Stereo do 4 tys. Muzyka 70% / film 30%

gimwilk

New member
Rozglądam się za zestawem do słuchania muzyki i czasami do obejrzenia filmu, czy koncertu.
Pokój jest duży 30 m. Na zestaw mają się składać kolumny - tylko fronty, amplituner i ewentualnie odtwarzacz DVD, czy BD - chociaż z tym mogę poczekać i dokupić później, bo narazie mogę podpiąć odtwarzacz CD Technicsa.
Klocek amplitunera było by dobrze, by miał małe gabaryty, bo mam mało miejsca na szafce, ale to tylko taka dygresja, bo oczywiście zależy mi głównie na jakości dźwięku.
Słucham głównie rocka progresywnego, ale nie ukrywam, że preferuję wysokie tony.
Proszę, doradźcie coś. Maksymalnie mogę wydać 4 tys. na wszystko - łącznie z kablami.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Z amplitunerów stereo to HK 3490, Marantz SR5023 lub CA SR10 lub maluch AR30. Gabarytowo najmniejszy AR30 potem bardzo zgrabne niskie są SR5023 i SR10. Jednak największy HK ma wejścia cyfrowe co przy słabym DVD czy BD jest ratunkiem do słuchania płyt CD - chyba, że zostawiasz swojego CD Technics - całkiem nieźle grają stare odtwarzacze CD Technics.
Głośniki stereo - podłogowe czy monitory?
Popatrz na Monitor Audio serii RX, czy mi osobiście bardzo odpowiada dźwięk DALI. Ale to najlepiej posłuchać :)
 

gimwilk

New member
Z amplitunerów stereo to HK 3490, Marantz SR5023 lub CA SR10 lub maluch AR30. Gabarytowo najmniejszy AR30 potem bardzo zgrabne niskie są SR5023 i SR10. Jednak największy HK ma wejścia cyfrowe co przy słabym DVD czy BD jest ratunkiem do słuchania płyt CD - chyba, że zostawiasz swojego CD Technics - całkiem nieźle grają stare odtwarzacze CD Technics.
Głośniki stereo - podłogowe czy monitory?
Popatrz na Monitor Audio serii RX, czy mi osobiście bardzo odpowiada dźwięk DALI. Ale to najlepiej posłuchać :)

Rzeczywiście gabarytowo najbardziej mi pasuje AR30. Poza tym czytam tutaj dużo pochlepnych opinii na jego temat. Oczywiście Technics gabarytowo już by nie pasował do tego klocka, więc koniecznym było by dołączyć do zestawu odtwarzacz DVD - DV 30. Jak myślicie, czy on się sprawdzi zarówno do audio ?, bo na trzeci klocek CD 30, to już na pewno nie będzie mnie stać.

Kolumny stereo oczywiście podłogowe - doradźcie jakie, już typowo do AR 30, bo raczej już przy tym zostanę. Pokój jest dość spory, a i trochę czadu też by się przydało.

Dzięki.
 
D

Deleted member 141725

Guest
DV30 ma przetworniki Wolfson czyli jak na DVD bardzo dobre i płyty CD odtworzy nieźle. Wiadomo, że lepiej kupić typowe CD, ale jako kompromis idealne. Zresztą i tak najwięcej do powiedzenia ma wzmacniacz i głośniki.
Jakie masz pomieszczenie? AR30 ma spory zapas mocy i 25m2 spokojnie nagłośni. Z głośników podłogowych polecam Dali Concept 6 (słyszałem z AR30 i gra świetnie - obecnie mam Concept 2 z tym amplitunerem) oraz Monitor Audio BR5. Jednak lepiej abyś posłuchał -każdemu może pobadać się inne brzmienie!
 

gimwilk

New member
DV30 ma przetworniki Wolfson czyli jak na DVD bardzo dobre i płyty CD odtworzy nieźle. Wiadomo, że lepiej kupić typowe CD, ale jako kompromis idealne. Zresztą i tak najwięcej do powiedzenia ma wzmacniacz i głośniki.
Jakie masz pomieszczenie? AR30 ma spory zapas mocy i 25m2 spokojnie nagłośni. Z głośników podłogowych polecam Dali Concept 6 (słyszałem z AR30 i gra świetnie - obecnie mam Concept 2 z tym amplitunerem) oraz Monitor Audio BR5. Jednak lepiej abyś posłuchał -każdemu może pobadać się inne brzmienie!

Niestety pomieszczenie mam spore - 30 m2 i tu się trochę boję o moc - chociaż zbyt głośno to ja wcale nie słucham, więc może by starczyło. Kiedyś dobrze słuchało mi się Klipsh F2, ale ampli było z kina domowego. Ciekawy jestem jak te kolumny zagrały by z AR30 w stereo - masz może opinię na ten temat?

Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Dużo osób chwali Klipsch i myślę, że to dobry wybór. Ja jednak ich nie słyszałem więc nie podpowiem. 30m2 AR30 też da radę jeżeli nie robisz dyskoteki z domu :)
 

Maharadża1

New member
Klipsch ma mocny, wyrazisty bas. Jeśli Ci to nie przeszkadza w muzyce (bądź pomaga :) ) to polecam. Góra i średnica w tej cenie ok. Bardzo porządne kolumny.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Tak jak pisałem wcześniej
AR30+DV30+Concept6 spokojnie poniżej 4tyś i jeszcze starczy na kable :)
Ewentualnie BR5 Monitor Audio, KEF C7. Najlepiej posłuchać, ale wszystkie te zestawy do 4 tysięcy bez problemu.
 

gimwilk

New member
OK. Zamykam temat. Dziękuję wszystkim za zabranie głosu. Dzisiaj miałem okazję posłuchać trochę sprzętu i przekonałem się, że Cambridge Audio AR 30 jest nie dla mnie. Owszem do większej sypialni tak, ale w salonie takim jak mój zgubi się pod każdym względem - i wizualnie i dźwiękowo. Poza tym okazało się, że preferuję inną charakterystykę niż daje CA. Niestety doszedłem do wniosku, że 4 tys to mało, by zaspokoić mój gust muzyczny i muszę teraz przestawić się na inne kwoty, a to trochę potrwa - przekonałem się, że zamiast gadać, trzeba iść posłuchać, a dopiero potem konsultować coś z fachowcami - Pozdrawiam.
 
Do góry