Stara Plazma TH-42PY85P czy nowa ?

Phate

New member
Witam was drodzy forumowicze.
Długo próbowałem wybrać dla nas z żoną telewizor LED do salonu ale po wielu dniach na forum i oglądaniu wybranych modeli na żywo stwierdzam że "to nie to".

Nasi rodzice posiadają 4-letnią Plazmę Panasonica TH-42PY85P (niby stara ale jara) i powiem że jesli chodzi o obraz analog, cyfrowy i HD to bije na głowę wszystkie telewizory LED które aktualnie są do kupienia w granicach 2 700,00 zł (Toshiba 40TL933, Philips 40PFL5507K, Samsung 40ES6100W ). W żadnym z nich nie widziałem takiej głębi, wyrazistości, pięknego odwzorowania kolorów i dynamiki obrazu.

I tu pojawia się pytanie.
Z w.w. przyczyn zrezygnowałem z zakupu telewizorów LED i chce zakupić Plazmę (sprawdziłem czy światło nie będzie się odbijać w pomieszczeniu w którym będzie stała i czy odległość oglądania będzie dobra)

Pytanie brzmi czy brać stary model (bez bajerów typ 3D, wi-fi, możliwości odtwarzania filmów przez USB itp) który widzimy w rzeczywistości i wiemy jaki na nim jest obraz czy może kupić Plazmę w nowszej wersji do 2 700,00 zł.

Jeśli jest jakaś nowa Plazmą która będzie miała taki sam obraz albo i lepszy a do tego nowoczesną technologię to proszę o info (może Panasonic TX-P42G30E ?? Co o nim sądzicie ?)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo do środy muszę się zdecydować co do zakupu starej albo nowej.

P.S. Dodam że tą starą możemy odkupić za 1000,00 zł
 

Phate

New member
Dzięki za odpowiedź.
A czym z takich najważniejszych rzeczy różnią się te dwa modele ?

I najistotniejsze dla mnie, czy na G30 / ST50 uzyskam taką samą jakość obrazu jak na ojca TH-42PY85P ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Obraz w ST50 jest porównywalny z modelem VT30,więc różnica w czerni/kontraście jest dość spora w stosunku do G30,a i jakiś film w 3D może też będziesz chciał sobie obejrzeć,aczkolwiek przy 42'',to raczej z bliskiej odległości.

O ile dobrze pamiętam,to PY85 był naprawdę całkiem niezły i na pewno też by się nieźle sprawdził,ale jest już traktowany jako technologiczna ''staroć'':wink:
 

Phate

New member
Budżet mamy z zoną raczej sztywny więc z ciężkim sercem (jak facet) będę musiał odrzucić ST50 :( Wybór padnie na starego PY85 lub nowego G30.

Tylko chciałbym mieć pewność że w nowym G30 na pewno nie będzie gorszego obrazu jak tej "technologicznej starości" ;p

W sumie tak patrze na te Panasionic'i ale nic nie wiem o innych markach plazmy. Może inny producent oferuje równie dobrą plazmę w tej cenie ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czerń/kontrast/nasycenie kolorów,filtr,większe możliwości kalibracji obrazu,multimedia,to podstawowe różnice między tymi modelami.
Najważniejsze żeby model który zamierzasz kupić nie był powystawowy.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Mam ten model w wersji 50'' i nic mi nie buczy....jedynie co możesz usłyszeć,to delikatne bzyczenie na jasnych scenach podczas wieczornego oglądania przy bardzo niskim poziomie głośności,ale sprawdzić przed zakupem nie zaszkodzi,bo faktycznie były przypadki,że użytkownicy narzekali.
 

Phate

New member
Na 3D mi nie zależy także myślę że pozostanę przy G30 ale po wstępnych poszukiwaniach stwierdzam że raczej ciężko go będzie nabyć. A już zobaczyć go gdziekolwiek w Poznaniu to chyba szczyt marzeń, nigdzie nie ma.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W dodatku GT30 inna matryca, nie buczy, lepsza czerń i ogólnie nieco nowsza technologia.

Matryca ta sama,z buczeniem też różnie,czerń nie jest lepsza(niezauważalnie), nie nowsza technologia tylko wypuszczony na rynek ok. miesiąc później........są tylko inaczej skalibrowane fabrycznie,ale widzę że szkoda czasu,bo bylo już o tym wielokrotnie pisane a nie do wszystkich to dotarło......

Tak czy inaczej obydwa mają podobny obraz,ale najważniejsze żebyś kupił nówkę w tej cenie,albo rozważ zakup na raty 42ST50.
 
Ostatnia edycja:
Do góry