SONY KDL -HX 750 czy to wada matrycy?

tdx

New member
Bez reklam
A sprawdzałeś czy z każdego źródła tak jest?
Jak dla mnie brak przejść tonalnych to sprawka albo źle ustawionego TV.
 

qwerty44

New member
Ja natomiast obstawiam, że ten model TV tak ma (procesor X-Reality).
W TV z procesorem X-Reality Pro jest w ustawieniach Obraz zakładka Łagodna gradacja odpowiedzialna właśnie za niwelację efektu braku płynnego przejścia tonalnego - widocznego najbardziej na jednorodnych obrazach o małej rozpiętości kolorów.
Masz w swoim TV taką opcję: Łagodna gradacja ? (ustawienia obrazu)
 

moraf

New member
Nie mam takiej zakładki Łagodna gradacja.Co do źródeł sygnału to dzieje się tak na każdym,tj,bluray,tvsat,cyfrowa naziemna.Myślę na ustawieniach fabrycznych nie powinno być takiego efektu,rozumiem moją ingerencję w ustawienia ,wtedy ok,mogłem coś poknocić ale fabrycznie nie powinno być takiego efektu.
 

qwerty44

New member
xrealitypro2.jpg
 

CinemaSound

New member
Witam,zauważyłem dosyć często takie objawy ,brak płynnego przejścia kolorów ,tak jakby tęcza się pojawiała

Czy to normalny objaw ?Resetowałem ustawienia fabryczne,próbowałem wszystkich ustawień jakie ma ten telewizor i nic.Czy u Was też są takie objawy?

Kolego, TV masz sprawny, prywatnie go mam i tak się dzieję na każdym sygnale zarówno na moim TV jak i Twoim i każdym hx750 który wisiał w sklepie ;)
 

moraf

New member
Kolego, TV masz sprawny, prywatnie go mam i tak się dzieję na każdym sygnale zarówno na moim TV jak i Twoim i każdym hx750 który wisiał w sklepie ;)

Kolego,czytałeś np.mój post wyżej?
Znajomy ma ten tv i nie ma absolutnie żadnych takich zjawisk jak u mnie,obraz jest perfekcyjny,do tego jest elektronikiem i podejrzewa na 99% wadliwą matrycę.Porównywaliśmy ustawienia obrazu i ustawiłem identycznie jak u niego.U mnie tęcza u niego płynne przejście kolorów.Nie jest to uciążliwe jednak jeśli miałoby to się wiązać z wymianą matrycy to poczekam aż całkowicie te tv znikną z rynku i wtedy zareklamuje mając nadzieję że wymienia mi na nowszy model ( już raz przez to przeszedłem bez najmniejszych problemów,dostałem tv dwa modele wyżej od kupionego),swoją drogą gwarancja 5 letnia u sony jest rewelacyjna.
 

horak

New member
Nie cwanaikuj bo się możesz zdziwić. Sony ciągle miewa jeszcze matryce do w4000.
Matryce raz są raz ich nie ma ale często są dostępne przez jeszcze długi czas.
 

moraf

New member
Nie cwanaikuj bo się możesz zdziwić. Sony ciągle miewa jeszcze matryce do w4000.
Matryce raz są raz ich nie ma ale często są dostępne przez jeszcze długi czas.

To cwaniakowanie uznam jako żart,nie wiem czy chciałeś zabłysnąć czy po prostu jesteś tak niemiły.To chyba normalne i nie wiem czy udało Ci się odczytać z mojego postu że słowo poczekam może się wiązać z okresem choćby nawet 2 czy 3 lata więc nie wiem albo jesteś jasnowidz i wiesz że sony jeszcze będzie miało te matryce po 3 latach albo chciałeś być do bólu mądrzejszy(co się oczywiście nie udało).
Więc nie cwaniakuj i jeśli masz tylko tyle do powiedzenia to zachowaj to dla siebie bo to nikogo nie interesuje a już na pewno nie mnie.
 

horak

New member
Jeśli trzymanie tv jak sam określiłeś z walniętą matrycą przez kilka lat aż tv wyjdzie z produkcji w nadziei na wymianę na nowy, najlepiej lepszy model nie jest cwaniakowaniem to rzeczywiście może być tylko twoją mądrością. Jak już Ci padnie całkowicie to wywal go do piwnicy i też poczekaj te kilka lat - pewnie dostaniesz nowy.
 
Do góry