Szukam telewizora 70-85 cali

bolo221

New member
Witam,

Chcialbym kupic telewizor od 70 do 85 cali z tego wzgledu ze mam duzy salon i odleglosc od telewizora do kanapy wynosi okolo 4 metry i na dodatek mam "zbudowana" szafke rtv od podlogi do sufitu w ktorej jest otwor na telewizor do 85 cali - budowana byla z mysla o przyszlosci poniewaz nie da rady zmienic juz jej konstrukcji.

Obecnie mam telewizor 55 cali i szczerze mowiac widze napisy w filmach ale trzeba sie nameczyc zeby je dostrzec i mam wrazenie, ze kazdy kto oglada z takiej odleglosci (tv naprawde wydaje sie maly na tle tego otworu ) psuje sobie wzrok..

Chodzi mi o tv w rozsadnej cenie nie za 30 tysiecy..

Czy ktos ma jakies propozycje?

I czy nie lepiej poczekac z zakupem do przyszlego roku?

Rozmyslalem nad Samsung UE75H6400AW ale czy jest warto?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam,

Chcialbym kupic telewizor od 70 do 85 cali z tego wzgledu ze mam duzy salon i odleglosc od telewizora do kanapy wynosi okolo 4 metry i na dodatek mam "zbudowana" szafke rtv od podlogi do sufitu w ktorej jest otwor na telewizor do 85 cali - budowana byla z mysla o przyszlosci poniewaz nie da rady zmienic juz jej konstrukcji.

Obecnie mam telewizor 55 cali i szczerze mowiac widze napisy w filmach ale trzeba sie nameczyc zeby je dostrzec i mam wrazenie, ze kazdy kto oglada z takiej odleglosci (tv naprawde wydaje sie maly na tle tego otworu ) psuje sobie wzrok..

Chodzi mi o tv w rozsadnej cenie nie za 30 tysiecy..

Czy ktos ma jakies propozycje?

I czy nie lepiej poczekac z zakupem do przyszlego roku?

Rozmyslalem nad Samsung UE75H6400AW ale czy jest warto?

Pozdrawiam


Jesli zmieniasz TV co 2-3 lata to możesz śmiało brać tego 75H6400

Natomiast jeśli zmieniasz TV co 5-10 lat to raczej bym kupował juz 4K

Pytanie :

Czy ogladasz na wprost ,czy pod różnymi katami telewizje ?
 

wucash

Active member
Bez reklam
Witam w klubie :D też poszukuję telewizora w rozmiarze +/- 75 cali przy podobnych warunkach lokalowych. W tych rozmiarach niestety jesteśmy postawienia przed dylematem - wybrać pomiędzy Samsungiem 75h6400 lub Sony 75w855c których cena zeszła juz poniżej 10 000 ale są to modele FHD lub szukać modeli 4K, które pewnie zdominują rynek w przyszłym roku. Problem w tym, że modele 4K zaczynają się od kilkunastu tysięcy wzwyż. Ja na chwile obecną wstrzymałem się z kupnem poczekam do przyszłego roku z nadzieją że ceny troche spadną. Jest jeszcze wyjątek od reguły tzn model Samunga 70ku6000W ale po zobaczeniu go na żywo zrezygnowałem. Niestety za w miarę niską ceną (7,5 tys.) idzie nie najwyższa jakość wykonania oraz matryca 50Hz.
 
Ostatnia edycja:

bolo221

New member
Jesli zmieniasz TV co 2-3 lata to możesz śmiało brać tego 75H6400

Natomiast jeśli zmieniasz TV co 5-10 lat to raczej bym kupował juz 4K

Pytanie :

Czy ogladasz na wprost ,czy pod różnymi katami telewizje ?

ogladam na wprost, a jakiego 4k w rozsadnej cenie bys proponowal?

I czy ten h6400 ma dobry obraz, kolory itp?
 

bolo221

New member
Witam w klubie :D też poszukuję telewizora w rozmiarze +/- 75 cali przy podobnych warunkach lokalowych. W tych rozmiarach niestety jesteśmy postawienia przed dylematem - wybrać pomiędzy Samsungiem 75h6400 lub Sony 75w855c których cena zeszła juz poniżej 10 000 ale są to modele FHD lub szukać modeli 4K, które pewnie zdominują rynek w przyszłym roku. Problem w tym, że modele 4K zaczynają się od kilkunastu tysięcy wzwyż. Ja na chwile obecną wstrzymałem się z kupnem poczekam do przyszłego roku z nadzieją że ceny troche spadną. Jest jeszcze wyjątek od reguły tzn model Samunga 70ku6000W ale po zobaczeniu go na żywo zrezygnowałem. Niestety za w miarę niską ceną (7,5 tys.) idzie nie najwyższa jakość wykonania oraz matryca 50Hz.

A ktory twoim zdaniem jest lepszy ten soniacz czy samsung??

Problem w tym ze ja potrzebuje duzego telewizora i szczerze watpie ze w przyszlym roku ceny 4k telewizorow 75-85 spadna do 10-13 to wciaz nowa technologia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zn bardzo dobrych modeli masz:
- Thomson 85 UZ8876 za 25999 zł z pełnym podświetleniem
- Sony 75XD9405 za 25000 zł

Jeśli kwota nie przekraczalna to Philips 75PUS7101 za 17500 zł
Do każdego Kalibracja gratis.
Jeśli zakup na dłużej niż na 3 lata to nie kupuj modeli fullhd.
W przyszłym roku nie będą produkowane i będzie się kończyć wsparcie do nich. I nie zobaczysz żadnych aplikacji ani materiałów w 4K.
Zaloguj się w klubie HDTV - załapiesz się na oferty i na kalibracje profesjonalną gratis.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Troche za duzo jak dla mnie, ale gdzie znalazles ten telewizor? bo wpisuje w google i w zadnym sklepie go nie ma


Jak 14 500 za dużo to zapomnij o 4K bo nie ma dobrych 4k 75 cali w tej cenie i raczej długo nie będzie. I skore Cię nie stać to po co się napinasz bez sensu na taki wydatek.
A jak masz wydać duzo kasy na gówniany jakościowo najtańszy 4K to nie ma to sensu bo obraz
z Samsunga 75H6400 czy SONEGO 75W855 będzie i tak o niebo lepszy od taniego 4K.

z Tanich 4K masz jeszcze LG 70UH700V - 10.900 cena
 

bolo221

New member
Jak 14 500 za dużo to zapomnij o 4K bo nie ma dobrych 4k 75 cali w tej cenie i raczej długo nie będzie. I skore Cię nie stać to po co się napinasz bez sensu na taki wydatek.
A jak masz wydać duzo kasy na gówniany jakościowo najtańszy 4K to nie ma to sensu bo obraz
z Samsunga 75H6400 czy SONEGO 75W855 będzie i tak o niebo lepszy od taniego 4K.

z Tanich 4K masz jeszcze LG 70UH700V - 10.900 cena

spoko nie kupilbym tylko po to zeby miec "4k" bez sens totalny

hm a widziales moze tego samsunga na zywo w sklepie? jak obraz itp? nigdy nie mialem tak duzego telewizora i szczerze mowiac nigdzie w sklepie nie widzialem a sam jestem z okolic gdyni - widziales w jakims sklepie ten telewizor na pomorzu albo slyszales zeby byl na wystawie?

Ogolnie polecalbys wziasc tego 75H6400 ? jedyne co mnie dziwi to ze cena jest o wiele nizsza wzgledem innych telewizor tych rozmiarow co budzi we mnie watpliwosci..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupując H6400 masz dodatkową pracę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
Musisz sprawdzać co kilka dni czy nie ma kurzy a środku matrycy i to wcale nie jest zabawne.
A 4K nie kupuje się dla 4K.
Idź na dowolny sklep , podejdź bliżej i sprawdź proszę kratkę widoczna na ekranie. Obraz z dobrego sygnału w tej klasie wielkości na modelu 4K zawsze będzie ostrzejszy i wyraźniejszy.
W tej klasie nie robi się słabych telewizorów.
Nie ma żadnych noname !

Youtube wkrótce zmienia wygląd i będzie miał na belce wybór 4K, ale nie dla Ciebie. Nie zobaczysz żadnego materiału 4K na 75".
A właśnie na tej wielkości opad szczeki to mało !
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...dzo-wazne-przy-zakupie-nowego-telewizora.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/128081-android-tv-7-0-obsluguje-dolby-vision-hdr10-i-hlg.html
A co śmieszniejsze już działają transmisje sat w 4K HLG, więc też możesz pooglądać ale tylko u sąsiada...

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ad-strony-dla-telewizorow-konsol-i-boxow.html
 

wucash

Active member
Bez reklam
Mi osobiście bardziej do gustu przypadł Sony 75w855c. Seria h6400 Samsunga rzeczywiście ma kłopoty z tym kurzem i tutaj już loteria jaki model się trafi. Samsung zszedł już z ceną do 8,5 tys. natomiast Sony dopiero przekroczył magiczne 10 000 :D
 

bolo221

New member
Kupując H6400 masz dodatkową pracę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
Musisz sprawdzać co kilka dni czy nie ma kurzy a środku matrycy i to wcale nie jest zabawne.
A 4K nie kupuje się dla 4K.
Idź na dowolny sklep , podejdź bliżej i sprawdź proszę kratkę widoczna na ekranie. Obraz z dobrego sygnału w tej klasie wielkości na modelu 4K zawsze będzie ostrzejszy i wyraźniejszy.
W tej klasie nie robi się słabych telewizorów.
Nie ma żadnych noname !

Youtube wkrótce zmienia wygląd i będzie miał na belce wybór 4K, ale nie dla Ciebie. Nie zobaczysz żadnego materiału 4K na 75".
A właśnie na tej wielkości opad szczeki to mało !
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...dzo-wazne-przy-zakupie-nowego-telewizora.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/128081-android-tv-7-0-obsluguje-dolby-vision-hdr10-i-hlg.html
A co śmieszniejsze już działają transmisje sat w 4K HLG, więc też możesz pooglądać ale tylko u sąsiada...

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ad-strony-dla-telewizorow-konsol-i-boxow.html

rozumiem ze 4k jest lepsze i obraz jest o niebo lepszy - widzialem w sklepie ale 8-9000 a 17000-22000 to jest roznica i to kolosalna

Mi osobiście bardziej do gustu przypadł Sony 75w855c. Seria h6400 Samsunga rzeczywiście ma kłopoty z tym kurzem i tutaj już loteria jaki model się trafi. Samsung zszedł już z ceną do 8,5 tys. natomiast Sony dopiero przekroczył magiczne 10 000 :D

i co jak podoba ci sie? dobry obraz? netflix dziala czy sie wylacza?

Pomylilo mi sie przy tworzeniu posta.. do ekranu z kanapy mam 6,50metra czy 75 cali bedzie wystarczajacy do takiej odleglosci?
 

wucash

Active member
Bez reklam
Netflixa nie testowałem bo oglądałem w sklepie. Puszczałem swój materiał z pena na obydwu. Obiektywnie obydwa modele są bardzo dobre... Mi za całokształt bardziej" leży' Sony.
6,5 metra to sporo, to 75 cali to raczej minimum, przy takiej odległości to aż prosi się 100" ale to już z projektorem...
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

spoko nie kupilbym tylko po to zeby miec "4k" bez sens totalny

hm a widziales moze tego samsunga na zywo w sklepie? jak obraz itp? nigdy nie mialem tak duzego telewizora i szczerze mowiac nigdzie w sklepie nie widzialem a sam jestem z okolic gdyni - widziales w jakims sklepie ten telewizor na pomorzu albo slyszales zeby byl na wystawie?

Ogolnie polecalbys wziasc tego 75H6400 ? jedyne co mnie dziwi to ze cena jest o wiele nizsza wzgledem innych telewizor tych rozmiarow co budzi we mnie watpliwosci..


Generalnie jak chcesz mieć święty spokój i chcesz 75 cali to FHD tylko SONY
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Kupując H6400 masz dodatkową pracę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
Musisz sprawdzać co kilka dni czy nie ma kurzy a środku matrycy i to wcale nie jest zabawne.
A 4K nie kupuje się dla 4K.
Idź na dowolny sklep , podejdź bliżej i sprawdź proszę kratkę widoczna na ekranie. Obraz z dobrego sygnału w tej klasie wielkości na modelu 4K zawsze będzie ostrzejszy i wyraźniejszy.
W tej klasie nie robi się słabych telewizorów.
Nie ma żadnych noname !

Youtube wkrótce zmienia wygląd i będzie miał na belce wybór 4K, ale nie dla Ciebie. Nie zobaczysz żadnego materiału 4K na 75".
A właśnie na tej wielkości opad szczeki to mało !
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...dzo-wazne-przy-zakupie-nowego-telewizora.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/128081-android-tv-7-0-obsluguje-dolby-vision-hdr10-i-hlg.html
A co śmieszniejsze już działają transmisje sat w 4K HLG, więc też możesz pooglądać ale tylko u sąsiada...

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ad-strony-dla-telewizorow-konsol-i-boxow.html

KIKI po co piszesz takie rzeczy że sąsiad i że HLG i HGW , chłopak napisał wyraźnie że nie ma
pieniędzy i nie stać go na nawet na wydatek rzędu 12-tyś , więc o czym piszesz ,jakie 4K w 75 calach z HLG i HDR i DV ....
 

DrWredman

Active member
Bolo221 nie przesadzasz z tą odległością? 4 m to wcale nie jest dużo. Wiadomo ze większe jest fajniejsze, ale wg mnie 65 cali powinno Ci wystarczyć. W końcu to o 25 cm dłuższa przekątna ekranu od twojego poprzednika. Ja oglądam TV 65 cali z 6 metrów i uważam ze jest spoko. Wiadomo, że do kina przydałby sie większy ekran tylko ze większe są dużo droższe.
 

bolo221

New member
Bolo221 nie przesadzasz z tą odległością? 4 m to wcale nie jest dużo. Wiadomo ze większe jest fajniejsze, ale wg mnie 65 cali powinno Ci wystarczyć. W końcu to o 25 cm dłuższa przekątna ekranu od twojego poprzednika. Ja oglądam TV 65 cali z 6 metrów i uważam ze jest spoko. Wiadomo, że do kina przydałby sie większy ekran tylko ze większe są dużo droższe.

Zmienilem jednak mam 6,5m do kanapy, czyli mowisz ze dla ciebie 65 cali jest spoko przy 6m ? to 75 cali powinno byc jak najbardziej ok?

Sek w tym ze chce zmienic telewizor tylko i wylacznie dlatego ze dzieci ogladaja na nim bajki a maja 1-3 lata no i z zona filmy wieczorami, dlatego mysle ze na tym co mam teraz psujemy sobie po prostu wszyscy wzrok bo naprawde ten co mam teraz a mam 50 cali wydaje sie bardzo maly i naprawde trzeba wyterzyc wzrok zeby napisy przeczytac.
 
Do góry