało ale problem znikł może dzeki Windows 7 nie wiem :D :confused: dzieki za zainteresowanie tematem ... jeszcze pokombinuje spróbuje wykryć czego to wina
 

kivlov

New member
Czyli zmiana systemu operacyjnego pomogło? A jak jest z ostrością czcionki? Dzisiaj podłączałem pod Toshibe 37X3000PG z kompem kablem HDMI-HDMI (5m no name) i niestety czcionka nie była atrakcyjna. Sumer mocnego smużenia nie zauważyłem, ale na monitorze czcionka jest żyleta, a na Toshibie niestety nie jest już różowo. Może to wina przewodu no-name? Czy może ustawienia sterów? (ustawiłem 1920x1080 - natywnie.
 

TURASS

New member
śnierzy na zielono

WITAM.
mam LG32LC52 po podłączeniu przy ustawieniach dekodera telewizji cyfrowej na rozdzielczość 720i lub 1080i obraz śnierzy na zielono, a co ciekawe po podłączeniu konsoli Xbox360 na tym samym kablu oraz w te same gniazdo wszystko jest ok.
czy ktoś mógłby w tym pomóc.
z góry zieki.
 
Do góry