stereo

Touchston

New member
Witam Serdecznie

Chciałem zrobić przyjaciółce prezent i dobrać jej dobry zestaw stereo (oczywiście w budżecie jakim dysponuje czyli do 1500 zł) na początek potrzeba mi tylko odtwarzać filmy dvd lecz zamiar jest taki, że w przyszłości ten zestaw zostanie rozbudowany do słuchania muzyki (ze względu że jest miłośniczką muzyki szczególnie klasycznej oraz "lirycznej"). jeżeli dobrze się orientuje stereo jest lepszym wyborem niż KD do słuchania płyt muzycznych.
Podejrzewam że na początek trzeba by było wybrać odtwarzacz DVD (dobrze by było aby miał ten odtwarzacz możliwość podłączenia USB) + głośniki (chyba że można je kupić później), a po jakimś czasie jak będzie więcej gotówki dokupiło by się dobry amplituner
Ze względu że jest kobietą nie ukrywam że pewnie będzie jej zalezało na dobrym wygladzie.
Wiem że w takiej cenie nie ma zbyt dużego wyboru lecz jak na początku zaznaczyłem ten zestaw bedzie rozbudowywany.
Jako laik w tym temacie chciałem prosić o pomoc i :) usłyszeć wasze zdanie jako profesjonalistów w tej dziedzinie.

P.S. Z tego co ja szukałem myślałem (ale nie wiem czy taki zestaw będzie wykorzystywał wszystkie opcje i czy będzie kompatybilny) o dvd - Pioneer DV-420 lub Philips DVP5990
głośniki Jamo S 606
a po jakimś czasie amplituner Onkiyo TX SR-507 lub Pioneer 819
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Do samego DVD raczej kolumn nie podlaczysz. Tym bardziej do tego Philipsa. Odrazu musisz kupic wzmacniacz albo amplituner stereo.
 

Touchston

New member
czyli co najwyżej mogę sobie oddzielić kupno dvd a potem od razu muszę kupić amplituner z kolumnami tak ? W takim razie ktoś mógł by mi zaproponować inny zestaw jeżeli ten co zaproponowałem nie bardzo jest kompatybilny.
 

Touchston

New member
może ktoś mógłby jeszcze coś doradzić ? Bo nie jestem do końca usatysfakcjonowany jedną odpowiedzią (bez obrazy rafal735r) :)
 

Touchston

New member
dzięki Irasiad :D bardzo dobry ... ten zestaw tylko chciał bym aby miał jeszcze wyjście HDMI no i port USB orientuje się ktoś może czy jest coś takiego na rynku ? Ale takie rozwiązanie było by całkiem dobre ^^
 

Touchston

New member
dzięki bardzo za podpowiedź :). Faktycznie to JVC bardzo ma ładny wygląd tylko niepokoi mnie fakt że są problemy z USB podobno ma problemy z odczytywaniem dużych plików i napisów nie czyta z USB troszkę go to dyskfalifikuje.
 
Do góry