SONY tylko czy 40 czy 46 cali. kto podpowie?!

jarko34

New member
Miałem kupić 40cali, ale namówiono mnie, że najlepiej będzie kiedy kupię 46 cali. Mam dylemat. Pokój mam 4x4 będzie wisiał na ścianie. Mam cyfrę + , obawiam się jednak, że 46 będzie za duży. Może ktoś mi poradzić na podstawie własnych doswiadczeń?!
 

darekk75

New member
do ogladania z 3-4 metrów polecam 46', mialem ten sam problem i zdecydowałem sie na 46 teraz wiem ze to trafny wybór, a po głowie chodzi 52'
 

Gohan111

Member
Rzeczywiście 46" do pokoju 16m2 to moim zdaniem przerost formy nad treścią :) chyba że ten pokój będzie służył tylko i wyłącznie do oglądania tv i nie jest salonem zastawionym meblami . Na twoim miejscu pomyślał bym o porządnym 37" - i tak będzie wielki :) , nie dużo mniejszy od 40" a można trochę kasy zaoszczędzić .

37 cali 0,94 m przekątna ekranu
40 cali 1,01 m przekątna ekranu

7 cm ? hmm .... :rolleyes:

pozdrawiam !!
 

Jan61

New member
Idź do sklepu z telewizorami
Stań w odległościach z jakich będziecie go ogladać i sam oceń.
To zalezy od Twego wzroku. Jak masz sokoli wzrok to 40 lepsza.
Jak ciut gorzej widzisz napisy to 46.
Różnica nie jest przepastna. To raptem 15%.
Ja cena lub ciężar gra rolę, to 40 lepsza.
Zachęcają cie do większego, bo droższy, lanserski, itp.
Ma stać na nóżce czy wisieć na ścianie ?
Ja kupilem 46W5500, bo stary jestem, gorzej widzę, Sony oferuje promocję wieszania.
 

Jan61

New member
Z jakiej odległości teraz patrzysz na ekran komputera? Jaki ma rozmiar?
Dobrze widzisz? Pomnóż proporcjonalnie, a okaże się, ze 100 cali będzie w sam raz:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
darekk75 napisał:
do ogladania z 3-4 metrów polecam 46', mialem ten sam problem i zdecydowałem sie na 46 teraz wiem ze to trafny wybór, a po głowie chodzi 52'

dokladnie ja ogladam z 3-3,5 metra 40calowy jest OK, ale pozniej bylo czy nie 46 cali, pozniej bylo ze 46 to jak ramka wiecej, wiec za malo teraz 52 cale pewnie beda OK, jedyny minus kasa takiego TV, a lubie Sony :)
 

jarql

Member
Popieram moich przedmówców, do odległości 3,5-4m 46' będzie w sam raz, oglądam 40' z 2,4-2,8 m i jest ok, nie wyobrażam sobie mniejszego:) przy blu-ray dochodzą jeszcze paski i obraz robi sie mniejszy,także przy twojej odległości 46 cali jak najbardziej
 

ernet

Active member
Bez reklam
jarql napisał:
Popieram moich przedmówców, do odległości 3,5-4m 46' będzie w sam raz, oglądam 40' z 2,4-2,8 m i jest ok, nie wyobrażam sobie mniejszego:) przy blu-ray dochodzą jeszcze paski i obraz robi sie mniejszy,także przy twojej odległości 46 cali jak najbardziej

Jak wyżej !
Jeśli czegoś nie jestem pewien, to mówie - nie wiem. W tym przypadku nie mam zadnych wątpliwości - kupuj 46" ( vide; mój podpis, który niestety juz odnosi sie także do mnie samego ). Mam taką samą wielkość pokoju; najpierw był 40", teraz 46" i znów niestety podjeżdżam z fotelem bliżej ;-(.
Tu jest wątek na "Twój" temat:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33543
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
Jarko. Zrób tak:
Zciągnij manuale do tv które Cię interesują.
Weź stare pudło i wytnij sobie z niego atrapę ekranu o interesującym Cię rozmiarze i powieź na ścianie. Po paru dniach będziesz wiedział czy to jest to.
 

jarql

Member
Hehe..dobre dobre :D spoko że z kawałka kartonu będzie wiedział czy to jest odpowiednia wielkość, ale brawa za wyobraźnie :) może nawet po tych paru dniach obcowania z kartonem na ścianie jak sugeruje markatan nie bedziesz musiał jarko34 kupować nowego tv :D
 

ravaillez

New member
markatan napisał:
Jarko. Zrób tak:
Zciągnij manuale do tv które Cię interesują.
Weź stare pudło i wytnij sobie z niego atrapę ekranu o interesującym Cię rozmiarze i powieź na ścianie. Po paru dniach będziesz wiedział czy to jest to.

Hahaha, ale to chodzi przede wszystkim o to jak będzie się oglądało, z jakiej odległości dany sygnał (np. SD). Jeżeli już to miareczka i sprawdzić gdzie najlepiej wstawić (a raczej gdzie da się upchać takiego kolosa). 40 cali do 3m jest ok, powyżej jednak może być już mało, zwłaszcza jak trochę się poogląda, jeśli stać brać większy.
 

RaFiB

New member
Właśnie od paru dni jestem po przesiadce z 37 na sony 52w5500.
Odległość ok.3-3.5m Zapewniam cię że 46 będzie ok, a po pewnym czasie poczujesz niedosyt ;)

pozdr
RaFi B
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Przy twoim metrażu firma Sony poleca telewizor 52" i odległości oglądania 2,10 m.ale zaznaczam że tak zaleca firma Sony,a nie ja osobiście,wybór pozostawiam tobie,ale jeżeli tak zalecają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wycinanie pudła nic nie daje.
Poproś o prezentację w domu i nie będziesz miał wątpliwości.
Powyżej 3 metry - 46" :D
 

darekk75

New member
jesli kupisz mniejszy niż 46' to popelnisz błąd, duzy sie wydaje tylko przez kilka pierwszych dni a potem chciałoby się wiekszy
 

jarko34

New member
Kurcze, większosc z Was, pisze,abym wziął 46'. Z godziny na godzinę nabieram

pewności, że kupno 46' będzie dobrym posunięciem. Hmmmm, mam nadzieję, że nie popełnię błędu i będę Wam wszystkim wdzięczny za podpowiedź. Czy będzie to 46" W5500 czy Z4500 powiem Wam w najbliższym czasie. Pozdrawiam wszystkich i dziekuję.
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
Ja 3 lata cieszyłam się tv 37-calowym - fakt, że stał na stoliku, trochę oddalony od ściany, żeby było miejsce na obrót (miał obracaną elektrycznie podstawę). Potem zachciało się większego (te już wisiały bezpośrednio na ścianie) , stanęło na 42, mąż od razu chciał 47, ale ja jak to baba - za duży! No i po miesiącu 42 sprzedana i kupiony Sony własnie 46 cali. Pokój mniej więcej 5x4 - odległość to własnie owe 4 m, no może góra 4,30. I było ok. A teraz już chciałoby się 50-52:p, ale niestety, ten się musi zamortyzować! Ale w przyszłości - kto wie:hmm:
 

markatan

New member
kiki napisał:
wycinanie pudła nic nie daje.
Daje daje. I jest trochę tańsze na początek.
Ja wyciąłem pod SAMA 50" ( myślałem, że będzie za duży ale łatwiej odciąć niż dokleić ) i po miesiącu stwierdziłem że ten rozmiar wcale nie jest zbyt duży. ( odległość ok 3,5m).
I tak z powodu załamania finansowego oglądam to pudło od roku.
Moje dziecko nawet obrazek w środku namalowało :)
kiki napisał:
Poproś o prezentację w domu i nie będziesz miał wątpliwości
Jak już będę zdecydowany na rozmiar to może poproszę o prezentację w zakresie producentów. Nie wyobrażam sobie żeby na prezentację przyjechały do mnie TV kilku producentów i to w różnych rozmiarach.
 
Do góry