Sony STR-DH790 vs Pioneer VSX-832-K

pmedela

New member
Witam


Jako, że okazało się, że moja Yamaha RX-V463 nie wspiera ARC
chciałbym wymienić ją na coś nowszego, przy okazji wspierającego
nowe technologie (Dolby Atmos, DTS:X, 4K, itp)


Wstępnie wytypowałem dwa modele:
Sony STR-DH790
Pioneer VSX-832-K


Zależy mi przede wszystkim, aby bez problemowo działało sterowanie
amplitunerem z poziomu TV Sony KD-65XF8505 (włączanie, wyłączanie, volume) jak rozumiem
za to odpowiada technologia ARC ?


W przypadku Sony wszystko powinno działać na 100%, a jak będzie z Pioneer'em ?


Mam nadzieję, że dźwiękowo grają podobnie ?


Używam tylko 2 kolumn podłogowych jako fronty i głośnika centralnego.
Fronty to samoróbki 80W 3 drożne 8ohm, centralny to jakiś paść VK, ale dialogi słychać :)
Głośników nie będę zmieniał, więc ten temat pomijam.


Systemu będę używał w 70% do filmów, 30% muzyka.
W Pioneer kusi mnie trochę wifi, nie ukrywam.


Max kwota do wydania to 1700zł, tyle ile kosztuje ten Sony, Pioneer 200zł tańszy.


Co radzicie ???


--

Piotrek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ARC to audio return chanel więc nic wspólnego ze sterowaniem itd. Co do sensownego zakupu jak już zmieniac to minimum na Onkyo TX-NR686, a z Yamahy na RXV685.
 

miroski

Member
Po co Ci 7-kanałowy amplituner skoro używasz tylko 3 i przypuszczam, że nie będziesz instalacji rozbudowywał? Ten Pioneer to dobra opcja ale też wystarczyłby Ci VSX-531 za ok. 1tys. Dokupisz Chromecasta Audio za 100 zł. i masz wifi.
 

pmedela

New member
@miroski
Wiesz, wg mnie bez sensu się ograniczać i skoro mam możliwość to chcę kupić najlepszy model na jaki mogę sobie pozwolić, a mając lepszy ampli na pewno rozbuduję system, teraz tego nie robię, bo 11 letnia Yamaha skutecznie studzi moje zamiary.
Biorę jeszcze pod uwagę Pioneer'a 932 lub 933 i chyba na któregoś z nich się zdecyduję.
Moja Yamaha ma bardzo płaskie brzmienie i chciałbym tego uniknąć przy nowym ampli.
Zaproponowany powyżej Onkyo również prezentuje raczej zrównoważone brzmienie, przynajmniej tak wyczytałem w testach.
Z tego co się orientuję Pioneer bardziej popuszcza wodze fantazji, i chyba ja tego oczekuję.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem Pioneer vsx 933 jest dobrym wyborem , jest nie drogim amplitunerem do jakości i możliwości które reprezentuje. Warto nad nim się pochylić tym bardziej że można trafić na dobrą promocję.
 

miroski

Member
Uwaga w pierwszym poście o kolumnach nie wskazywała na chęć rozbudowy. Do nowego amplitunera wypadałoby podpiąć zgodny brzmieniowo komplet. Ok. kup coś lepszego. Osobiście uważam, że w cenie do 2 tys. wszystkie amlitunery zagrają podobnie, różnice sprowadzą się do poziomów głośności przy kręceniu gałką. Jeśli masz blisko zajrzyj do Mediamarkt, trwa wyprzedaż. Wczoraj widziałem VSX-932 za niecałe 1.3 tys. Zwracam uwagę na Pioneer'y bo mam VSX-1131 w "dużym" kinie i planuję slima do mini kina pod telewizor. VSX-1131 ma już 3 lata i nie doczekał się następcy. VSX-932/933 to modele niższe ale nowsze. Mogę polecić - prawdopodobnie jedynym zgrzytem będzie mulący Chromecast.
 

miroski

Member
W MM w Gdańsku Matarni. Może z ekspozycji, nie wiem. Jeżeli nie porysowany a pokrętła bez luzów to można brać - to nie TV z tysiącami godzin.
 

pmedela

New member
Zamówiłem ostatecznie Pioneer VSX-832, dzisiaj odbieram,
mam nadzieję, że będę zadowolony. Dokupuję też głośniki efektowe na tył.
 

pmedela

New member
Sprzęt podłączyłem, wszystko działa, amplituner włącza się i wyłącza razem z TV, regulacja głośności pilotem TV też działa, więc jestem zadowolony.
Co do dźwięku, to nie zauważyłem jakiejś wyraźnej różnicy w stosunku do Yamahy. Ogólnie zakup uważam za udany, no i świadomość, że nowe technologie siedzą w środku też jest przyjemna :)

Mam tylko jeden problem:
TV z ampli jest połączony przez HDMI przez złącze ARC, i w tym wypadku nie mam dźwięku z aplikacji Netflix i Youtube.
Musiałem połączyć urządzenia przewodem optycznym i w opcjach amplitunera dla źródła TV ustawić "optical"
Dekoder nc+ podłączony do ampli przez HDMI działa elegancko, dźwięk jest.
Czy to normalne, czy coś powinienem sprawdzić, przełączyć ?

Dziękuję wszystkim za rady.


P.S. Dźwięk jest jednak o wiele lepszy niż w Yamaha, nie zauważyłem equalizera :)
 
Ostatnia edycja:

piter1992!

New member
Witam,

postanowiła zmienić cały sprzęt w domu i oczywiście jak to bywa między audio-wideo nie do końca a wszystko musi współpracować w 100%.



Mam kilka pytan:

1. Czy opcja TV, która przypadła mi do gustu i chyba jest najlepsza do gier??? ActiveSync i dostępna w Samsungu Q6 przejdzie przez amplituner Pioneer VSX-832? Niestety nie widzę jej, a jest tylko jak jest bezpośrednio podłączona konsola do tv.. czy mam nad czym ubolewac?

2. Co może być nie tak skoro po podłączeniu amplituner do tv przez hdmi ARC nie widać tego i wciąż nie mogę sterować pilotem od tv amplitunera? Wcześniej działało i tak samo jest na jednym i drugim kablu hdmi. Czy zakup jeszcze drozszego pomoże?

3. Tryb gry orzez amplituner już nie znajduje mi auto, tylko włączony albo wyłączony. Chyba na auto obraz był lepiej dostrajany przez TV.



Wdzięczny za info i z checia rozpocznie ten temat, bo sprzęt jest sporo wart w sumie, a zawsze coś nie jest w pełni kompatybilne.
 
Do góry