Sprzęt stereo do muzyki i filmów. Prośba o pomoc!!

Ovation

New member
Dziś w sklepie (Saturn) doradzono mi zestaw stereo gdyż zastanawiam sie nad głosnikami do filmow (50%) i słuchania muzyki na której jakości bardzo mi zależało (50%):
2 głośniki Canton GLE 407.2 - 1399 sztuka

do tego:
Wzmacniacz stereo
Denon PM-a 710
Marantz PM 5004

Lub Amplituner

Onkyo TX-NR 604
Denon AVR-1912

Proszę o rade czy sprzęt jest warty swojej ceny. Czy za tą cenę kupię coś lepszego? I proszę ocenicie jak te głośniki wyglądają przy innych. A może jednak lepiej kupić kino domowe w podobnej cenie??

Ps. czy kupując wzmacniacz stereo można go podłaczyc do Tv, Ps3?? czy odtwarzacz w ps3 nadaje sie do odsłuchu muzyki?? Czy kupując amplituner do kina domowego + 2 głośniki drastycznie pogorszy brzmienie?? Proszę o pomoc!!!! Dziękuje!!
 
Ostatnia edycja:

pr30@tlen.pl

New member
Mogę Ci podpowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń, że Denony (PMA-710) i AVR-1912 w konfiguracji z Cantonami zagrają identycznie w stereo, nie będzie żadnej przewagi na korzyść wzmacniacza. W takiej sytuacji zdecydowanie brałbym amplituner, który znacznie lepiej sprawdzi się w KD.

Jeśli natomiast zależy Ci na dobrej detaliczności, przestrzeni, jasnym, ładnym brzmieniu -proponuję Cambridge Audio. Niezależnie czy wybierzesz wzmaka (640, 550/1, 650/1) będzie to bardzo ładnie grało z kolumnami Canton. Z drugiej strony możesz mieć to samo kupując ampli CA (np. 650R), ale za niestety dużo wyższą cenę.

pozdrawiam,
Paweł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ovation

New member
A jak zapatrujecie się na to aby kopić ampli, cantony i dokupić tańsze głośniki do kina domowego?? Czy używając ps3 jako odtwarzacza CD do muzyki i do filmów jest dobrym pomysłem czy raczej bardzo kiepskim?? Jakie głośniki (niedrogie) dokupilibyście do tych cantonów?? I w przypadku kiedy ps3 nie przejdzie to jaki odtwarzacz kupić ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PS3 jako CD to bardzo kiepski pomysł jeśli myślisz o dobrej jakości muzyki.
Nie wiem czemu koniecznie chcesz kupić stare model skoro za nowe zapłacisz nie wiele więcej.
Określ proszę poziom cenowy do wymienionych potrzeb ?
I jaka wielkość pokoju ?
 

Ovation

New member
Koszty to trudna sprawa :) chce wydać jak najmniej ale tyle ile to konieczne :) jeśli za 3 000 kupie dobry sprzęt wydam 3000 ale jeśli za 5000 kupie naprawdę duuużo lepszy sprzęt to dopłacę. Wielkość pokoju to ok 15m2. Już kiedyś to pisałem jestem muzykiem i osobą muzycznie wykształconą i martwi mnie bardzo jakość dźwięku:). Wiec proszę o pomoc :) może uda mi się odsłuchać w Krakowie to co proponujecie:). Natomiast muzyka której słucham to rock, hard rock, classic, jazz, i blues....... głowie muzka gitarowa:).
Najważniejsze CHCE WYDAC JAK NAJMNIEJ.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zupełnie zmienia postać rzeczy. W Twoim przypadku dobór wcale nie będzie prosty. Ale rzeczywiście docenisz że warto będzie dopłacić do owych 3000 zł .
Do Twoich potrzeb:
Harman HK 980 + kolumny JBL Studio
Naim Nait 5i + kolumny Dali Zensor 5
Marantz 7004 + Monitor Audio mR 6
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą się nadawały. Pytaj Blackninja o ofertę to powinieneś się zmieścić.
 

edi28

New member
To co podal Kiki to wzmacniacze stereo. Sam posiadam HK980 i JBL i powiem szczerze ze gra to fajnie. Nawet jak bedziesz ogladal filmy w stereo to basu na pewno nie zabraknie w dobrych scenach. Posiadam rowniez HK247 do kina domowego wiec mam z czym porownac. Wiec jak zalezy Ci bardziej ma muzyce to tylko wzmacniacz stereo.
 

Ovation

New member
Ostatnie pytanie (chyba)

chodzi o JBL STUDIO 180
czy
JBL STUDIO 190

i czy warto dopłacić do 190??
bo w sumie taniej za nie wychodzi niż za cantony !!:) a jeśli maja być równie dobre lub lepsze !!! to wchodzę w to :D bo na pewno są ładniejsze ;))

I jaki odtwarzacz do tego kupić;) najlepiej aby odtwarzał rónież filmy bluray 3d a może wystarczy do filmów 3d PS3 a do muzyki kupić dobrany do tego odtwarzacz cd ??;)) Będzie tak to działać?? jakim wejściem podpinam wzmacniacz HK 980 do Tv ( LG 47LW570S który kupuję równocześnie z tym sprzętem)
 
Ostatnia edycja:

edi28

New member
co do kolumn to nie wiem
co do podlacznienia to lepiej podlaczyc nie do TV ale do dekodera telewizji (kablowa albo talerz zalezy co posiadasz)
 

Ovation

New member
Chce miec dzwiek z tv... tzn:
-PS3 z tego co mi mowiono nadaje sie do odtwarzania filmów w 3d i oczywiscie podczas grania
-tv N
-odtwarzacz CD o który pytam w powyższym poście:)
 

Pieniu75

New member
Jesli zalezy Ci przede wszystkim na muzyce to polecam kolumny Audio Academy Phoebe III. Poszukaj informacji w necie , na forach. Trudno dostepne w sklepach trzeba kontaktować się z producentem(kolumny sa polskie) ale żadne JBL, Monitor Audio sie do nich nie umywają. Warto dopłacić. Tych kolumn nikt Ci tutaj nie poleci bo nikt ich tu nie sprzedaje.
 

Ovation

New member
Bardzo interesująca propozycja ... aż kusi mnie zawitać do łodzi aby posłuchać tych głośników;). A może jednak ktoś jeszcze powie coś na tematy tych głośników (Audio Academy Phoebe III)??
 

Pieniu75

New member
Możesz zadzwonić do Pana Michała, wiem że jeździ po Polsce i robi odsłuchy u klientów. Tylko do tych kolumn to juz trzeba, nie zaden amplituner do kina domowego, tylko wzmacniacz stereo.
 

Ovation

New member
15-16m2 :) Ściana na której będą stać głośniki ma 4,6m natomiast 2 ściana ma 3,5m. z tym ze pomniejsza go odrobinę regipsy ;)
 
Do góry