stereo do 40 m2

pepero

New member
Witam, podobnie jak wielu poprzedników potrzebuje pomocy w doborze stereo do salonu jak w tytule,wymiary 8,5x4,5, sprzęt będzie stał na scianie 4,5. Będzie grało głównie radio RMF i ESKA jak i cd głównie muzyka dance. Ja lubię słuchać głośno i z dużym basem natomiast żona mniej basu i więcej wysokich. Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia więc na początku zamierzałem przeznaczyć na ten cel 2000 tyś,póżniej 3000tyś a teraz to niewiem czy 4 tyś wystarczą. Co powiecie o tym:

Yamaha Rx-797 i tonsil maestro II 180
w salonie muzycznym zaproponowali mi do tego ampli kolumny Magnat Supreme 2000 natomias jeśli chciałbym pogodzić moje basy i żony wysokie to tylko kolumny JBL ES100 tylko że to cena już prawie 4000 tyś bez cd.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
 

don111

Banned
to już lepiej Harman Kardon 3490 + Klipsch F3 lub Yamaha NS777 (tutaj być może lepiej byłoby w połączeniu z Yamahą 797)
bas świetny na obydwu (2x 20cm niskotonowe), natomiast góra jest inna, Klipsch są ostrzejsze i bardziej dosadne, Yamaha gra bardziej "miękko" i łagodniej
do takiej muzyki stawiał bym raczej na Yamahę

ewentualnie zapytaj Blackninja o cenę tych, były bardzo chwalone na audiostereo
Kolumna podłogowa MISTRAL ADS world wide BOW-A2
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jeśli ma być dynamicznie i do nagłośnienia 40m2 Klipsch świetnie się tu spisze tak jak kolega wyżej amplituner stereo Harman Kardon 3490 (masz załatwioną sprawę wzmacniacza i tunera) i do tego albo Klipsch F3 albo w dobrej cenie RF62 ewentualnie RF82 ale to już ogromne kolumny CD HK HD980 i masz super komplet. Za komplet HK3490/RF62/HD980 powinieneś się zamknąć w 4800zł może taniej jak dobrze popytasz ;) i kupisz wszystko u jednego sprzedawcy z zestawu będziecie razem z żoną bardzo zadowoleni.

Średnio jak na szybko sprawdzałem HK3490 około 1500zł RF62 2sztki za około 2600zł i CD HD980 około 900zł a wiem że można jeszcze taniej wyrwać taki zestaw...
 

pepero

New member
Dzięki wszystkim za zainteresowanie, na wstępie zaznaczę że to ma być prezent dla mnie na okrągłą rocznicę urodzin i było moim marzeniem mieć w miarę dobry sprzęt stereo. Ani ja ani żona nie jesteśmy maniakami jakości tylko lubimy muzykę, a do tej pory słuchamy z wiezy starego kenwooda z małymi kolumienkami (nieustanny brak kasy) i myślę że przsiadka na każdy inny mocniejszy sprzęt będzie rewelacją. No niestety jak zaznaczyłem na wstępie budżet będę miał maks. 4000 tyś i w tej granicy będę się musiał wymieścić, natomiast co do HK to być może ma rewelacyjne brzmienie jednak ale ten desing, my lubimy klasyczny wygląd tak jak ta yamaha. Macie jakieś inne propozycje?.

pozdrawiam
 

damian820927

New member
Bez reklam
Na pewno do Twojego rodzaju muzyki i do dużego pomieszczenia jakim jest 40m2 zostałbym przy wysoko skutecznych i w miarę w przystępnej cenie jak na ich możliwości mowa tu o Klipschu RF62 a elektronikę wybierz tańszą.
 

Kamil1610

New member
A ja zaproponuje wharfedale diamond 9.6 2x20cm na basie. Pod każdym względem bija na głowę jbl es100 lepsza góra pasma lepszy środek i bas schodzi o wiele niżej niż w es100 :)
 

pepero

New member
Dzięki za odzew, myślę że najlepiej będzie odsłuchać sprzęt proponowany przez was w salonie HI FI. Za inne propozycje będę wdzięczny. Co powiecie o tym;

YAMAHA R-S 700 + MONITOR AUDIO M-6
 

pepero

New member
Widzę że większość poleca tu HK 3490 tak więc umówiłem się na odsłuch HK3490 i Yamacha R-S 500 lub R-S 700 (z założeniem kupna lepszych kolumn , ale to zależne od tego ile mnie wyniesie całość) z różnymi kolumnami. Zobaczymy który zestaw mi spasuje.

pozdrawiam
 

pepero

New member
dzięki za zainteresowanie, po odsłuchach nie omieszkam skonsultować cen, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pepero

New member
No i jestem po odsłuchach najlepiej zagrał hk 3490 +hd 980 i klipsch rf62 II cena proponowana przez sklep 5450, później elektronika jak wyżej i MA BX6 za 5400. Yamaha rs 500 zabrzmiała dobrze tylko z MA BX6, z resztą kolumn nie nasz dzwięk. Dobrze grał też hk 3490 z Monitor audio M6 ale to już klasa niższa.

pozdrawiam
 

damian820927

New member
Bez reklam
A nie mówiłem ;) a tak na poważnie to zestaw najlepiej odpowiadający waszym preferencją HK3490 +hd 980 i klipsch rf62.
Dopytaj blackninja o dobrą cenę na taki zestaw może wymyśli fajną cenę.
 

pepero

New member
No i sprzęcik gra, muszę przyznać że jest wart każdej wydanej złotówki, człowiek na nowo zaczął odkrywać muzykę do tego stopnia że odkurzyłem swoje płyty z muzyką klasyczną które nie szło słuchać na poprzednim sprzęcie. Dzięki wszystkim za rady i oczywiście dla @blackninja który faktycznie ma bardzo dobre ceny.

pozdrawim
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet ogromną różnicę słyszą Ci to twierdzili że nie są audiofilami. Extra wybór -gratuluję.
 
Do góry