stereo do 6000 zł

roger86

New member
witam interesuje mnie jakieś fajne stereo w tej cenie czyli kolumny i wzmacniacz no i może cd albo odtwarzacz multimedialny bo mam małom kolekcje flaca czekam na propozycje i z góry dziękuje za odp pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Trochę mało danych napisałeś, czego słuchasz i w jakim pomieszczeniu. Tak dla rozruszania dykusji zaproponuję
Pioneer A-50
Pioneer PD-30
Klipsh RF-62
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co bylo na minus, ze zamieniles HTPC na Popcorna?
Chodzi o funkcjonalnosc/obsluge, jakosc, miejsce, prodozernosc, cene...?
Mialem kiedys Popcorna, w podobnej cenie jak A400, fakt ze to bylo dawno i duzo sie zmienilo, ale
mimo wszystko wrocilem do HTPC. Teraz nie mam zadnego z tych urzadzen, ale gdzies powoli mysle nad konkretnym HTPC. Nie neguje Twojego wyboru, ale jestem ciekawy opini i argumentacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

roger86

New member
Pomieszczenie nie cale 19 m 2 muzyka ac dc scorpions , Tina turner ,Phil Collins , dżem itp co myslicie o kolumnach kef r500 i jakie wzmacniacze do nich w miarę nie drogie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko Kef R500 kosztuje wyjściowo 8000zł. Pewnie sporo można stargować, ale nie aż tyle żeby zostało na wzmacniacz. Możesz zerknąć na tańszą serię Q.
 

roger86

New member
Rozumiem ale czy warto dołożyć czy są warte tej ceny przy tej muzyce i jak możecie to jakie wzmacniacze do nich by byly juz fajne w miare nie drogie
 

bogbrush

New member
Co bylo na minus, ze zamieniles HTPC na Popcorna?
Chodzi o funkcjonalnosc/obsluge, jakosc, miejsce, prodozernosc, cene...?
Mialem kiedys Popcorna, w podobnej cenie jak A400, fakt ze to bylo dawno i duzo sie zmienilo, ale
mimo wszystko wrocilem do HTPC. Teraz nie mam zadnego z tych urzadzen, ale gdzies powoli mysle nad konkretnym HTPC. Nie neguje Twojego wyboru, ale jestem ciekawy opini i argumentacji.

HTPC: (używałem Sapphire Edge HD3)

- HTPC się wieszał i zacinał przy 3d oraz filmach w jakości bluray
- działał dość wolno
- wymagał klawiatury, myszki
- co chwila musiałem jakieś sterowniki / kodeki instalować
- zajmował więcej miejsca
- zużywał więcej energii
- FLACi były jakieś takie nijakie w odsłuchu, pewnie ze względu na jakość zintegrowanej karty muzycznej (używałem foobara do odtwarzania)

Popcorn:

- działa bardzo szybko (nie używam NMJ - mam dysk 2TB indeksowanie trwa hmm, musiałem na noc zostawiać skanowanie)
- jakość odtwarzanych plików video jest znacznie lepsza i płynniejsza, nawet gorszej jakości divxy wyglądają znacznie lepiej (VXP Video Processing).
- bez problemu odtwarza MKV, 3DMKV, BD ISO, 3D BD ISO - HTPC mocno się zamulał
- jakość odtwarzanych plików audio jest o niebo lepsza niż z HTPC
- automatyczne aktualizacje
- do obsługi używam jednego pilota (Harmony 700) ewentualnie aplikacji na Androidzie
- pobór prądu ok 10w (dla mnie to o tyle istotne, że Popcorn chodzi 24/h)
- zajmuje mało miejsca, design pasuje do kina domowego
- za pomocą aplikacji, bezproblemowo i szybko wrzucanie zdjęć/filmów/muzyki z telefonu na TV

co trochę irytuje w popcornie: napisy tylko SRT - txt nie czyta, brak obsługi menu w bluray, czasami gubi język - po włączeniu / wyłączeniu, indeksowanie w NMJ przy dużej bibliotece to jakaś masakra - być może kwestia wolnego dysku (mam WD Greena), mógłby otwierać RAW ;) mógłby posiadać USB 3.0 do podłączenia innych dysków, oraz jak dla mnie zbyt skomplikowana konfiguracja sieciowa - chodzi o podłączenie NASa z zewnętrznej sieci oraz udostępnienie zawartości Popcorna do sieci zew.

chyba tyle na szybko, zabrzmiało jakbym miał prowizję od sprzedaży popcorna ale tak nie jest;)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja miałem okazję słuchać R300 i zrobiły ma mnie ogromne wrażenie. Bardzo dobre kolumny. Dobrze sobie radziły przy muzyce rockowej. Odsłuchiwałem w pomieszczeniu coś koło 16-20m2 dokładnie nie pamiętam. Tylko jak kupisz tak dobre kolumny to musisz liczyć na nowy wzmacniacza min. 3-4K. Chyba, że używka to może będzie taniej. Najlepiej idź i sam posłuchaj bo zakup w ciemno jest ryzykowny.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja do 19 m brałbym raczej R700, ale może R500 też wystarczą. Nie wiem czy Rki nadadzą się do takiej muzy. Wg mnie to bardzo ułożone, kulturalne granie, bardzo, bardzo dobre kolumny, ale nie wiem czy nie będzie niedosytu w rocku. Nie słuchałem ich z tą muzą, zupełnie inną, ale jak Paweł pisze, ze OK, to pewnie tak jest ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne, że do ciężkiego rocka lepsze by były Paradigm. Ale jak ktoś szuka bardziej uniwersalnych kolumn też do spokojniejszej muzyki to ja bym mocno rozważał serie R. Oczywiście w tych cenach jest pełno kolumn więc tylko pozostaje odsłuch. Ja też bym atakował R700 bo lubie basik:) Tylko te jeszcze droższe.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Do 6k (może się zmieścisz, napisz do BN), proponuję Pioneer A70 i Dali Zensor7, raczej w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz ;) Pioneer A70 posiada DAC więc będziesz mógł podłączyć sobie PC lub laptop i słuchać flac-ów, odtwarzacz CD może być zbędny, oczywiście lepsze by były głośniki Dali Ikon 6, ale to już inna cena.
 
Ostatnia edycja:

roger86

New member
witam bo właśnie się myślę czy nie dołożyć i kupić tych kef r500 i donich myślałem o takich wzmacniaczach co o nich sądzicie Xindak XA-6900 (2011 version) i Xindak XA-6950 (09)
 
Do góry