Sony TV + Onkyo Amp - problem z ACR

As_Pik

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów,
mam pewien problem z którym nie bardzo mogę sobie poradzić, więc postanowiłem napisać może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.
Zacznę od podstaw, zestaw o którym będę pisał wygląda następująco:
- TV: Sony KD 65x9000B
- Amplituner: Onkyo TX-NR636
- do zestawu podpięte są również: dekoder UPC, PlayStation 4, mam również postawiony serwer multimedialny Synology ds214se.

Teraz do meritum. Zarówno telewizor i amplituner obsługują funkcję ARC (Audio Receiver Channel). Podpięcia są OK. Mój problem to brak dźwięku z systemu audio, kiedy oglądam filmy z serwera przez sieć dlna. Żeby mieć dźwięk muszę przełączyć się na głośniki telewizora. Gdy w ustawieniach w telewizorze przełaczam dźwięk na system audio w trakcie oglądania filmu, następuje cisza...
Sprawdzałem w internecie nastawy amplitunera i wydaje się, że powinno być OK, niestety nie jest.

Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i mógłby coś zasugerować, będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
As_Pik
 

mlodyyy

New member
Mam ten sam amplituner (onkyo 636) i ten sam problem. Kablówkę mam podpiętą pod Cbl\sat, Ps4 pod game i wszystko dobrze chodzi. Jednakże jak korzystam z z funkcji smart w tv to dźwięk z tv nie idzie na amplituner ( w tv i w ampli podpięty jest hdmi pod arc).

Niedawno jeszcze chodziło mi wszystko cacy. Jak wchodziłem np w youtube na tv to ampli samoczynnie przełączał się tv/cd i dźwięk z tv był puszczany przez ampli. Ostatnio miałem wymianę dekodera z toya i od tego momentu znowu mi nie chodzi dźwięk z tv w ampli (nie wiem co jedno z drugim ma wspólnego). resetowałem ustawienia ampli i tv i próbowałem ustawić wszystko od nowa ale mi się nie udało. Nawet jak włączę ręcznie pilotem tv/cd to i tak nie gra dzwięk z tv.

Jeśli ktoś może wie co dokładnie trzeba ustawić w ampli żeby to chodziło to stawiam dobre piwo:) Ja się na tym nie znam, a tracę szybko nerwy jak próbuje sam to rozgryźć:/

Pozdrawiam
 

As_Pik

New member
Przedwczoraj Sony wypuściło aplikację do PS4, można odtwarzać filmy, muzykę, obsługuje również dlna, więc puszczając filmy przez ps4 jest ok, mam dżwięk z amplitunera, ale niestety, podobnie jak pisze mlodyy, puszczjąc filmy przez TV, amplituner przełącza się na tryb TV/CD ale jest cisza...
 
Do góry