Szary zestaw głośników najlepiej bezprzewodowy za max 1500

msala

New member
Witam, jest to mój pierwszy post z góry dziękuję za pomoc.
Zamierzam kupić amplituner + zestaw głośników do pokoju 25 metrowego. Planuję podłączyc ten sprzęt do n-ki , odtwarzacza DVD Ferguson D880 HX i TV LG 42LC2RR. Zestaw użytkowany bedzie głównie do oglądania filmów, żadziej do słuchania muzyki.
Po przeczytaniu części postów przychylam się do zakupu amplitunera Denon AVR-1708, pozostaje jednak kwestia zestawu głośników.
Na ten zestaw głośników planuję przeznaczyć max 1500 zł.

Istotnym aspektem poza jakością sprzętu jest stylistyka /kolor/ oraz ewentualna możliwość bezprzewodowego podłączenia tylnych głośników.
Z uwagi na wystrój pokoju muszę kupić zestaw w kolorze szarym, czarnym a najlepiej tytanowym. Z tego co się zorientowałem polecane głośniki np JAMOs606 występują głównie w kolorach brązowych.
Ciężko mi będzie także połączyć amplituner z tylnymi głośnikami bo musiałbym prowadzić kable po parkiecie a to nie bedzie wygladało ok.

Jeżeli może mi ktoś zaproponować jakieś rozwiązanie to będę wdzięczny.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Zapomnij o Denonie. To nie wypal.

Moja propozycja:
Yamaha 661 (ew. 663 - jest w podobnej cenie jak ten Denon, a zagra lepiej jak 661) + Quadral Quintas 500 + Sub200 (ew. sub250 jak Ci starczy kasy). Jak sub tez musi czarny to moze "Yamaha YST-SW015" :)

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

krych83

New member
Też polecam Yamahę. Mogę potwierdzić, iż gra znakomicie za tą cenę.
Jamo S606 jak i S506 występują w kolorze czarnym, mieszczą się także w zakładanej kwocie (choć trzeba poszukać ;)) ale tylko 5.0, suba można dokupić później.

Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bezprzewodowe nie są dobrym rozwiazaniem. Każde zakłócenia będą słyszalne - np. praca komórki. Siedzisz w polu działania pola elektromagentycznego - co zdrowi nie słuzy.
Jamo 606 - jest idealnym dla Ciebie modelem.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Skoro Jamo sa w kolorze czarnym (czego szczerze powiem nie wiedzialem :p) zestaw:

Yamaha 661 + Jamo 606 bedzie idealny i zmiescisz sie w budzecie (ewentualnie przekorczysz, ale to minimalnie) :). Chyba ze Ci zalezy na subie a bedzie problem dokupic pozniej, to wciaz polecam podany przezemnie zestaw na poczatku z quadralami :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Sam właśnie zakupiłem Yamahę 663 i do niej Jamo S-506 ( skuśiłem się słuchając u kumpla tego zestawu , wcześniej byłem zdecydowany na Harmana255 ,ale gdzieś przepadł:p ). Poprzednio miałem Quadrale Q.500 i Onkyo 604.Jamo są w dwóch kolorach Black -choc wydaję mi się że jest to kolor podchodzący pod ; grafit; i Dark Apple- wiśnia? które zakupiłem ze względu na wykonanie przodów które są pokryte lakierem fortepianowym i mają naprawdę (jak dla mnie) super wygląd i pasują do reszty sprzętu.Zestaw Yamahy i Jamo S- 506 jak dla mnie gra naprawdę b.dobrze i wydaje się dobrym zakupem w tej półce cenowej.
 

msala

New member
dzieki za podpowiedzi, chyba zdecyduję się na tą Yamahe 663 za 1539 zł, choc mysle jeszce o Onkyo TX SR 605 (byłem w MediaMarku we Wrocławiu i wiele sie dobrego nasłuchałem o tym sprzęcie)

Jezeli chodzi o zestaw głosników to znalazłem czarno/szary zestaw Jamo S 506 HCS i chyba je kupię.

Pozostaje mi problem puszczenia kabli po parkiecie albo gdzies po scianie. Niestety nie wiem co zrobić żeby je jakoś schować.

Ma ktoś jakiś patent na ich schowanie ?
 

msala

New member
Shagohad napisał:
Puscic po scianie przy ziemi i kupic listwe maskujaca. Pare groszy to kosztuje :)

niestety nie jest to takie proste, z uwagi na układ pokoju tj. przejścia i wyjścia. Pomyślę na puszczeniem kabli nad sufitem podwieszanym, ale to już w trakcie remontu.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli chciałbyś wydać trcohę mniej, nie odpuszczając z jakości odsłuchu, zainteresuj się moją aukcją.. kolor "srebrny" jest umowny - tak naprawdę jest to po prostu jasny szary.. (i też nie jasny jak np. samochód w kolorze "srebrny metalik")..

co do ampli - ja mimo wszystko wolę brzmienie Onkyo.. Yamaha gra dla mnie zbyt sucho, pusto i bezdźwięcznie..
 
Do góry