Sprzęt do salonu

nightfall

New member
Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o radę w doborze sprzętu do salonu.
Salon o powierzchni 33m2. Sprzęt głównie ma służyć do KD i spokojnego posłuchania muzy głównie z radia. chciałbym skompletować coś w formacie 5.1. Na sprzęcior mogę przeznaczyć do 5500.
Trochę poczytałem i sprawdziłem oferty na Alledrogo i myślę o zakupie takiego zestawu:
Denon AVR-X3000 + Jamo S628 HCS3 + Jamo SUB260. Co o nim sądzicie ?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplituner może zostać jak najbardziej , zobacz też Marantz SR5008 bo jest obniżka ceny. Natomiast zastanowiłbym się nad kolumnami innymi , proponowałbym w tej kwocie zakupić 5 kolumn a suba w późniejszym terminie odkładając po troszku . Na pewno fajne kinowe granie zaprezentują kolumny JBL ES (tańsze) lub Studio 280 (droższe - możliwe że przekroczyło by to twój budżet) , tyle że nie wiem jak JBL zgrałby się z Denonem lub Marantzem (przeważnie z Harman Kardon się je łączy). Możesz też zobaczyć: Melodika BL40 , Klipsch F20 (choć nie wiem czy nie za małe będą na ten metraż)
 
Ostatnia edycja:

nightfall

New member
@daroquaresma - dzięki za sugestie. Kierując się podanymi przez ciebie kolumnami znalazłem taki zestaw: HARMAN KARDON AVR171 + JBL STUDIO 2 280 za 6700,- (dam radę), tylko że bez suba. Sam sub do tego zestawu kosztuje 1800,- (masakra). Jaki inny sub można by do tego zestawu dokupić, wcale nie musi być bezprzewodowy ? I czy AVR171 to dobry wybór ?
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że połączenie HK z JBL to taki "naturalny" dobór sprzętu , wszak są z tej samej stajni, kwestia AVR171 czy AVR270 , są w podobnej cenie , więc tu przydałby się odsłuch. Dla pewności możesz także posłuchać tego Denona co wymieniłeś i Marantza, bo są to dobre amplitunery i może akurat bardziej ci spasuje brzmienie kolumn JBL z X3000 lub SR5008. Jeśli chodzi o sub to nie mam pojęcia czy będzie różnica w brzmieniu między przewodowym a bezprzewodowym , na pewno bardziej komfortowo ( bez kabla) - tyle że chyba patrzyłeś na model z serii ES czyli 250PW bo odpowiedniki do nowej serii Studio to 250P i 260P . Oczywiście nie musisz kupować z tej samej serii subwoofer ale ze względu na twój metraż pasuje zakupić suba z zapasem mocy min Klipsch RPW10 albo Jamo SUB360. Jeśli chodzi o ceny na elektronikę i kolumny to pisz do blackninja a będziesz zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście mając kwotę 6700zł bym wybrał inne zestawienie, dlatego posłuchaj najpierw tych JBL, bo nie wszystkim przypadają do gustu. Ja bym rozdzielił kwotę w ten sposób że 3k na kolumny, 2k na amplituner i 2k na suba.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z amplitunerów można zerknąć na Marantz 5008, Onkyo 717, Yamaha 775, Denon X3000. Wszystkie mają Pre-out, więc w przyszłości by nie było problemu z dołożeniem wzmacniacza stereo. Z kolumn: Melodika BL 40, Monitor Audio MR6, KEF C7, Klipsch F20/30, Taga Platinum F100, Dali Zensor 7, Magnat Quantum 677. Suby można polecić w konstrukcjach zamkniętych jak i BR. Zamknięte będą szybsze o bardziej kontrolowanym basie, a BR sprawdzą się znakomicie w kinie dając większe ciśnienie. Można posłuchać np. Velodyne Impact 12, Dali Sub E-12, Klipsch SW 112, JBL Studio 550. Cenami w necie się nie sugeruj, bo w sklepach czy salonach mozna sporo wynegocjować. Polecam Naszego kolegę Blackninja, bo ma tanio i pewny zakup.
 

manfred1

New member
Tylko błagam Cie nie bierz jbl ES 80 ja je mam z onkyo 805 i to jest porażka. Do kina jeszcze ujdzie ale do stereo to brzmi jak byś słuchał muzyki z za zamkniętych drzwi.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Tylko błagam Cie nie bierz jbl ES 80 ja je mam z onkyo 805 i to jest porażka. Do kina jeszcze ujdzie ale do stereo to brzmi jak byś słuchał muzyki z za zamkniętych drzwi.
To albo u Ciebie albo u mnie (co mniej prawdopodobne) ze słuchem coś nie tak. Mam ES80 z Onkyo 609 jak widać i jestem zadowolony. A słoń mi na ucho nie nadepnął, gwarantuję.
Może u Ciebie z ustawieniami coś nie tak? Ja mam bez żadnych polepszaczy i jest OK.
 

manfred1

New member
No ale co mogę mieć źle ustawione. Mikrofon był przy ustawieniu. Kable w miarę dobre alphardy. Wszystko połączone hdmi i optykiem. Zmieniałem połączenia aby sprawdzić co i jak. Być może winą są chińskie kable alphard. Ale jak na próbę łączyłem zwykłym kablem to raczej różnicy nie odczuwałem. Dobra póki co wymienię kable na Audionova
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Tego to już nie jestem w stanie stwierdzić. Może zresetuj ustawienia? Spróbuj tylko podciągniąć sam bas i wysokie i zobacz czy Ci pasuje. Ja mam zwykłe kable za 3 zł/m 2x2,5mm i u mnie gra miodzio, i w kinie i w stereo.
A jak to nie pomoże to może to już po prostu przyzwyczajenie i żądza czegoś lepszego ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Może problem leżeć po stronie akustyki pomieszczenia, nie dopatrywałbym się winy kabli, bo aż tak dużego znaczenia przy tego rodzaju sprzęcie nie mają. Oczywiście mogą coś poprawić, ale nie spowodują, że nagle się coś diametralnie poprawi.
No chyba, że będą to takie "audiofilskie" :p
 

manfred1

New member
manfred zza zamkniętych drzwi? Wszystkie głośniki w kolumnie grają? Zworki zapięte?

nightfall podpytaj BN na priva.

Muszę kupić dłuższe kable bo te które mam są o 0,5 m za krótkie i mam problem z włożeniem ampla do półki. Wtedy sprawdzę czy wszystkie głośniki grają. Rozumiem że skręcam basy i w ten sposób po słucham głośników w kolumnie. Zworki zapięte zresztą nie ruszałem tego od nowości. Kable mam gołe wkręcane.
 
Do góry