Sony KDL-46W4500 czy Toshiba 46ZF355DG??

humax5400z

New member
Zastanawiam się nad zakupem TV 46 cali. W oko wpadły mi te dwa modele, i właśnie nie wiem na który się zdecydować. Słyszałem, że Sony ma clouding. Czy w Toshibie to nie występuje ?

Aktualnie mam Sony kdl-32D3000. Telewizor jest OK. Podłączony mam pod niego komputer pod d-sub, bo takie mam w laptopie. Czy na TV 46 cali jakość się pogorszy w obrazie z komputera ? Nie mam komputera z hdmi ;)
 

rafnej

New member
Takie pytanie w temacie powinno skutkowac wieloma postami w stylu ,,mam toshibe jest lepsza niż sony" lub bierz sony bo jest najlepsze, itd"
Są to podobne klasowo i cenowo TV. Różnice polegają na:
1. wyglądzie
2.technologii obrazu i dźwięku
3. dodatkach
ad1) o gustach sie nie dyskutuje, jeden woli nowoczesną linie Sony W, drugi cienką ramkę Toshiby ZF (gdzie 40" W ~46" ZF)
ad2) tryb 100HZ i obraz w SD zdecydowanie na plus dla ZF,
HD nieznacznie ale ze wskazaniem na Sony
dźwięk- b dobre głośniki Onkyo - również plus dla ZF
ad3) MPG4, DLNA,USB i inne na plus Sony.
Twój wybór:confused: ?
 

humax5400z

New member
No tak, ale co z tym Cloudingiem ? Wolałbym chyba Toshibe bez tego efektu. USB, DLNA nie są mi potrzebne. Czy na toshibie też występuje clouding ?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Toshiba nie posiada na pewno cloudingu...tylko ma troche gorsze kąty boczne...ale jeśli siedzisz na wprost niej to spokojnie mozesz kupić Toshibe i cieszyc sie pięknym obrazem:)
 

swiatek94

New member
też zastanawiam się nad tymi dwoma modelami i mam problem w wyborem .
szkoda że W4500 mają clouding ;/
a np jak tośka ma 20000:1 a soniacz 50000:1 to będzie dużo różnica kontrastu ?? i jaki wy byście brali osobiście TV z jakiego powodu
 

daro101

New member
Po dlugim namysle i porownaniach wybralem SONY KDL-46W4500 .Zero cloudingu a czern nie odbiega od tej w plazmach .To juz inna technologia LCD.Ludzie strasza na tym forum tymi dwoma haslami .Nie posluchalem i nie zaluje .Bardzo polecam ten model .Obraz zwala z nog .Kumple maja
LG i Sharp Aquos .Przyznaja teraz racje ,ze ten model ma obraz ,ktoremu nic nie mozna zarzucic. Bardzo polecam !
 
Do góry