Spory proble w wyborze TYPU kina

gilek1974

New member
Witam.
Stoję przed dylematem zakupu kina domowego. Obecnie jestem zdecydowany na Panasonika SC-PT550, tak nielubianego przez wielu plastika. Nawet tematy forum przyprawiają o ból głowy. W najbliższych dniach chciałbym to sfinalizować. Mam powiedzmy do 1400 zł max i nie chodzi mi aby wydać wszystko. Chcę ten zestaw do kina ale czasem takze do posłuchania muzyki. Melomaneem nie jestem ale doceniam dobre brzmienie. Lubię silną górę i dół pasma. Czy w podobnej kwocie jest szansa skompletowania zestawu Ampli + głośniki nawet 5.0(suba dokupię kiedyś), który będzie znacznie lepszy od tego panasa? Posiadam obecnie WIWĘ HD 238B i to mogłoby wystarczyć od biedy. Jeśli chodzi o Ampli, myślalem coś z pokroju Denona 1306(7?) a kolumny....tu jest problem. Z założenia 2 przednie - stojące + central + 2 Surroundy małe wiszące, może coś z Tonsila? Nie wiem czemu ale preferuję wlaśnie Denona i Tonsilka, może takie stare przyzwyczajenia? Tak więc generalnie ,zestaw z najniższej chyba budżetowej półki cenowej. Kiedyś podobal mi się komplet Denona AMpli +_ DVD(już mam) + kolumny Waterfhadle(czy jakoś tak). Ciekawe, jak WY to widzicie? A może jednak odpuścić sobie w takim przedziale cenowym takie kompletowanie i pozostać przy tym Panasonicu? Może to być ważne, mój pokój ma wymary 5,5 x 5,5m. Znalazłem taki zestaw http://allegro.pl/item289136233_panasonic_dvd_s42_sa_he40_jamo_s406_raty.html. Może bez DVD zmiescilbym się w moim przedziale cenowym i zestaw wypadłby znacznie lepiej od Panasa plastika 550tki?
 
Ostatnia edycja:

gilek1974

New member
No ja takie sprawy rozumiem i to nie jest mój pierwszy sprzet grający.kiedyś zaczynalem od starego Radmora i Tonsili, potem było jeszcze trochę sprzętów. Zastanawiaja mnie jednak opinie internautów dla Panasa SC-HT550 oraz 850. Tak jak przy jakichś samszumach i LGikach badziewnych są 4-5 gwiazdek w ocenach na 10, tak przy tych Panasach są zawsze 10. O co z tym biega, czy ten sprzecik jest naprawdę aż tak dopracowany, że zasluguje na te 10, czy sprawa leży gdzie indziej. Z kolei calkiem niedawno zakupilem dla znajomego (za namową czarnego wojownika) Ampli Denona+DVD oraz kolumienki Infinity Beta HCS. To gralo naprawde fajnie , tylko......cena dla mnie nieosiągalna.
 

gilek1974

New member
Dzięki pewnej podpowiedzi, chyba skusze się ma zestaw Yamaha RX-V361 + Prism Audio Amethyst HT-150. Ze względu na brak suba(przenajmniej przez jakiś czas), zastanawiam się jeszcze nad zestawem PRISM EMERALD HT-300 (za 900zł). 150-ki posiadają po 2 głośniki średnio/niskotonowe natomiast 300-tki mają ładny woofer. Nie znam kompletnie tych kolumn, jakie są Wasze doświadczenia z nimi? Przekroczę budżet ale chyba warto;)

Dziś podjąłem pewną decyzję. Utwierdziłem się w przekonaniu do zakupu kolumn JAMO. Nie wiem jedynie, ktory zestaw wybrać. Jak wypada stosunek ceny do jakosci?
1.JAMO S406 + SUB 200 za 999 zł.
2.JAMO S 408 HCS + E5SUB2 za 1149 zł(700 zł bez suba)
3.JAMO S416 S + SUB200 za 1289 zł(777 zł bez suba)

Który z subów jest lepszy do filmu a który do muzyki, E5SUB2 czy SUB200 ?
Amplituner bedzie do tego YAMAHA RX-V361 . Moge obecnie przeznaczyć na taki zestaw około 1800-1900 zł, tak wiec powinieniem sie zmieścić. Bardzo prosze dobrą radę, oczy mnie już bolą od czytania w necie a w głowie mętlik.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zandi

New member
Siema. Pare słówek odnośnie opisywanego sprzętu. Otóz moje kino składałem stopniowo, zaczeło sie od amplitunera SONY STR-DE 495, potem zakupiłem opisywany zestaw JAMO S416 + SUB200. Grało to całkiem całkiem, lepiej w kinie niż stereo, dodam ze nie jestem zapalonym audiofilem i nie stać mnie na sprzęt za 5000zł. Pare dni temu sprzedałem ampl. Sony i czekam na paczuszke z YAHAHĄ RXV 361. Czytałem sporo na temat YAMAHY i sam jestem ciekaw jak to zagra :).
 

zandi

New member
JAMO S416 + SUB200 - ładny, stylowy wygląd, lepiej sie spisują w KD niż stereo ale jak dla mnie ok, sub posiada dobrą regulacje i gra naprawde fajnie (spytajcie sąsiadów he ;) ) polecam zestawik jak za 780zł warto!
Ciekaw jestem jak sie spiszą z YAMAHĄ RXV 361.
 
Do góry