Taga TAV-906 vs JBL LOFT 5.0

henke

New member
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i zabawe z lepszym niz telewizyjne audio dopiero zaczynam.
Chce zbudowac system 5.0 (na subwoofer brak miejsca).
Dodatkowo ograniczony jestem (przez żone ;) ) rozmiarem frontów. Maja byc waskie i ladne.
W zwiazku z tym rozwazam zakup Taga tav-906 lub JBL Loft 5.0 (ok 18 cm szeokosci).
Chcialbym to sparowac z ampli Denon AVR-X1000 lub Yamaha RX-V475. Zalezy mi na podlaczeniu ampli do domowej sieci LAN wiec powyzsze spelniaja to oczekiwanie.
Co sadzicie o takim zestawie?
Czy powinienem cos zmienic?

Pomieszczenie ma 20 m2.

W oczekiwaniu na odpowiedz, pozdrawiam.
 

marino166

New member
ja mam z tym denonem tagi tav 606 SE, to specjalna edycja tych głośników, mają niezłe parametry i grają bardzo dobrze... mam pokój 32m i jestem bardzo zadowolony z wyboru :D
 

henke

New member
Niestety TAGi 606 są za szerokie więc musiałbym wybrać albo 506 albo 906, no i pozostają jeszcze te JBL o których pisałem.

Cały czas biję się z myślami odnośnie ampli. Blackninja polecił mi H/K AVR-151 od tego producenta wolałbym AVR-161 bo ma automatyczną kalibrację...ale H/K nie ma polskiego menu.
Pod tym względem Denon chyba jest lepszy.

P.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych kolumn co podałeś wybrałbym Lofty. JBL-e dobrze się zgrywają z Harmanem. Jeśli budżet na to pozwala to tak jak pisałeś avr161. Z Denonem też nie będzie źle. Masz możliwość odsłuchu?
 
JBLe ostanio słuchałem u kolegi na podobnym metrażu do Twojego. Grały z HK avr170. Powiem tak, że jestem bardzo miło zaskoczyony. Co prawda nie były jeszcze do dobrze wygrzane, bo zaledwie grały tydzień więc o barwie nic nie powiem. Za to strasznie "lekko" grały. Ray Charles brzmiał jak by nie był do końca pewny czy może spiewać:). Bardzo przyjemne odczucie, aż masz ochotę odkręcić więcej. Jestem bardzo miło zaskoczony ,że z tak małych kolum(na zdjęciach wydawaly się duuużo większe) jest tak fajny dzwięk. W kinie też wyszły obronną ręką. Transformers 3 i koncerty brzmią przyjemnie. O dziwo basu w nich nie brakuje. Wszystko jest na swoim miejscu, góra nie wybiega przed środek i dół. Bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o cena/jakośc.
Polecam odsłuch zanim coś kupisz.
 
Do góry