Soundbar do ~1 tys: Philips HTL5120 czy inny?

Coco13

New member
Witam,

Szukam czegoś do poprawy dźwięku telewizyjnego - ze względu na brak miejsca muszę ograniczyć się do wyboru soundbaru i tutaj wydaje się, że faworytem jest Philips HTL5120, o którym w necie można znaleźć wiele pozytywnych recenzji.
Czy jest jakaś konkurencja? W innym wątku kiki napisał, że wrażenie na nim zrobił Panasonic SC-HTB680, ale chyba nie ma więcej opinii o tym urządzeniu.
Miały wyjść jakieś nowe soundbary Philipsa, ale tutaj też cisza...

Czy są jeszcze jakieś ciekawe alternatywy?

Przy okazji 2 pytania techniczne:
- jeśli soundbar powieszę na ścianie kilka centymetrów nad telewizorem (który stoi na szafce) i jakieś 15-25 cm za nim, to czy będzie to miało negatywny wpływ na jakość dźwięku?
- w tej chwili do Panasonica P50G30 mam podłączone urządzenie Asus O!Play Mini, dzięki, któremu na tv mogę odtwarzać różne pliki multimedialne - czy możliwe jest obok podłączenia tv do soundbaru, połączenie Asusa z - przyjmijmy - Philipsem HTL5120 tak, aby móc słuchać poprzez niego m.in. pliki flac?

pozdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak wygląda:

8830039687198_zpsf4aa10f4.jpg
 

Coco13

New member
Dzięki za fotkę - szkoda, że nikt nie napisał czegoś w kwestiach technicznych...

Teraz przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby zamiast soundbaru kupić np taki zestaw

Denon CEOL Piccolo DRA-N5 + SC-N5


Może ktoś doradzić czy to jest sensowne rozwiązanie i kiedy uzyskam lepszą jakość dźwięku (w porównaniu z w/w Philipsem)?
Zastosowanie: 50% tv, 50% muzyka (głównie poprzez usb).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A do jakiej kwoty masz zakup tego soundbara.
Bo właśnie wchodzą nowe modele Philipsa i Ci co kupili na innym portalu są bardzo zadowoleni.
 

Coco13

New member
No w pierwszej wersji chciałem wydać do 1 tysiąca, ale później przyszedł mi do głowy ten pomysł z w/w Denonem (ok.1,5 tys) i teraz sam nie wiem co robić...w której wersji osiągnę lepszy dźwięk?
Możesz napisać co to za nowości Philipsa i gdzie poczytać opinie ludków?
Ewentualnie co z tamtym Panasonicem, który spodobał Ci się, jak żaden inny soundbar dotąd?
 

psiaja

Member
Sam powoli rozglądam się za soundbarem, który współpracowałby z Samsungiem F 6770.

Cena ok 1000-1200zł i koniecznie subwoofer.

Póki co, nie wiem o jakich Philipsach pisał Kiki, więc pytanie:
W w/w kwocie, do pokoju ok 21m2 jaki soundbar byłby najlepszy (zastosowanie głównie film i TV a w przyszłości może i BT ze smartphonem). TV stoi centralnie pod dłuższą ścianą a na wprost niego jest kanapa z oglądaczami
póki co wybrałem
Samsung HW-F551
Yamaha YAS-101

Coś lepszego w tej cenie, lub z dopłatą do max 1500 złociszy?
Dzięki i pzdr
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sam powoli rozglądam się za soundbarem, który współpracowałby z Samsungiem F 6770.

Cena ok 1000-1200zł i koniecznie subwoofer.

Póki co, nie wiem o jakich Philipsach pisał Kiki, więc pytanie:
W w/w kwocie, do pokoju ok 21m2 jaki soundbar byłby najlepszy (zastosowanie głównie film i TV a w przyszłości może i BT ze smartphonem). TV stoi centralnie pod dłuższą ścianą a na wprost niego jest kanapa z oglądaczami
póki co wybrałem
Samsung HW-F551
Yamaha YAS-101

Coś lepszego w tej cenie, lub z dopłatą do max 1500 złociszy?
Dzięki i pzdr

Zobacz YAS201, mocniejsze głośniki + sunwoofer.
Przy jeszcze większej dopłacie bardzo fajny JBL SB400 - także z subem w zestawie.
 

psiaja

Member
Dzięki za propozycje (YAS201), ale z pewnością nie wyjdę po za 1500zł za samego soundbara (JBL SB400), szczególnie, że jeszcze odtwarzacz jest do kupna..

Obecnie jest mała kiszka w możliwości wyjazdu do jakiegoś większego sklepu RTV w celu porównania Samsung HW-F551 do np YAS201.. Możesz się odnieść, który zestaw lepiej gra?
Jest sens pakować się w zestaw Panasonic SC-HTB570EG-S jeżeli chodzi o jakość grania? Jeżeli nie, to kupuję osobno.
Dzięki !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Coco13

New member
..
Bo właśnie wchodzą nowe modele Philipsa i Ci co kupili na innym portalu są bardzo zadowoleni.

kiki - znowu zaczynasz coś pisać i nie kończysz wątku, nie odpowiadasz na dalsze pytania itp - w różnych topicach poruszasz temat nowych Philipsów, Panasoniców...ale do niczego to nie prowadzi, więc przestań krygować się jak była 13-letnia dziewica i zacznij pisać konkretnie.
 
Do góry