Szukam dekodera: C+, szybki, cichy, najlepiej bez dysku

sir.krzyku

New member
Szanowni forumowicze,

firmowy tuner Cyrfy + model Philips HD PVR 7201/91 doprowadza mnie do szału. Jest okrutnie wolny (zarówno start (!!!) jak i obsługa), nieprzewidywalny, ma bardzo głośny dysk (głośniejszy od 3 innych działających w PC'cie stojącym obok), nie odbiera wielu kanałów HD (choć w tym przypadku wina może leżeć gdzie indziej) i w ogóle w żadnym aspekcie nie spełnia swego zadania w 100%. Miałem parę lat temu n'ke ze starym dekoderem bez dysku i działał o wiele lepiej. Nie chcę w jakikolwiek sposób bawić się w reklamacje. Szkoda mi na nie czasu, a i swój własny tuner, nie szmelc z brandowym softem, miałem zamiar kupić od dawna. Od nowego dekodera nie oczekuję rewolucji. Chce jedynie, żeby nie utrudniał mi życia i pozwolił cieszyć się jakością pełnej oferty kanałów C+. VOD i inne ściągane bajery za pieniądze mnie szczególnie nie interesują, mimo że mam w pakiecie. Liczą się głównie kanały HD i radiowe.


Konkrety: (istotność malejąca)

Posiadany sprzęt:
- antena 90x110 (cały osprzęt na metalu), minimalnie zasłonięta dolna część talerza przez kalenicę
- konwerter RED Extend Twin Long-Neck 40mm LNB, 0.3 dB
- kabel 2x HDTV
- TV - Toshiba 46VL748
- AV - Sony TA-FE600R + 2x CAT Berlin 2007
- pilot Logitech Harmony One (w przyszłości)
- PC z 1TB HDD

Zastosowania dekodera: odbiór praktycznie tylko kanałów HD i radiowych, od czasu do czasu pauzowanie/nagrywanie planowe

Pożądane cechy: szybkość działania, stabilność, dobra jakość dźwięku i obrazu, możliwość ustalania listy kanałów, nagrywanie na nośniki zewnętrzne, stałe strumieniowanie obrazu i dźwięku na wszystkich wyjściach, możliwość flashowania softu, wygodny pilot, współpraca z media center

Cechy mniej istotne/niepożądane: obsługa VOD/ściąganie czegokolwiek w stand-by'u, wbudowany dysk twardy, duże gabaryty, bajery, z których i tak się nie korzysta

Przedział cenowy: właściwie to proszę o typy z "każdej półki", tj. dolnej, średniej, górnej. W stanie jestem zapłacić prawie każdą cenę, o ile relacja cena/jakość/trwałość będzie rozsądna.

Za pomoc, z góry dziękuję!
 
Ostatnia edycja:
Do góry