Sygnał z Media center bezpośrednio na projektor

Baranous

New member
Witam,

Zakupiłem ostatnio Lacie Lacinema classic - hdd z opcją media center - z zamiarem podłączenia go do projektora (nie mam w domu TV..).

Wydawało się to proste jak drut - puszczam sygnał z jednostki bezpośrednio na projektor (np przez hdmi) i odtwarzam sobie filmy.

Okazuje się, że projektor nie odbiera sygnału z media center (na ekranie 'no signal'). Nie mam przy tym dostępu do menu i komunikatów Media Center, bo przecież wyświetla je na zewnętrznym ekranie..

Sam projektor jest ok - odbiera obraz z podłączonego komputera.

Czy ktoś z was wie może, dlaczego tak jest i co mógłbym z tym fantem zrobić? Czy to jest problem z Media Center czy z projektorem?

Prosiłem o wsparcie Lacie, ale nie byli łaskawi odpowiedzieć..

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Baranous
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przypuszczam iż konieczne może być ustawienie odpowiednich opcji dla wyjść video (rozdzielczość i aktywne wyjście). LaCie powinien mieć także wyjście composite video, spróbuj połączyć (nawet byle jakim) przewodem Cinch playerka z projektorem. Jeśli pojawi się obraz, to ustawisz se HDMI w menu konfiguracji...
 

Baranous

New member
Dzięki za podpowiedź.

Rzeczywiście sygnał po composite poszedł. Opcji wyboru sygnału nie znalazłem, ale przy okazji doszedłem do tego, że clue mojego problemu to kolejność odpalania urządzeń.

Najpierw musi wystartować media center, a dopiero później projektor. Uruchomiony projektor z jakiekoś powodu nie przyjmuje sygnału z później postawionego player'a.

Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam
 
Do góry