Sony W5500, Samsung B650 czy Philips 8404H?

cortez1980

New member
Jakie masz warunki - 4mx5m
Preferowana wielkość matrycy – 37"

Jaki sygnał – blue-ray, sygnał analogowy wkrótce Nka lub Polsat cyfrowy
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – 2,5-3
Jakie urządzenia do podłączenia – blue-ray, N-ka lub Polsat cyfrowy
Jaka klasa cenowa – 3,5 tys PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy –głównie wieczory i w nocy,
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – światło słoneczne pada na TV z boku, TV stoi jakieś 2m od okna

Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła –przy włączonym
Ma stać czy wisieć – stać
Czego oczekujesz od telewizora - filmy, sport, filmy z płyt lub pendriva

zy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD


Witam, mam zamiar kupić 37" LCDka, od kilku dni czytam fora, przeglądam opinie, pytam w sklepach... i dalej jestem w lesie :/, dodam że będzie to mój pierwszy LCD

Może kto coś doradzi, tak jak napisałem chodzi mi o 37", oglądał będe z odległości 2,5 m więc wiekszego chyba nie ma sensu kupować.
Powinien mieć USB i 100Hz, no i jak najlepszy obraz ;)

W sumie przyglądam się tym modelom, z tego co się orientuję to jakościowo chyba są porównywalne (czy się mylę?)
1) Sony Bravia KDL-37W5500 (3200 zł)
2) Samsung LE37B650 (2800 zł)
3) Philips 37PFL8404H (3300 zł + bluray Philips BDP 3000 w promocji), czy ambilight sprawdzi się gdy TV będzie stał 20 cm od ściany?

W sklepach doradzają w jednym ten, w drugim tamten a w trzecim jeszcze co innego, na forum podobnie jeden dany model chwali drugi beszta. W sklepie ciężko samemu porównać bo zazwyczaj albo są podłaczone do jakieś zbiorczej anteny i wszystko jednakowo kijowo odbiera albo podepną wybrane modele do cyfrówki i tyle sobie można porównać z innymi. A zależy mi na czasie bo będe chciał dokonać zakupu w przyszłym tyg. Miał ktos okazję porównywać te 3 telewizory?

Czy jest jeszcze w tej cenie coś wartego uwagi?


 

artsaulo

New member
witam
w poszukiwaniu mojego tv miałem do czynienia z wyżej wymienionymi modelami(kolega może znaleźć moje posty).
Ostatecznie wybrałem Philipsa 8404.
Gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybierałbym pomiędzy Samsungiem B650 i Philipsem 8404, Sony rozczarował mnie.
 

Ares78

New member
Może zacznę od przekątnej, przy 2,5m możesz pozwolić sobie na 40 cali to będzie to raczej najlepszy wybór (stosunek cena/przekątna). Jeśli chodzi o konkretne modele to odpowiedz na pytanie na czym Ci najbardziej zależy? Czy bardziej na funkcjonalności USB czy stricte obrazie? Druga sprawa jeśli nie masz rolet to zdecydowanie telewizor z matrycą matową, dodatkowego lustra w domu chyba nie potrzebujesz ;)
 

sabe9

New member
samsung ---> pamiętaj o że ma błyszczącą matrycę, więc odbija okna, lampki, a przy ciemnych scenach niestety będziesz widział i siebie gdy będziesz na wprost.
świetne możliwości odczytu plików z USB (lub twardego dysku)...
generalnie samsung przekolorowany...

sony ---> ja bym odpuścił, choć nie mam zbyt dużego doświadczenia z tym modelem, ale przejaskrawiony moim zdaniem.... chyba też czyta z usb, ale pewnie nie MKV, gdyż SONY tego by nie przełknęło....ma DLNA, ale chyba lekko niedopracowane....

philips ---> moim zdaniem to rozsądny wybór, naturalne odwzorowanie barw, dobre funkcje multimedialne. zresztą to już w każdym można spotkać z wyższej półki.... czy akurat ambilight Ci jest do czegoś potrzebny ??? a może 7404H ?

udanych zakupów.
seb
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że do takich warunków warto kupić 42":
Toshiba 42ZV 635
Panasonic 42 S 10
JVC 42 R 10
Sharp 42 DH 77
 

cortez1980

New member
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :), zdecydowałem się jednak na philipsa 8404 ;), zaraz zbieram się do sklepu :)


Ares78 tyle że nie ma 8404 w formacie 40", kiki inne modele sobie już odpuszczę bo bym "utonął" na tydzien lub 2 w porównywaniu kolejnych modeli :)

a co do 42" to nie będzie to za dużo na oglądanie go z 2,5m?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
cortez1980 napisał:
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :), zdecydowałem się jednak na philipsa 8404 ;), zaraz zbieram się do sklepu :)


Ares78 tyle że nie ma 8404 w formacie 40", kiki inne modele sobie już odpuszczę bo bym "utonął" na tydzien lub 2 w porównywaniu kolejnych modeli :)

a co do 42" to nie będzie to za dużo na oglądanie go z 2,5m?
do 2,5 - 3 m zdecydowanie zalecam LCD w rozmiarach 40 - 42". Jeśli jesteś w stanie przełknąć paskudną obudowę Philipsa 8404 to zwróć jeszcze uwagę na kąty - moim zdaniem tragiczne. Wystarczy wychylić się w prawo lub lewo i obraz robi się blady a czarny zamienia się w niebieski. W sklepie, przy oświetleniu można tego od razu nie zauważyć. W philipsach natomiast podoba mi się ambilight i dobra jakość dźwięku.

Na Twoim miejscu z ww. modeli wybrał bym Sony w rozmiarze 40": 40W5500. Jakością obrazu a zwłaszcza kolorami, czernią i kątami deklasuje konkurencję w tej półce cenowej.
 
Ostatnia edycja:

nocai

New member
sabe9 napisał:
samsung ---> pamiętaj o że ma błyszczącą matrycę, więc odbija okna, lampki, a przy ciemnych scenach niestety będziesz widział i siebie gdy będziesz na wprost.

seb


Też obawiałem się tej matrycy i prawie kupiłem Samsunga B620 z matową. Po wielu porównaniach bezpośrednich jednak zakupiłem 46B650 i jest rewelka. Prawie na wprost TV mam akwarium 120 litrów i jak jest całkowita ciemność to trochę się odbija, naprawdę trochę. Lampa odbija się dopiero jak usiądę na podłodze, a że siedzę na kanapie to nic nie przeszkadza.
 

sabe9

New member
nocai napisał:
Też obawiałem się tej matrycy i prawie kupiłem Samsunga B620 z matową. Po wielu porównaniach bezpośrednich jednak zakupiłem 46B650 i jest rewelka. Prawie na wprost TV mam akwarium 120 litrów i jak jest całkowita ciemność to trochę się odbija, naprawdę trochę. Lampa odbija się dopiero jak usiądę na podłodze, a że siedzę na kanapie to nic nie przeszkadza.

a jak jest w dzień, jakiekolwiek okno, słońce, itd ???
wiesz, generalnie zawsze chciałem mieć samsunga, bo imponują mi te TV... ale mam 42 cale PHILIPSA 7862D....
 

sabe9

New member
cortez1980 napisał:
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :), zdecydowałem się jednak na philipsa 8404 ;), zaraz zbieram się do sklepu :)


Ares78 tyle że nie ma 8404 w formacie 40", kiki inne modele sobie już odpuszczę bo bym "utonął" na tydzien lub 2 w porównywaniu kolejnych modeli :)

a co do 42" to nie będzie to za dużo na oglądanie go z 2,5m?


nie będzie za dużo, po kilku dniach się przyzwyczaisz,
ja mam 42 cale PHILIPSA i oglądam z 2,5 -3 m. i przy dobrym sygnale (BluRay, mkv) żałuję że nie mam 47 - 52 cale....

pzdr
seb
 
Do góry