subwoofer aktywny buczy jak wylacze ampla

woytex2

New member
Witam , mam problem ponieważ buczy mi sub , ale tylko w momencie kiedy nie dochodzi zaden sygnal .Po włączeniu ampla buczenie znika ...
 

Rafal7

Banned
Właśnie ze to jest normalne zjawisko,a wiesz jaka jest zasada włączania sprzętu audi złożonego z odtwarzaczy cd.końcówki mocy,miksera dj??bo chyba nie.,U mnie tez buczy lekko sub jak nie włączę najpierw amplitunera,dlatego zawsze włączam pierwszy amplituner.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nie wiem jak sub pracuje w takim ukladzie jak napisales kolego ale z ampltunerem kina domowego pzresluchalem tak okolo 7-8 subow i zaden nie mial takiego defektu jak kolega tutaj opisuje... wiec chyba nie do konca to jest norma...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Suba włącza się jako ostatniego w systemie i wyłącza jako pierwszego - to bardzo ważna zasada i powinno o tym pisać w instrukcji.
Mimo to nie powinen buczeć. Czasem (często) problemem jest rzw. pętla mas. Chałupniczo pomaga pozbycie się bolca w gniazdku.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gdzieś dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele :)

Owszem na kolejność włączenia urządzeń szczególnie powinni zwrócić uwagę posiadacze kombinacji przedwzmacniacz+końcówka po włączeniu w złej kolejności w głośnikach nastąpi "stuk" (uderzenie) jeżeli przez przypadek potencjometr głośności będzie za bardzo odkręcony może to mieć katastrofalne skutki dla kolumn
Taka sama zasada obowiązuje w przypadku wzmacniaczy,szczególnie opartych na wydajnych zasilaczach ,tylko że wzmacniacza nie da się włączyć "na raty" dlatego tam stosuje się układy miękkiego startu

w przypadku subwoofera z funkcją auto sub włączy się z chwilą pojawienia się sygnału na jego wejściu ,oczywiście można go włączać i wyłączać w określonej kolejności np przez odłączenie zasilania ,tylko że funkcję standby w urządzaniach wymyślono nie tylko aby ułatwić obsługę ,ale też aby przedłużyć żywotność
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie do Ciebie kolego mój sub (paradigm) jak przyłoże do niego ucho też lekko buczy jak jest wyłączony ale mam w nim na zasilaniu dwa piny a na listwie są oczywiście trzy,czy to może mieć coś wspólnego jak piszesz powyżej podłączyć pod gniazdo bez bolca mam takie około trzech metrów od suba tylko by musiał być na przedłużaczu.Pozdrawiam.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić ;)

Gdzieś dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele :)

Owszem na kolejność włączenia urządzeń szczególnie powinni zwrócić uwagę posiadacze kombinacji przedwzmacniacz+końcówka po włączeniu w złej kolejności w głośnikach nastąpi "stuk" (uderzenie) jeżeli przez przypadek potencjometr głośności będzie za bardzo odkręcony może to mieć katastrofalne skutki dla kolumn
Taka sama zasada obowiązuje w przypadku wzmacniaczy,szczególnie opartych na wydajnych zasilaczach ,tylko że wzmacniacza nie da się włączyć "na raty" dlatego tam stosuje się układy miękkiego startu

w przypadku subwoofera z funkcją auto sub włączy się z chwilą pojawienia się sygnału na jego wejściu ,oczywiście można go włączać i wyłączać w określonej kolejności np przez odłączenie zasilania ,tylko że funkcję standby w urządzaniach wymyślono nie tylko aby ułatwić obsługę ,ale też aby przedłużyć żywotność

Nie wiem, tak mam w instrukcji i tego się trzymam. Nie uzywam funkcji auto w subie. Sam go włączam i wyłaczam po seansie.
 
Do góry