Sony KDL-46NX720

L_u_c_a_s

New member
Witajcie,

rozważam zakup nowego telewizora i do tej pory poważnie myślałem o Sony KDL-46NX710, ale teraz myślę o jego następcy - KDL-46NX720.

Różnica w cenie pomiędzy nimi jest dość spora, bo około 2 000 zł: 710 około 5 000 zł (teraz dostępny głównie w Sony), 720 - około 7 000 zł (cena dla porównania też w Sony z 5-letnią gwarancją; można spotkać w sklepach internetowych za około 5 900 zł, ale 5-letnia gwaracja jest dodatkowo płatna za około 1 000 zł - 1 100 zł, więc w zasadzie ceny porównywalne).

Oprócz udogodnień miltimedialnych (przeglądarka internetowa ponoć pełna, wbudowany nadajnik 3D) 720 ma nowy procesor obrazu X-Reality, 710 bazuje jeszcze na Bravia Engine 3. Pytanie, czy warto dopłacać te 2 000 zł za być może lepszy obraz i niektóre udogodnienia multimedialne? W moim przypadku głównie internet i bajki z YouTube dla córeczki :).

Rozważałem 710 z konsolą - w celu uzyskania internetu właśnie w 710; ta różnica w cenie z powodzeniem starczyłaby na konsolę :)

Ale teraz się waham, więc proszę o wspracie.

Ewentualnie mogą być inne marki, ale w Sonym Monolithic Design jest rewelacyjny :) i raczej nic go nie przebije.

Planuję zakup na raty. W Sony jest promocja 20 rat 0% do jutra, więc mam mało czasu na decyzję :-?

Podstawowe informacje:

odległość od TV: 3-3,5 m
nasłonecznienie pokoju: okna od zachodu, więc zachodzące słońce nieco świeci, ale mamy rolety, nie dające jednak całkowitego zaciemnienia, raczej półmrok; TV na wprost okien
preferowana wielkość TV: 46"
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy z telewizji, wiadomości, filmy z DVD, córeczka - bajki :)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? raczej wieczorem, w dzień bajki dla uspokojenia małej :)
preferowana marka? Sony, Samsung
jakie urządzenia będą podłączone? UPC, kamera Sony, w przyszłości: PS3, kino domowe (jeszcze nie wiem jakie, może też coś z Sony...)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 40% reszta (DVD, filmy z kamery, zdjęcia, kino domowe)
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głównie na wprost, ale mamy też lekki kąt
Czy ważne jest wifi lub inna technologia ? WiFi tak; bezprzewodowe Najważniejszy obraz oraz w miarę nowoczesny wygląd. Super jeśli będzie możliwość oglądania filmów .mkv prosto z USB
ile programów HD? na razie standardowy pakiet HD z UPC (TVP HD, TVN HD, Polsat HD, nie pamiętam, czy coś jeszcze; w przyszłości - może więcej)
ma stać czy wisieć? wisieć

Dzięki za wspracie.

Łukasz
 

zix

New member
TV multimedialny + ladny obraz = samsung 46d7000 / ew. d8000 jak chcesz dopłacić za wygląd ;)
Myślę, że warto rzucić okiem i porównać.
 

L_u_c_a_s

New member
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Jeszcze doszedł Sharp LC-46LE830E...

Ale Sony wciąż mocnym kandydatem, i to chyba nawet ten nowszy, tj. NX720.
 

Wojtaszek

New member
I słusznie, bo NX720 to flagowy model i na pewno się na nim nie zawiedziesz. Decyduj się wreszcie i życzę powodzenia podczas zakupu!
 

L_u_c_a_s

New member
To jeszcze doszedł Sony KDL-46HX820. Porównywałem w Sony Centre z NX720 (na tych samych ustawieniach) i HX820, jak dla mnie, grał lepiej: wyraźniej, ostrzej.

Co Wy na tego HXa powiecie?
 

L_u_c_a_s

New member
Dzięki za odpowiedź! :)
A coś więcej mógłbyś napisać, zwłaszcza dlaczego w pierwszej kolejności Sharp, później Sony? Poza oczywiście ceną, bo Sharp sporo tańszy - jak sprawdziłem. W Sonym design jest interesujący (pasujący do naszego wnętrza), i to też - poza paramertami technicznymi - biorę pod uwagę. Zakup pewnie byłby na raty.

Jeszcze się zastanawiam, czy okres przedświąteczny to dobry czas na zakupy, czy nie windują wtedy za dużych cen, skoro popyt wtedy jest z założenia większy? Czy nie lepiej wstrzymać się z zakupem TV do czasu poświątecznych obniżek?
 
Do góry