Soundbar nie wyłącza się razem z TV oraz nie odtwarza dźwięku z TV.

ja_pta

New member
Od ponad pół roku użytkuję następujący zestaw:
  • TV Samsung QE55QN85CA
  • Soundbar JBL 500
  • Dekoder Arris (Jambox) VIP1300M

Dotychczas, sprzęt pracował w konfirugracji połączenia HDMI: Dekoder -> Soundbar -> TV (HDMI eARC).
Bez rzadnych zarzutów, można było odtwarzać dźwięk z TV (aplikacje jak YouTube itd.), oraz z dekodera. Po sparowaniu pilota Samsung była możliwość zmiany kanałów jak również regulacji głośności. Czy wyłączenia zestawu.

Kilka dni temu, po zaniku zasilania w domu zauważyłem zmianę. Pomimo próby wyłączenia pilotem Samsung całego zestawu, wyłączał się jedynie TV, zaś dźwięk z dekodera (telewizja) był nadal odtwarzany przez Soundbar. Ponadto, przy próbie uruchomienia w TV np. YouTuba, Soundar wciąż nie reagował, I kontynuował odtwarzanie telewizji z dekodera.

Podjąłem następujące próby przywrócenia poprzedniego stanu rzeczy:

  • Reset do ustawień fabrycznych TV oraz Soundbara.
  • Ponowna konfiguracja zdalnego pilota
  • Zmiany ustawień co do źródła dźwięku (Wejście optyczne, Typ wejścia na Auto oraz PCM, próby włączania I wyłącznia CAC),
  • Parowanie soundbara ponownie z pilotem za pomocą aplikacji w TV oraz bezpośrednio przez wciskanie przycisków na soundbarze.

Wszystko bezsutecznie.

Zmieniłem sposób podłączenia HDMI na następujący: Dekoder -> TV + Soundbar -> TV.
Po długiej walce udało się osiągnąć co następuje:

  • Soundbar odtwarza głos z Dekodera, a przy przełączeniu na aplikacje w TV (np. YouTube), odtwarza to co idzie z TV - sukces
  • Przy wyłączaniu pilotem od TV zestawu, wyłącza się tylko TV ale przy obecnej konfiguracji to wystarcza aby nie mieć grającego soundbara z dźwiękiem z telewizji (z dekodera) - również na plus
  • Soundbar po 10min odtwarzania dźwięku (niezależnie czy z TV czy z dekodera) wyłącza się. - Porażka. Dodam że w ustawieniach soundbara (aplikacja w telefonie) funkcja wyłączenia przy bezczynności jest dezaktywowana. Ponadto Soundbar pokazuje (na aplikacji w telefonie) że nie odtwarza żadnego dźwięku, mimo że odtwarza to co mu przychodzi z TV.

Proszę o pomoc, idealnie byłoby wrócić do tego co miałem ustawione do tej pory, czyli wszystko działa przy połączeniu Dekoder -> soundbar -> TV.
Ostateczna ewentualność, to pozbycie się wyłączania Soundbara po 10 min grania.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłącz wszystko z prądu jak będziesz wychodził z domu i po powrocie podłącz ponownie. Najlepiej jak byś też odłączył hdmi z urządzeń…
Takie cyrki się dzieją przez zabezpieczenia hdcp. Ponoć 10min bez prądu wystarcza ale zostawił bym na dłużej 😉
 
Do góry