Sound Bar Sony HT-CT350

kewalls

New member
witam,

posiadam TV Sony 40" i PS3. miałem taki pomysł, żeby dostawić 2 porządne kolumny stereo i amplituner, ale za późno zacząłem to planować i niestety nie zmieszczę kolumn!
szukając innego rozwiązania trafiłem na Sound Bar Sony HT-CT350. Zupełnie nie interesuje mnie kino domowe z wieloma głośnikami i dlatego takie rozwiązanie wydało mi się ciekawe.

czy możecie mi coś powiedzieć na ten temat. jak to gra?
dlaczego nie mogę znaleźć tego produktu w żadnym polskim sklepie internetowym???
czy gdziekolwiek w polsce można to kupić i za jaką mniej więcej cenę?


pozdrawiam, sm
 

pro_fill

New member
Bez reklam

kewalls

New member
dźwięk przestrzenny mnie nie kręci. wolałbym dobre stereo, ale mi się nie zmieści.
do czego bardziej się zbliżę z tym sound barem? do stereo czy dźwięku z kina domowego?
bardziej chciałbym poprawić muzykę niż dźwięk z filmów ...
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ktoś, kogo bardziej kręci dźwięk przestrzenny, nie będzie zadowolony z soundbar'a.
w moim przypadku 70%÷80% to TV z satelity - reszta "tortu" jest współdzielona dla PS3, filmów i muzyki.
w przypadku listwy głośnikowej dopełnieniem jest subwoofer, który daje głęboki [piszę o tym co posiadam] dźwięk.

co do stereo i słuchania muzyki, to nie wiem czego oczekujesz. u mnie muzyka jest tłem w trakcie spotkań towarzyskich, czy rodzinnych i nikt nie delektuje się efektami w stylu "kanał lewy, kanał prawy".
zaletą jest to, że muzyka cicho gra, tworzy delikatny klimat i wszyscy mogą rozmawiać, a nie przekrzykiwać "plastikowy dźwięk" oferowane przez coraz cieńsze odbiorniki telewizyjne.

wielu użytkowników zestawów 6-cio głośnikowych podchodzi sceptycznie do takiego rozwiązania, lecz możesz wierzyć, że mnie to zadowala [nie piszę, aby kogokolwiek namawiać] i u mnie w pokoju [niecałe 25 m2] to rozwiązanie zdaje egzamin.

co zyskałem?
- z pokoju gościnnego, gdzie wydzielony jest kącik TV nie zrobiłem sali kinowej,
- polepszyłem jakość dźwięku

co mnie skłoniło do takiego rozwiązania?
- prostota i brak przeciągania kabli
- bezprzewodowy subwoofer
- cena

przed tobą trudny wybór.
 
Do góry