stereo co kupic?

Prezes951

New member
witam
chce sobie kupic jakies 2 fajne kolumny do salonu zeby ladnie wygladaly ale jeszcze lepiej graly
myslalem o tonsil zeus
altus 300 ale hmm estetycznie zeus wygrywa ladniej wyglada a bas ma tez lepszy a bynajmniej tak czytalem
tez myslalem o sharpie CP-8800 ale sie obawiam ze sa lipne wiec te raczej odrzucam
i tu mam pytanie co o nich myslicie i czym je napedzac?
dopuszczam uzywki ale nowe tez moglby mi ktos zasugerowac
a szukajac amplitunera czy koncowki mam jeszcze jedno pytanie czy dalo by sie tak dobrac ten amplituner czy cos gdzie beda te kolumny podlaczone tak aby moze bylo ich tez uzywac w kinie domowym czyli zeby graly w 5.1 i zeby mozna bylo zmienic tylko na stereo wiem ze da sie tak zrobic na zwyklych amplitunerach ale co wtedy z dzwiekiem czy jest taki sam czy gorszy niz na samym wzmacniaczu stereo jakby graly?
chce wydac okolo3 max 3,5tys na 2 kolumny i sprzet ktory je napedzi
pozdrawiam
Mariusz
 
Ostatnia edycja:

Prezes951

New member
wiekszosc do stereo chodzi mmi glownie o muzyke ale tez zeby dalo sie na nich obejrzec jakis film czasami
mysle ze 70% stereo
30% kino domowe
 

bielikk

New member
Bez reklam
Tylko nie Tonsil ZEUS - to są kolumny "estradowe" albo do baru - nie kupuj ich nawet gdyby ktoś je zachwalał.

Moja propozycja to amplituner Yamaha RS 500 już od ~1300 zł ewentualnie poprzednie modele Yamaha RX 497 lub RX797 (dostępne czasami na allegro) do tego kolumny TONSIL MAESTRO II 180 ~1500zł. (grają naprawdę super)

Za ten komplet ~2800 zł. a w przypadku ampli z serii RX z drugiej ręki jeszcze taniej - zostanie na DVD lub CD.

NIE KUPUJ KOLUMN "ZEUS" NIE NADAJĄ SIĘ DO MIESZKANIA !!!
 

don111

Banned
patrząc na kolumny, które chcesz kupić, to szukasz jedynie jak największego hałasu a nie ładnego brzmienia
Zeus czy Altus to raczej nie jest stereo tylko 2x mono, dźwięk przyklejony do kolumn
 

don111

Banned
nie wierz w cuda, one grają tylko głośno i nic poza tym
wszystkie kolumny poza może Clatronic itp wynalazkami zagrają od nich lepiej, choć niekoniecznie będą dysponowały tą samą mocą, ale i wystarczająco mocne się znajdą jeśli takich potrzebujesz
 

don111

Banned
jaki masz pokój ? do czego chcesz ten sprzęt grający podłączyć ?
no i zdecyduj się czy to ma być kino czy stereo
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie wiem jakiej wielkości masz pomieszczenie, ale skoro jesteś miłośnikiem mocnego basu to moim zdaniem Klipsch będzie lepszym wyborem niż Altus czy Zeus.
Klipsch Synergy F3 - Ceneo.pl

Do tego używany wzmacniacz stereo i masz zestaw który wbije Cię w fotel.
Ale najlepiej jakbyś sam ich sobie posłuchał.
 

don111

Banned
w sumie może i byłyby dobre jeśli chcesz dźwięk ala Altus (piskliwa góra pasma) choć oczywiście lepszej jakości
w zbliżonej cenie i z podobnych gabarytowo są np Mission M35i lub Yamaha NS777, te są znacznie bardziej przyjemne na górze
piecyk to np HK 980 albo jakaś używka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HArman 980 będzie extra a i Klipsch'e nie od macochy. Napisz do Blackninja na PW to może uda się zestawić cenowo.
 

Prezes951

New member
zjezdzam do pl w ten weekend na 2 tyg takze pochodze i popatrze co jak gra chociaz w mojej okolicy nie ma zadnego duzego sklepu audio;/
bo wiadomo ze lepiej jak sie wie co sie kupuje
 

Madas

New member
Bez reklam
Polecam też spojrzeć na Advance Acoustic MAP-105, 102 bardzo dobre wzmacniacze ewentualnie do bardziej rockowego brzmienia Rotela z serii 9XX BX
 
Do góry