switch hdmi - tryb auto - problem

poluz

New member
witam,
używa ktoś może takiego switcha hdmi jak na zdjęciu ?

img401.imageshack.us/i/switchhdmi3109657.jpg/

(niestety nie mogę wkleić linku)
posiada on podobno opcję auto przełączania między wejściami, wie ktoś jak ona działa, jak ją uaktywnić ? mi niestety nie działa, ręcznie da się wybrać odpowiednie wejście, natomiast samo nie przełącza po włączeniu np. urządzenie na wejściu 3 mino że pozostałe wejścia są nieaktywne.
 

Horhe Ortega

New member
Tzn. on chyba pamięta po włączeniu urządzeń - ostatnie aktywne urządzenie.Bo chyba nie chodzi o funkcje komunikacji HDMI - różnie nazywane przez poszczególnych producentów(Viera Link,EasyLink itp.)-które to należy uaktywnić w urządzeniach ?
 

matias2004

New member
Ja mam dokladnie taki switch , u mnie przełącza automatycznie , czasem coś zeświruje ale to rzadkość.Podłaczone mam kompa i dreamboxa .Musi byc tylko jedno zrodlo aktywne i switch przelacza sie sam.
 

poluz

New member
na opakowaniu napisali :
"This kind of HDMI mini switcher not only has the key-press-switching function, but also has the intelligent function"
moim zdaniem powinno działać tak że na którym wejściu pojawi się sygnał to wejście zostanie przełączone na wyjście (przy założeniu że pozostałe dwa są wyłączone)
 

matias2004

New member
Moze masz wlaczona jakas funkcje typu hdmi link , wtedy urzadzenie mimo ze jest wylaczone wysyla jakis tam sygnal i trzyma port zajety.
 

poluz

New member
kompletnie różne urządzenia mam podłączone, xbox, popcorn i dekoder tv, próbowałem w różnych konfiguracja podłączać i na różnych kablach i nic, możliwe że mój model jest uszkodzony :/

matias2004 a u Ciebie przy wyłączonych urządzeniach świeci się jakaś diodka na switchu ?
 
Do góry