Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

MAdam

New member
SONY KDL-40/46HX700 !!! Nowa klasa średnia, jednak wg. SONY ma dorównać, a nawet przewyższać jakością obrazu obecną klasę wyższą czyli Sony Z5500.


Sony masowo wchodzi w Edge-LED. Co w większości nie cieszy zwolenników równomiernie podświetlonej matrycy oraz głębokiej czerni jak to ma miejsce w technologii LED z Local Dimming. Ta technologia dostępna będzie tylko w najwyższym modelu.
Dla przypomnienia:


EDGE – LED : System podświetlania bazujący na diodach LED. Diody led montowane są na bocznych krawędziach dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie grubości panelu.


LED w technologii Local Dimming: System podświetlenia bazujący na diodach LED. Diody LED montowane są z tyłu matrycy. Diody te są dynamicznie wygaszane w pożądanych strefach podświetlenia.


CCFL backlight - Cold Cathode Fluorescent Lightin- System podświetlenia oparty na lampach fluorescencyjnych z zimną katodą. Lampy CCFL umieszczone są z tyłu matrycy.
(HCFL - (Hot Cathode Fluorescent Lamp) - świetlówka z gorącą katodą zużywająca 50% energii, bez wpływu na jakość obrazu)


WCG-CCFL backlight - Technologia Wide Colour Gamut Cold Cathode Fluorescent Lighting odtwarza spektrum kolorów o ok. 30% szersze niż konwencjonalne podświetlenie CCFL. Używając specjalnych materiałów do pokrycia żarówek fluorescencyjnych, tworzy znacznie większą ogólną paletę kolorów. Lampy te montowane są oczywiście z tyłu matrycy



  • Technologia Motionflow 200Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu – niezwykła płynność ruchu na ekranie oraz szczegółowość obrazu w sporcie i kinie akcji dzięki technologii zapewniającej cztery razy więcej klatek niż na zwykłym telewizorze 50 Hz
  • Panel Deep Black – niezwykle żywy obraz o imponującej kontrastowości i głębokiej czerni z dużą ilością szczegółów; specjalna konstrukcja zmniejszająca odbicia światła w jasnych pomieszczeniach, pięknie wyglądająca nawet po wyłączeniu telewizora
  • Technologia BRAVIA Internet Video – podłączanie telewizora do Internetu w celu korzystania z serwisów internetowych, wyświetlania filmów na pełnym ekranie i oglądania programów przeoczonych w telewizji (dostępne usługi zależą od kraju)
  • Technologia Live Colour™ – cztery ustawienia koloru (wyłączone, niskie, średnie i wysokie) umożliwiające uzyskanie obrazu o optymalnej jakości i dynamizmie
  • Możliwość współpracy z siecią Wi-Fi – możliwość podłączenia adaptera sieci bezprzewodowej albo klucza USB w celu łatwego łączenia się z domową siecią bezprzewodową bez wprowadzających bałagan kabli
  • BRAVIA ENGINE 3 – imponująca szczegółowość obrazu, optymalny kontrast i większa wierność barw
  • Minimalistyczna, monolityczna sylwetka – elegancki, znajdujący się w jednej płaszczyźnie z obudową ekran nadający pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd, poprawiający jakość oglądania i wspaniale wyglądający nawet po wyłączeniu
  • Tryb Cinema – możliwość wybrania dwóch trybów dających wrażenie uczestnictwa w prawdziwym seansie filmowym, z niepowtarzalną fakturą filmu i zoptymalizowanymi ustawieniami koloru i jasności
  • Odtwarzacz nośników USB – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć
  • DLNA – przesyłanie do telewizora BRAVIA filmów, muzyki i zdjęć ze znajdujących się w dowolnym punkcie mieszkania kompatybilnych urządzeń, takich jak laptop, telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyczny
Od razu nasuwa się pytanie czy HX700 może rywalizować z Z5500 skoro posiada technologię EDGE-LED, która z natury jest skłonna do nierównomiernego podświetlenia. Z5500 pod tym względem też do ideału nie należy.
Zresztą nie tylko Sony wprowadza masowo modele EDGE-LED, także Sharp w 2010 roku zadebiutował z modelami podświetlanymi krawędziowo.
Model Sony KDL – HX700 będzie dostępny w Polsce już w lutym tego roku. Niestety paleta rozmiarów jest niewielka : 40 i 46 cali. Czas pokaże, czy Sony udoskonaliło tą technologię, która jeszcze w 2009 mocno raczkowała np. u Samsunga. Moim zdaniem wątpię, choć naprawdę chciałbym się mylić. Co Wy na to?
 

Attachments

  • sony3.jpg
    sony3.jpg
    114,4 KB · Wyś: 852
  • sony4.jpg
    sony4.jpg
    74,2 KB · Wyś: 587
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Dziękuję...

... za tak ladny zbiór pojęć i ich wytłumaczenie. Pozdrawiam i zachęcam do dalszych informacji. Aż k%^%^^wa dziwne,że nikt nie zrobił tego wcześniej. Tak najłatwiej.. przeczytać i zamknąc stronę !
 

Hartson

New member
Bez reklam
W warszawskiej Arkadii w sklepie Sony Style jest wystawiony LCD Sony Edge LED 52" z najnowszej linii. Na tym TV prezentowany jest obraz 3D. Niestety, o ile sam TV prezentuje się okazale, o tyle obraz już nie (nie chodzi mi o samo 3D). To co zauważyłem to granatowa czerń na wprost ( i to w oświetlonym pomieszczeniu) oraz clouding przy braku sygnału. Wg pezentującego LCD nie jest skalibrowany.
 

Ares78

New member
Większość rzeczy będzie wiadome dopiero gdy telewizory trafią do użytkowników oraz recenzentów, tak to można gdybać. Na open house cloudingu nie było widać, a w większości przypadków leciał jakiś koncert także czerni nie brakowało, ale wiadomo oglądanie w domu to inna bajka, inne warunki. Podobne edge LED został dopracowany, czas pokaże, sam czekam na HX900 i to co ciekawego będzie miał do zaoferowania.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Możliwe, że ten model w Sony Style to jakiś przedprodukcyjny. I w samej sprzedaży będą już TV bardziej dopracowane, pozbawione wymienionych przeze mnie wad.
Szkoda, że dodatkowe okulary do 3D kosztują (wg prezentującego) około 120 Euro. Bo na wyposażeniu TV są tylko 1.
 

Ares78

New member
Podejrzewam, że mógł być prototyp, tak samo było w przypadku tego modelu który prezentowano na open house. Inne ma też być zasilanie okularów (korzystało się z tych wyposażonych w akumulatory), także niestety trzeba pokornie czekać aż pojawią się w sprzedaży bo sami możemy tylko gdybać i niewiele z tego wyjdzie.
 

MAdam

New member
Zostaliśmy przez Sony niejako zmuszeni zainteresowaniem się modelami edge-led, ponieważ przypuszczam, że entuzjaści naprawdę dobrej jakości, gdyby edge-led pojawiło się tylko w jednym, dwóch modelach Sony na 2010 rok to pewnie odpuścili by taki temat. Stało się inaczej. W zeszłym roku mocno interesowałem się wprowadzanymi modelami Samunga z edge-led, ostatecznie wybrałem 40B651, ponieważ po edge-led pozostał mi niesmak. Opuściłem "stajnię" Samunga pomimo, iż model B651 (SQ01) to wg. mnie super model w klasie cenowej. Super czerń, brak cloudingu, super współpraca z kompem jako monitor. Jednak elektronika Sony, przede wszystkim motion flow jest zupełnie na innym poziomie. No i Sony w 2 połowie 2009 zmieniło politykę cenową, nie są już tak drogie jak wcześniej w stosunku do Samsunga.

Ja osobiście zainteresowałem się modelem HX700, ponieważ z moich obserwacji wynika, iż wersja 46 calowa już na starcie będzie sporo tańsza od Z5500, a z kolei model 46EX700 będzie tylko 5-8% tańszy od 46HX700, który jest wersją 200Hz,a 46EX700 100Hz. EX700 oferuje bogatszą paletę rozmiarową i pojawi się w sprzedaży nieco później w rozmiarach: 32,40,46,52,60 cali
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Sam nie jestem jakimś specjalnym entuzjastą edge LED, podobno Sony poprawiło największe bolączki tego typu podświetlenia także kto wie, może będzie interesująca wiosna, zresztą będą jeszcze modele na tradycyjnym podświetleni, więc dla każdego coś się znajdzie. Zapowiedzi cenowe wyglądają bardzo ciekawie zobaczymy ile z tego się sprawdzi (oby jak najwięcej).
 

michalmichalmic

New member
Nie macie wrazenia ze my po prostu bardzo malo wiemy o tych nowych modelach? Popatrzcie na to co pisza na fullhd.gr(link ponizej)

Ani nie wiadomo czy ten model nie bedzie czasami mial jakiegos rodzaju local dimming(te ich nowe wynalazki dla egde led-ów) ani nic szczegolnie nie wiadomo na temat podswietlenia, na stronie sony nawet chyba nie pisza ze hb700 ma podswietlenie led no chyba ze nie dojrzalem. Ja mam wrazenie ze nic nie wiem o tym modelu na pewno i trudno by bylo na niego czekac jak sie nic nie wie o tym na co sie czeka.

Google Tłumacz
 

MAdam

New member
Masz rację. Choć nie chcę mi się wierzyć, że HX700 miało by dynamiczne podświetlenie z LD i Sony by się tym nie chwaliło. Ja wywnioskowałem, że HX700 będzie miało edge-led, ale pewny nie jestem. HX700, razem z EX500 miały pojawić się w sprzedaży najszybciej, a najmniej o nich wiadomo i jest dużo niejasności. EX600,EX700,NX700,NX800,LX900 to na 100% edge led-y, HX900 to białe diody LED na powierzchni całego ekranu z Local Dimming. Brak jasnej informacji co do podświetlenia w HX700 ze strony SONY wg mnie może oznaczać dwie rzeczy:Albo jest to celowy zabieg, aby "nie psuć" wizerunku serii HX, która ma się kojarzyć z LED LD, a "wsadzą" tam Edge-led, albo po prostu będzie to WCG-CCFL (a nawet CCFL), o którym to "nie wypada" już wspominać.
 
Ostatnia edycja:

dedusdd

New member
Nie macie wrazenia ze my po prostu bardzo malo wiemy o tych nowych modelach? Popatrzcie na to co pisza na fullhd.gr(link ponizej)

Ani nie wiadomo czy ten model nie bedzie czasami mial jakiegos rodzaju local dimming(te ich nowe wynalazki dla egde led-ów) ani nic szczegolnie nie wiadomo na temat podswietlenia, na stronie sony nawet chyba nie pisza ze hb700 ma podswietlenie led no chyba ze nie dojrzalem. Ja mam wrazenie ze nic nie wiem o tym modelu na pewno i trudno by bylo na niego czekac jak sie nic nie wie o tym na co sie czeka.

Google Tłumacz
Rozmawiałem dzisiaj z gościem z salonu Sony w Arkadi.
Zapewniał że 1 tv beda za 2 tygodnie wystawione do sprzedaży.
Zaczna od tradycyjnych modeli, 3D OD WIOSNY:bober:
 

MAdam

New member
Uwaga sprostowanie !!!

UWAGA! Ważna informacja - modele SONY KDL-40/46 HX700 nie będą podświetlane diodami LED!

Taką dostałem oficjalną informację od Sony. Niestety na pytanie czy będzie to WCG-CCFL, czy CCFL nie dostałem narazie odpowiedzi.
 

Attachments

  • sonypo3.jpg
    sonypo3.jpg
    123,7 KB · Wyś: 267
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Ale HX 700 nie miał wcale być podświetlany krawędziowo diodami LED,przez Sony wcale nie był tak reklamowany już od początku zdradzenia przez tą firmę swoich nowości.
 

MAdam

New member
Wiem i to wzbudziło moje zainteresowanie. Nie chciało mi się wierzyć, że taka seria będzie sobie po prostu na CCFL. Mówię o tym "głośno", ponieważ na początku tego wątku zasugerowałem, że HX700 jest modelem edge-led i teraz głośno się poprawiam :) Co nie znaczy, że jestem zmartwiony. Narazie nie ufam edge-led, a później zobaczymy...
 

MAdam

New member
Obawiam się, że nie ma w nim WCG-CCFL, tylko CCFL jednak jest szyba, która jest normą od dość dawna w Samsungach, od nie dawna także w Sharpach i Toshibie. Szyby maja tylu zwolenników , co przeciwników. Ja osobiście jestem za. Oglądam w ciemnych warunkach, słońce nie świeci mi w ekran. Wg mnie sprytnie hamuje dopływ światła i moje oko daje się na ten manewr nabrać. Nie wiem czy szyba montowana w Sony spełnia podobną funkcję, ale raczej tak. Ciekaw jestem także jakie matryce idą na HX700, może będą wreszcie troszkę mniej smużyć niż te z Z4500,W5500,Z5500 czyli ze stajni S-LCD. Motion Flow 200Hz też ponoć zdziebko zmieniony. Chyba kupię za te 3 dni i sprawdzę, he he ;)
 

Ares78

New member
Czyli będziesz pierwszym odważnym? Jak dla mnie to super wiadomość, że jednak nie odchodzą od tradycyjnego podświetlenia i będzie coś do wyboru również z wyższych modeli, bo np. dla mnie czy telewizor ma 6cm grubości czy powiedzmy 16cm to bez znaczenia, liczy się głównie obraz.
 

MAdam

New member
Chciałbym być czemu nie. Jednak jest to przez kilka tygodni nie możliwe ze względów zdrowotnych, a później zobaczymy. Mnie też osobiście cieszy brak edge-led w HX700. A Local Dimming niby fajna sprawa, ale mnie do konca nie przekonuje. Samsung 46A786 ponad rok temu postał u mnie 6 dni. Niestety znikały szczegóły przy tym wygaszaniu, powstawały bardzo widoczne w różnych odcieniach łuny na czarnym tle jeśli obok było coś jasnego, Samsung B651 na CCFL dużo lepiej wyglądał więc dopracowany CCFL od Sony mile widziany :)
 
Do góry