Stereo w KD - jak to mądrze zrobić

maxipim

New member
Witam wszystkich forumowiczów

Temat stary jak samo zagadnienie - stereo w kinie domowym - ale .... no właśnie. Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem poprawy a właściwie wyseparowania toru stereo w posiadanym zestawie KD i zbudowania go od nowa (sta pomysł na umieszczenie wątku w dziale stereo). Posiadam zestaw złożony z (ograniczam wyliczankę do toru audio bo video nie ma znaczenia) CA Azur 650R/CA Azur 650BD/Front: MA GS60 + QED Genesis Silver Spiral /Centralny MA GXC150/Tyl MA GX50/wszystko gra w pomieszczeniu 25m kw. (4.5 x 5.5). I teraz z tego zestawu chciałbym z wyjścia PRE-OUT amplitunera wyprowadzić sygnał stereo do odrębnego toru ale tak by gral on również w KD. No i tu pojawia się problem a właściwie niezdecydowanie wynikające z braku argumentacji lub wiedzy (jak kto woli) – jak zrealizować tor stereo by odczuć zdecydowana poprawę w muzyce a nie zepsuci KD. Czy lepiej jest zastosować integrę stereo z terminalem MAIN-IN + dobry CD (np. CA Azur 740/840C) czy wystarczy końcówka mocy (np. CA Azur 840 W) i dobry CD piety do wejścia dedykowanego w Ampli(mój takowe posiada) – ciekaw jestem każdej opinii w temacie – może ktoś ma/miał podobny zestaw i bawił się torem stereo a może są jakieś inne pomysły – zasadniczo nie chcę zmieniać tego co mam bo ten zestaw w kinie mnie satysfakcjonuje (w muzyce tez jednak chciałbym mieć lepiej jeśli się da) – będę wdzięczny za każdą podpowiedź (no może w wyłączeniem tych opartych o Accuphase E560 + DP700 – bo to inna kategoria wagowa – ale mam nadzieję że kiedyś i na nią przyjdzie czas J - a no właśnie jeszcze budżet na te fanaberie- zasadniczo między 5K a 10k – jest opcja 15k jednak z dużym obrzydzeniem i niechętnie

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas
pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
Ja mam tak stereo zrealizowane:
wzmak stereo + odtwarzacz cd + kolumny podłączone do wzmaka stereo.
KD gra na tych samych kolumnach z amplitunera, czyli w wyjścia pre out front ampli idą RCA do input we wzmaku stereo.
Czyli priorytetem jest stereo, fronty KD natomiast posiłkują się wzmakiem stereo :)

Optymalnie jest dokupienie drugich, osobnych przednich głośników do KD lub do stereo, jak kto woli i jak kto ma miejsce :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz do steeze na PW - on Ci pomoże w tej kwestii. Ma ogromne doświadczenie.
 

maxipim

New member
dzięki serdeczne - nie omieszkam skorzystać :) ale oczywiście wszelkie opinie nadal mile widziane - wiedzy nigdy nie za dużo :)
rafix01 - kupno dodatkowej pary nie wchodzi w rachubę - pomijaj koszt - ale kolejne skrzynie na "środku pokoju" nie znajdą jej zrozumienia :) po0 za tym fronty które mam graja w kinie bardzo dobrze - dlatego też skupiam się na nowej elektronice w torze stereo
 
Do góry