Sprzęt do nagrywania z TV (nie DVD!)

Ania-Liska

New member
Zakładam nowy wątek, bo temat chyba nie pasuje do innych. Znalazłam na allegro 2 aukcje: numer 633183227 i numer 627223746. (Linków nie podaję bo to chyba niezgodne z zasadami forum.)

Numer 627223746 to "HDD Player 88C2 MKV RMVB WMV DivX" za prawie 500 zł. Niby nic nadzwyczajnego, ale w opisie przedmiotu sprzedawca pisze: "Sam ustawiasz date, dni tygonia oraz godzine rozpoczęcia jak i zakończenia nagrywania obrazu + dzwiękiem z możliwością wyboru czy taka czynność ma się zdażać regularnie. Masz pełną kontrole nad nagrywaniem!." I tego nie rozumiem... Przecież to odtwarzacz (player) a nie nagrywarka... O co więc chodzi z tym nagrywaniem obrazu i dźwięku?

Numer 633183227 to "NAGRYWARKI HDD 160 GB MODEL SWISSCOM BLUEWIN TV300 (SREBRNE)". Za 180 zł. To nie jest nagrywarka DVD tylko nagrywa na dysk wewnętrzny. Nie da się jednak zgrać materiału z HDD na USB tylko trzeba wyjąć dysk i podłączyć do kompa. Nie odtwarza też plików multimedialnych.

Napisałam o tym wszystkim bo za Chiny (z nazwy) Ludowe nie mogę pojąć jak to się dzieje, że są tanie urządzenia do nagrywania z TV na dysk, są tanie urządzenia (WD Player) do odtwarzania komputerowych formatów na TV, ale nie ma urządzeń, które łącza w sobie te dwie funkcjonalności. To jest alogiczne :) Co za problem, żeby taki WD Player miał opcję nagrywania z TV bezpośrednio na podłączony flashdisk USB? Dlaczego nie ma takich urządzeń?
 
Do góry