Subwoofer do 500pln

davero79

New member
Witam jaki polecacie sub w tych granicach cenowych. W chwili obecnej mam tonsila 200 z możliwością wyjścia na nastepny sub. Chcialbym je spiąc razem (okres letni mam większą powierzchnię do nagłosnienia) Sub tonsila juz leciwy 14 lat i spory, więc do pokoju na zime chcialbym wnieść coś mniejszego i korzystać tylko z jednego. Podoba mi sie nowy tonsil, ale cena 1200pln za duża jak na drugi :)
 

TurboDymo

New member
Witam jaki polecacie sub w tych granicach cenowych. W chwili obecnej mam tonsila 200 z możliwością wyjścia na nastepny sub. Chcialbym je spiąc razem (okres letni mam większą powierzchnię do nagłosnienia) Sub tonsila juz leciwy 14 lat i spory, więc do pokoju na zime chcialbym wnieść coś mniejszego i korzystać tylko z jednego. Podoba mi sie nowy tonsil, ale cena 1200pln za duża jak na drugi :)

Jakbyś nie wybrał suba do 12 lipca to daj znać:)
Będę chyba sprzedawał jbl sp150 po urlopie zaraz (zeszłoroczny, na gwarancji cały czas, stan idealny).
Myślę, że mniej więcej w tej cenie byśmy sie dogadali:)
 

davero79

New member
Chyba jednak dołożę do tonsila 250 activ co prawda 1150pln, ale mój pierwszy sub 200a ma opcje "przelotu" po chinczach. Myślę, że nie ma co oszczędzac skoro ten sub służy mi 14 lat. Następny mam nadzieję jeszcze dłużej.
 

davero79

New member
Mam maestro s i jestem z nich bardzo zadowolony. na suba tez nie narzekam, ale to sub z 20 wieku. Mialem wczesniej voayergy, a teraz mam tez w zestawie fenixy. Powiem tak widziałem uzywke za 690 tego activa, jak by cena była nowego w tej cenie bym sie nie zastanawial, ale to musialby chinczyk robic :) pewnie, zeby taka cene dac
 

davero79

New member
To nie chodzi o konkurencje :) tylko o nie zlewanie swojego regionu/państwa.

Nie wnikam w szczegóły, ale jak dzwoniłem do tonsila koleś z serwisu mi wszystko powiedział co chciałem i doradził (troche lepiej niz w sklepie) , a jak nie wiedział o subach z tamtego wieku dał mi namiar do czlowieka, który to robił kiedyś. Gośc mi odpowiedział na wszystkie pytania :). Na żadnym z for nie dowiedzialem się tego. Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wnikam w szczegóły, ale jak dzwoniłem do tonsila koleś z serwisu mi wszystko powiedział co chciałem i doradził (troche lepiej niz w sklepie) , a jak nie wiedział o subach z tamtego wieku dał mi namiar do czlowieka, który to robił kiedyś. Gośc mi odpowiedział na wszystkie pytania :). Na żadnym z for nie dowiedzialem się tego. Pozdrawiam

Ja sporo czasu użytkowałem Tonsil Aktiv 200A. Co do zalet to bezawaryjna eksploatacja i porządne wykonanie, dość mocny bas z w sumie 70W RMS suba, ale to pewnie tez zasługa konstrukcji Band Pass. Z wad to duza skrzynia i dudniący, mulący, rozciągły bas. Ponoć w modelu 250 to poprawili?, ale ogólnie suby Tonsila uchodzą drogie a jakość brzmienia nieadekwatna do wydanej kasy. Ja tam ze swojej strony nie narzekałem, po prostu potrzeba trochę zabawy z ustawieniem, ale fakt jest faktem że z ceną trochę przegieli. Teraz Tonsil już nie jest tak chętnie kupowaną marką jak 20 lat temu.
 

davero79

New member
Zgadza się, ale ma fajny miękki bas. Patrząc na dzisiejszą moc w opisach subów to i 100w wypada gorzej (nie mówie, że wszystkie) Logitech z 5500 brzmi np. twardo (co prawda to zestaw pod kompa) Mam ten zestaw. Bas mi się średnio podoba. Dlatego, że sub Tosnsila jest tak duzy na zimę wnoszę sprzęt do pokoju. Potrzebuje coś mniejszego, stąd moje pytanie o subwoofer. W przyszłym roku chciałbym spiąć dwa suby do siebie :) Mam opcje pohałasowania na Tarasie, więc czemu nie :) (no ale to tylko lato)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davero79

New member
a co sądziecie o tym warte uwagi TAGA HARMON TSW-90

i zapytam inaczej czy da sie to podpiąc pod wyjścia tonsila :) bo sie okaże na koncu, ze ja jeden sub moge wpiąc tylko :). Myślałem tez na tym jbl loftem, ale czy on może pracowac jako drugi ;-)
 
Do góry