Sony Sr10e

m4g3r

New member
Witajcie!

W tym tygodniu szykuje mi się zakup kamery. Będę nią filmował głównie jakieś uroczystości rodzinne, miejskie, ale też mam zamiar robić trochę amatorskiego reportażu ;) Mój wstępny wybór padł na SONY SR10E, jednak mam kilka pytań i bym był baaaaardzo wdzięczny, gdybyście mogli udzielić mi na nie odpowiedzi. Przechodząc do meritum, posiadam komputer o parametrach:

AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAM, GF6600GT, dysk 7,200

i mam pytanie czy obróbka materiału AVCHD będzie na nim męcząca, praktycznie uniemożliwiająca pracę? Jak ma się sprawa z optyką oraz ostrością? Interesuje mnie również, czy ktoś wiele ile na jej dysku 40 GB zmieści się materiału HD oraz czy umożliwia ona nagrywanie nocne w podczerwieni?

Nie obraziłbym się również za sugestie innych kamer w tej cenie, jednak koniecznie HD.

Doradzano mi wybór SONY HC-5, jednak jakoś nie mogę przekonać się co do tych kasetek DV. Czy umożliwiają one zapis wielokrotny? Czy nie wygodniejsze jest posiadanie dysku twardego?

No i na koniec, gdyby ktoś mógł doradzić jakiś dobry zamiennik aku do SR10E, stawiam mu piwo ;)

Bardzo zależy mi na czasie, liczę na Was drodzy forumowicze!

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
m4g3r napisał:
... ... AMD Athlon 64 3000+, 1GB RAM, GF6600GT, dysk 7,200 i mam pytanie czy obróbka materiału AVCHD będzie na nim męcząca, praktycznie uniemożliwiająca pracę... ...

Nie ma dzisiaj takiego komputera, na którym końcowe renderowanie szło by szybko i sprawnie. :confused:

m4g3r napisał:
... Mój wstępny wybór padł na SONY SR10E
Nie obraziłbym się również za sugestie innych kamer w tej cenie, jednak koniecznie HD.

Doradzano mi wybór SONY HC-5, jednak jakoś nie mogę przekonać się co do tych kasetek DV.

I słusznie to historia albo prehistoria.
Dzisiaj jak kto woli dysk w kamerze, Flash Drive albo płytki DVD. Są fani i wrogowie każdego z tych rozwiązań. :) :) :) Pewnie za rok 2 WiFi pogodzi wszystkich.


m4g3r napisał:
... ... nie obraziłbym się również za sugestie innych kamer w tej cenie, jednak koniecznie HD, stawiam mu piwo ... ...
Już możesz wysyłać do mnie cysterne piwa. Moja rada to HDR-SR11, czyli o numerek więcej.
ma przewagę
- wizjer, co jest ważne w górach zimą,
- ma rewelacyjny aparat fotograficzny 10MPix
- no i lepszą/droższą matrycę.

Co do akumulatora, to jest tak. Przez pierwszy rok ten kupiony z kamerą wystarczy Ci. Jeżeli nawet kupisz drugi, to znimi jest jak z długopisem. Jak piszesz to się wypisze, jak nie piszesz to wyschnie.

OBA się będa starzeć. Po roku zobaczysz pewien spadek pojemności i wtedy kup drugi. Ale nie warto kupować zamienników. Ile zaoszczędzisz na akumulatorze Sony za 250zł (wiem bo właśnie kupiłem) 20-50 czy nawet 100zł, a będąc na antarktydzie lub w kosmosie nagla jako niesony wyczerpie się.


Mój znajomy był w Brazylii. Pierwszy i pewnie ostatni raz.
Nie dość że zabrał na tą wyprawę( On, żona, syn i córka) za 18ooozł aparat "na taśmę" to jeszcze, dla oszczędności 50zł, sam ją chciał wywołać. Coś poszło nie tak, może nie umiał, za duzo dosypał "proszku Persil" słowem wyszły mu zdjęcia jak "ze starego kina", sepia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ile zaoszczędził, wywołuyjąc sam. Tyle ile ty zaoszczędzisz kupując zamiennik, który jednak nie będzie Sony. Nie warto
 

m4g3r

New member
Hmmm, dzięki Ci wielkie za to, że rozwiałeś moje wątpliwości ;)

Kurcze, jednak SR11E, przekracza mój budżet i to kawałek... :(

SR10E jest o wiele od niej słabsze?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
m4g3r napisał:
... ...
Kurcze, jednak SR11E, przekracza mój budżet i to kawałek... :(

SR10E jest o wiele od niej słabsze?

O ile, kilkaset zł. Jak nie wyjeżdżasz gdzieś jeszcze wtym roku to uskładasz do stycznia. Nie popełnij mojego błędu i nie leć jak ja w maju do sklepu, jak miałem wyjazd w lipcu.

Mam teraz UX3E na DVD zamias S11. Nie mogę sobie darować. Przez 3 miesiące uskładał bym ale nie przyszło mi do głowy że Sony wprowadzi nowy, lepszy model

Jedenastka ma rewelacyjny aparat fotograficzny 10MPix z lampą błyskowa i wizjer, o dysku nie wspomnę.
 

m4g3r

New member
Na aparacie mi w ogóle nie zależy, jednak argument z wizjerem i dyskiem, jest przekonujący. Masz rację, trzeba będzie się wstrzymać :) Dzięki jeszcze raz, jak będzie tylko sposobność, masz u mnie zgrzewkę piwa ;)
 
Do góry