Sony KDL40D3500 problem z sygnałem PC

piteros80

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post i z góry przepraszam jeżeli zamieściłem go w złym miejscu. Jestem szczęśliwym posiadaczem Sony KDL40D3500. Wszystko było dobrze aż do pewnej niedzieli. Po połączeniu komputera z tv za pomocą kabla D-SUB / SVGA (nie wiem czy dobra nazwę wpisałem taki kabel jak do monitora) i przełączeniu tv w tryb PC widzę komunikat "nieobsługiwany sygnał , skoryguj sygnał wyjściowy PC". Chciałbym dodać że do tego dnia wszystko było wporządku, próbowałem użyć innego kabla a nawet innego komputera cały czas taki sam komunikat. Musze się przyznać że dzień wcześniej trochę wypiłem i bardzo prawdopodobne że manipulowałem w ustawieniach (usnąłem z pilotem w ręce) ale próbowałem zerować wszystkie ustawienia tv -bez rezultatu. Cała sprawa dziwnie też się zbiegła z kupnem i podłączeniem do tv xboxa 360. Pomóżcie nie wiem juz co robić.

Dodam że w komputerze mam rozdzielczośc 1024x768 ale z tego co pamietam cały czas taka miałem i było dobrze. Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam Piotr
 

Sych

New member
Wydaje mi się, że problem jest po stronie wysyłanego sygnału z komputera do tv. Może pozmieniałeś jakieś ustawienia graficzne w kompie. Spróbuj tam coś pozmieniać. Masz wyjście DVI z komputera? Dużo lepsza jakość jest, jak podłączysz przejściówką do HDMI.
 

Henryk55

New member
Karta podaje rozdzielczość albo częstotliwość odświeżania, krtórej nie obsługuje Twój TV. Nie znam tego modelu ale myślę że 60Hz powinien łyknąć. Spróbuj ustawić niższe rozdzielczości na karcie i sprawdź czy TV je przyjmuje.
 

Ares78

New member
piteros80 napisał:
może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły bo jak narazie nic nie działa, czy to możliwe żeby to była wina tv?

Oczywiście, że jest możliwe, ale warto najpierw sprawdzić to co można zrobić samemu (tv będzie musiał iść do serwisu) patrzyłeś na rozdzielczość wychodzącą z karty graficznej, bo to najbardziej prawdopodobne ( stosunkowo łatwo przypadkowo przestawić). Jeśli jest to samo z innymi komputerami to faktycznie może być wina telewizora.
 

piteros80

New member
mam karte g-force 6600GT, kurcze nie usmiecha mi sie oddawac tv do serwisu i czekac na niego 2 tygodnie, chyba cos pokombinuje z tymi kablami, co to za kabel 2 D-sub? ja myślałem o kablu z końcówka do tv euro
 

Sych

New member
2x końcówka d-sub, czyli standardowa do monitora. Ale chyba z takiej korzystasz. Zmień sygnał w ustawieniach karty graficznej na inny. Sygnał SVGA działa do rozdzielczości 800x600. Zmien go na SXGA, lub WXGA. Możesz też na XGA, ale jest mniejsza rozdzielczość. I wtedy zobacz rozdzielczość.
 

Bryziu

New member
Witam!
Wrócę do tematu "Brak sygnału wyjściowego PC". Rzeczywiście, i przeważnie taka sytuacja ma miejsce w większości telewizorów LCD firmy SONY, modeli KDL......
Firma SONY jak większość nowoczesnych firm idzie z duchem postępu i instaluje nowsze rozwiązania techniczne, dlatego jeśli nawet ma się starszy model karty graficznej, niestety nie osiągniemy pełnej jej wydajności. Musimy zmniejszyć częstotliwość (jak to napisał wcześniej Henryk55), jak również pokombinować rozdzielczością. Uda się wreszcie uzyskać przy odpowiedniej kombinacji obraz bez napisu "brak sygnału...". Najlepszym rozwiazaniem jest jednak w dzisiejszych czasach , zakup kart graficznych posiadających wyjście HDMI i podłączenie za pomoca kabla do odbiornika TV.
 
Do góry