Stereo na 16m2

6666

New member
Witam wszystkich!

Jestem ciekaw waszych opinii nt. nagłośnienia pokoju o powierzchni 16 m2. Ma on niemal kwadratowy kształt, duże okno 2x2 m. (będą grube kotary). Na 2 ścianach będą regały z książkami, trzecia ma okładzinę kamienną, na całej jej szerokości blat drewniany z przewidzianym miejscem na sprzęt i głośniki. Miejsce odsłuchu wypada mniej więcej na środku pokoju. Muzyka ciężka (HM, rock, ale też klasyka i jazz - zwłaszcza trąbki :cool:).

Z racji niedużej ilości miejsca preferuję kolumny półkowe, ale jak przekonacie mnie do podłogówek to wcisnę :)
Myślałem o wzmaku i cd z serii HK 980 lub ampli tej firmy (ze względu na the bridge i możliwość podłączenia ipada/ipoda) i Monitor Audio silver RX2 (czarny lakier).

Jestem naturalnie otwarty na inne sugestie. Budżet 5-6 kPLN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harman 980 to bardzo dobry zestaw w klasie cenowej.
Do tego wystarczy na kolumny Dali Zensor, JBL Studio 190
Popytaj Blackninja to Kasy Ci wystarczy.
 

6666

New member
A jakie kolumny podstawkowe, bo bardziej pasowałoby mi postawić je na blacie?

Dobrze, a wprzypadku zakupu wyższego wzmaka HK 990 i cd HD 980, jakie polecacie kolumny podstawkowe? Zakup odłożyłbym do wiosny i wtedy bużdet zwiększyłbym do 10 k PLN.

A może wzmak marantz ki pearl lite, na razie z HD 980 a potem z dedykowanym cd marantza?

Czy może jest sens dozbierać jescze do HD 990? Wtedy zakładałbym budżet 12 kPLN.

Co myślicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Monkin

New member
Bez reklam
Sens to jest zawsze, bo jak dozbierasz kasę, możesz cieszyć się znacznie lepszym dźwiękiem stereo na tych 16 m kw. Mnie się wydaje, że propozycja Dona jest naprawdę bardzo ciekawa. Ten xindak to przecież hybryda na lampie, kloc o wadze prawie 27 kilo, jakość wykonania naprawdę ekstra, prądowo napędzi spokojnie kolumny, brzmienie - ludzie sobie go bardzo chwalą, bo za ok. 3 klocka gra jak wzmaki prawie 3 razy droższe. Do tego za 2 tysiące jakieś dobre źródło CD i i zostaje ci kilka tysięcy złotych na bardzo dobre monitory. Może nawet i na Ushery. Całość w stereo na pewno zagra lepiej niż wzmak na tranzystorach.
 

don111

Banned
najlepsza metoda to odsłuch, ewentualnie wcześniej poczytaj i popytaj o inne propozycje na audiostereo.pl, tam uzyskasz cenniejsze wskazówki jeśli chodzi o sprzęt audio
raczej nikt rozsądny JBL Studio 190 nie poleci przy takim budżecie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W większym budżecie można posłuchać LS40 w czarnym lakierze, wygrywają czystym wokalem przy dużych poziomach głośności.
 

goblin0394

New member
Siemaneczko nie chcem zaśmiecać forum także się troche wtrące... Mam pokoj 3x4m i budrzet 800 zł. Planuje kupić kolumny subwoofer i wzmacniacz ale jestem zielony w tym temacie. Dajcie jekies propozyje.

Z góry dzięki za odpowiedż.
Pozdrawiam Konrad.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Nowe czy używane, bo za 8 stówek będziesz mial ciężko kupić coś nowego (wzmak, kolumny, sub), co jakoś sensownie zagra. Bo sam sub to wydatek minimum kilkaset złotych, a jak chcesz suba, to znaczy planujesz urządzić sobie jakieś małe kino domowe w pokoju.
Już raczej polowałbym na jakąś używkę wzmak stereo+ 2 kolumny lub coś w stylu używanej yamahy pianocraft, która może odtwarzać dvd. Inna opcja to poczekać i dozbierać trochę kasy, przynajmniej te 1500-1600 złotych i wtedy możesz trafić na necie w używkach fajny zestawik do KD nawet z subem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

6666

New member
Hej zdaje się, że ostatecznie mój wybór w stereo padł na Onkyo wzmak A-9070 plus CD c-7070
To nowość, ale przyznam, że wygląd mnie powalił :) Parametry też niczego sobie...
Przynam, że nie przemawia do mnie zakup używanego sprzętu, a "audiofilskie" propozycje typu NAD, XINDAK czy CA dyskwalifikuje ich badziewny wygląd.

Generalnie postanowiłem kupić lepsze klocki na razie kosztem głośników. Będą tymczasowo, ze względu na budżet ograniczony do ok. 10 kPLN grały z Monitor Audio Rx2 albo B&W CM5, za rok-dwa będę chciał rozejrzeć się za jakimiś lepszymi kolumnami podstawkowymi.
 

Monkin

New member
Bez reklam
6666 najważniejsze żeby sprzęcicho cieszyło głównie twoje ucho i oko. Reszta opinii jest nieważna. Grunt to osobiste zadowolenie.
 

krisder

New member
Bez reklam
Hej zdaje się, że ostatecznie mój wybór w stereo padł na Onkyo wzmak A-9070 plus CD c-7070
To nowość, ale przyznam, że wygląd mnie powalił :) Parametry też niczego sobie...
Przynam, że nie przemawia do mnie zakup używanego sprzętu, a "audiofilskie" propozycje typu NAD, XINDAK czy CA dyskwalifikuje ich badziewny wygląd.

Generalnie postanowiłem kupić lepsze klocki na razie kosztem głośników. Będą tymczasowo, ze względu na budżet ograniczony do ok. 10 kPLN grały z Monitor Audio Rx2 albo B&W CM5, za rok-dwa będę chciał rozejrzeć się za jakimiś lepszymi kolumnami podstawkowymi.

Swojego czasu Onkyo w stereo robiło zacne klocki i z tego co widać po latach zaślepienia zestawami kina domowego firma wraca do korzeni. Sam fakt pojawienia się w ofercie komponentów stereo C-7000R, P-3000R, M-5000R czyli cd, przedwzmacniacz i wzmacniacz w konstrukcji dual mono musi budzić szacunek. Niestety cena kilkakrotnie przekracza założony przez Ciebie budżet. Jest nadzieja, że co nie co przemycili do do niższych modeli z flagowych urządzeń.
 

6666

New member
stereo 16 m2

Witam ponownie. Odświeżam wątek. Zdecydowałem się jednak na głośniki podłogowe KEF XQ 30 piano black. Są to idealne małe podłogowce do mojego gabinetu. Już jadą... Teraz pojawił się nowy dylemat, ponieważ kupiłem je po bardzo dobrej cenie i teraz mogę przeznaczyć więcej na wzmacniacz - do 7 tys. zł. Co możecie polecić poza HK 990 i Onkyo 9070? Wszystkie NAD-y odpadają do czasu aż firma zmieni cih design :p
Sprzęt chce nowy i poza tym, że odpowiednio napędzi kolumienki to musi być koniecznie czarny :)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
 

6666

New member
Macie jakieś doświadczenia ze szwedzkim wzmacniaczem XTZ? Parametry ma na prawdę niezłe (klasa A, A/B) przy konkurencyjnej cenie - ok. 800 EUR z transportem. Ktoś to ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale napisz jaki design Ci najbardziej pasuje ? :
- Naim ?
- Advance Acoustic?
- Pioneer ?
- Paradigm ?
 
Do góry