Soundbar z Subem do 3000 PLN

gruby19

New member
Cześć

W ciągu 2-3 miesięcy planuje zakupić Soundbar pod TV do salonu. Przeczytałem sporo tematów na forum dotyczących soundbarów i zawsze rozmowa sprowadza się do tego samego - za te pieniądze lepiej zbudować kino z kolumnami. Mam świadomość przewagi jaką daje kino, jednak ja nie biorę takiego rozwiązania pod uwagę - podoba mi się soundbar i pasuje mi do koncepcji wnętrza, a ponieważ nie jestem audiofilem, to wierzę, że z soundbaru też można otrzymać zadowalający mnie dźwięk.
Dodam tylko, że moje obecne "kino" to głośniki wbudowane w 8letni tv, więc potrzeby mam niewygórowane. Trochę lepsze audio w aucie. Wypełniłem schemat jak dla telewizorów - może się przyda:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2, ale część dzienna ma 16m2 i na tym bym się chciał skupić
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TV będzie wisiał i Soundbar też ma wisieć, ale jakby co to jest szafka na której może stać
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Średnio 5h dziennie.
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3tys PLN
20. Co będzie odtwarzane: 60% Telewizja naziemna, 10% spotify, 10% filmy, 10% Youtube, 10% XBOX One

Myślałem nad zestawem z subwooferem, bo na niego też jest miejsce.
Budżet tak jak napisałem ok. 3tyś PLN bo wydaje mi się, że nie ma sensu wydawać więcej dla moich potrzeb.
Sporo czytałem, że w tej cenie polecaną opcją jest Bose 700, ale zestaw z subwooferem to już ponad 6k, a z satelitkami ponad 8k, a to już za dużo...
 

gruby19

New member
Za 4000 masz jbl 9.1 i sprawdź czy się da tę sume wydać.
Jeżeli jest wart swojej ceny to oczywiście jestem w stanie.
Jak wypada w porównaniu do BOSE 700?

No i jak wygląda możliwość odtwarzania muzyki z telefonu? Zapomniałem dodać, ale Soundbar będzie na stałe połączony z TV, ale chciałbym, żeby miał opcję odtwarzania dźwięku z telefonu przez bluetooth/wi-fi/Airdrop.
 
Bose to Bose, komplet bose to 8000 tysięcy. Nie ma Dolby Atmos.

Wszystkie obecne suby chyba mają te funkcje co do odtwarzania muzyki. Myślę że bez przepłacania JBL zagra Ci odpowiednio fajnie.
 

gruby19

New member
Wszystkie obecne suby chyba mają te funkcje co do odtwarzania muzyki.

Widzę, że JBL odtwarza zarówno po Bluetooth jak i AirPlay - to dobra wiadomość dla mnie.
Poszukam na miejscu - może któryś market będzie miał go na miejscu.

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe alternatywy dla JBL - chętnie poczytam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej Bar 9,1 ma małą konkurencję.
Napisz do Blackninja po ofertę dla niebieskich członków forum.
 
Do góry