Sony KDL EX500 aktualizacja?!

kamil7745

New member
Witam

Zakupiłem jakiś czas temu ten telewizor ale pojawiły sie problemy z płynnością OSa tj. dłużej się włącza a przechodzenie z rożnych funkcji dość długo trwa. uznałem ze problem rozwiąże aktualizacja ale przez podłączenie do tv do internetu i wlaczenia aktualizacji automatycznych nic sie nie wyswietla, po prostu sa one wlaczone i nie wiem czy kiedykolwiek sie samo zaktualizowalo.

postanowilem wiec zaktualizowac OS przez zarejestrowanie tv na sony.pl ale w zakładce informacje o produkcie i dodatki nie mam nigdzie opcji aktualizacja oprogramowania...

ktoś miał tak? i czy kiedykolwiek ktos aktualizowal ten model tv??

z tego co czytalem ex 500 bez problemu sie aktualizuje przez usb... :roll:

Proszę o pomoc
 

Dig Dug

New member
Dajesz na pilocie HOME potem lecisz w lewo na USTAWIENIA (ostatnia zakładka) i dajesz na WSPARCIE DLA PRODUKTU tam masz zakładkę AKTUALIZACJE. Dajesz włącz i jak masz podpięte do meta to Ci się samo zaktualizuje. Mi tak robi. Ostatnia aktualizacja ma końcówkę 1.08
 

palczak

New member
no ten który jest w temacie, czyli sony ex500. Czyli, by zaktualizować ten telewizor muszę mieć połączenie do internetu? bez sensu. To jak mam połączyć się do neta, jak w usb mam mieć włożony usb z softem? Tak się zastanawiam czy w ogóle pomoże mi cos ta aktualizacja, ponieważ mój problem polega na tym, że po podłączeniu laptopa (asus G73JH) przez hdmi, nie jest przesyłany dźwięk. Dla przykładu, gdy podłączam inny laptop (HP, ale kabel hdmi pozostaje ten sam) dźwięk jest odtwarzany. Tak więc, czy aktualizacja pomoże?
 

Mylagos

New member
Soft można aktualizować przez internet ( telewizor zrobi to automatycznie, gdy jest połączony z siecią), bądź można to robić ręcznie przez USB.
Co do laptopa i dźwięku. Sprawdź ustawienia karty dźwiękowej, czy są ustawione tak by przesyłać dźwięk przez HDMI( możliwe jest też że laptop nie ma możliwości wysyłania dźwięku przez HDMI).
 

merx

New member
Oprogramowanie aktualizujesz na 2 sposoby:
1. Podłączasz tv do neta i gdy tv jest w stanie czuwania to się aktualizuje.
2. Zgrywasz soft ze strony producenta na pena i podłączasz do tv.
 
Do góry