Stereo Pioneer

gangscior21

New member
Witam
Kupilem niedawno Wzmacniacz Pioneer A 30 z kolumnami MA BX6.
Podlaczone mam do tv, ps3 i psp(glownie radio internetowe)
Przyszedl czas na rozbudowanie Mojego stereo


Chce kupic Pioneer N50 jesli ktos ma taki to prosil bym o opine o nim.
Wczesniej zastanawialem sie nad troche tanszym N30, ale nie ma wejscia optycznego a N50 ma i takowe jest mi poterzebne zeby podlaczyc telewizor. Aktualnie mam podlaczone Przez Fiio D3 ale to nie to. Gra o 1/3 ciszej. Mam nadzieje ze przez Pioneera N50 bedzie lepszy efekt.


Potrzebny jest mi tez odtwarzacz plyt.
Nie wiem ktory jest lepszy ODRAZU ZAZNACZE , ze chodzi mi o opinie kogos kto mial okazje sluchac obydwu modeli PD 10 i PD30.
Jestem amatorem Stereo. Dlatego chclialbym sie dowiedziec czy jes mocno odczuwalna jakosc dzwieku poniedzy tymi modelami i czy warto zaplacic okolo 500zl. wiecej za PD30

Jesli ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje
 

lm648

Banned
Tutaj jest coś o nim:
Odtwarzacz strumieniowy Pioneer N-50
trochę po nim "pojechali" i stąd wątpliwość, czy warto dopłacać tych kilka setek dla tych paru "dziurek cyfrowych"? może bezpieczniejszy (ekonomicznie) jest N30?
Opisz brzmienie tego wzmaka A30 (referencyjny w klasie wzm. budżetowych redakcji czasopisma AV-świetnie oceniony) i kolumn, jestem też zainteresowany tymi klockami Pioneera (A30, N30/50,PD10/30) lecz kolumny chyba coś w okolicach MA BX2 -warunki lokalowe :) Pozdro
 
Ostatnia edycja:

mikush

New member
Cześć i jak wasze wrażenia z zestawu A30+N30? Jak brzmi i działa? Interesuje mnie podobny zestaw ale potrzebuję również radia FM. Z tego co widzę N30 nie ma tuera FM więc zamiast A30 musiałbym kupić amplituner SX20
 

MarcinGD

New member
Marantz NA7004 ma tuner radiowy. Poza tym poczytaj sobie o DAC'ach w sieci, moze taka opcja bylaby dla ciebie najlepsza. Nie zmieniaj A30 na ampli bo zrobisz krzywde swojemu systemowi stereo. NA7004 ma takze wbudowany DAC, wiec jesli bedzie ci odpowiadal jego dzwiek to mozesz przepuscic wszystko przez niego.
 

mikush

New member
Marantz jest zdecydowanie poza moim zasięgiem. Na całość planowałem wydać jakies 2500 więc już zestaw Pioneer N30+SX20 wymagałby zwiększenia budżetu żeby starczyło na kolumny.
Jeśli chodzi o robienie krzywdy mojemu systemowi stereo to właśnie przesiadam się z zestawu laptop + 15 letnia wieża panasonic i praktycznie dowolny zakup będzie kolosalnym przeskokiem jakościowym :)
 

MarcinGD

New member
Zawsze mozesz kupic uzywke. Ja np. bede sprzedawal swojego NA7004 (aktualnie ma 3 miesiace) za 2 miesiace w dobrej cenie. Znajomy kupil mi DAC Hegel H20 w dobrej cenie dlatego bede sprzedawal. Wtedy bys sie zmiescil w tym budzecie (szczegoly na PW).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mikush

New member
Dzieki za info ale właśnie kupiłem Denona AVR 1713. Może nie jest to idealna opcja w audio ale ma wszystkie potrzebne funkcjonalności i zostawia pole do manewru przy kolumnach. Teraz odsłuch i decyzja czy Monitor Audio MR4 wystarczy na moje amatorskie ucho czy może szarpnąć się na BX5
 
Do góry