Sony kdl-46 w4000-Efekt Clouding

madej23

New member
Witam!Mam pytanie odnośnie białych plam które są widoczne w dwóch rogach ekranu na czarnym tle.Wygląda to tak, jakby ktoś świecił latarką z za ramki.Czy jest to wada którą mam reklamować ,czy może zniknie ten efekt chmurki ?K....zawsze coś!:(
 
J

Judash

Guest
A co przeszkadza Ci to w ogladaniu filmow?A moze caly czas patrzysz w czarne tlo i szukasz czarnej dziury ;)?
 

madej23

New member
Przeszkadza czy nie ,to nie wiem czy jest to wada czy tylko chwilowy stan ,a chyba nikt nie chce mieć nowego sprzętu z którym od początku jest coś nie tak .Chyba że nie jest:roll:
 
J

Judash

Guest
Podobno mija po jakims czasie ogladania i pieszczenia tych miejsc specjalna szmatka ;).
 

IGBT

New member
Warto trochę poczytać w temacie np w4500. Co najmniej kilkadziesiąt postów na ten temat, łącznie ze zdjęciami i poradami co do reklamacji.
 

czopek 1

New member
clouding

W moim KDL40W4230 też był dość duży clouding.Po ok dwóch tygodniach użytkowaniach wszystko wróciło do normy,nie ma najmniejszego cloudingu.
Tv jest made in Spain z 11.2008 r.Pozdrawiam.
 

madej23

New member
Wczoraj zadzwoniłem do Sony odnośnie reklamacji Cloudingu w moim 46w4000. Po opisaniu problemu pan z Sony poinformoał mnie że jest to normalne i efekt ten minie po ok.100 godzinach użytkowania.Kiedy oświadczyłem że 100 godzin minęło już ok 200godzin temu:) pan polecił mi abym zadzwonił do serwisu.Po pierwszej rozmowie w której znowu opisałem problem pan serwisant powiedział że musi porozumiec się z górą i jutro do mnie zadzwoni.Zadzwonił i usiłował mi wmówić że opisany prze zemnie problem jest normą wynikającą z lepszego podświetlenia matrycy w lcd Sony od innych firm:fool:.Co radzicie, czy żądać aby serwisanci przyjechli i zabrali tv czy nie ma sensu skoro i tak pewnie nic z tego nie będzie.
 

Ares78

New member
Poleciłbym Ci jeszcze spróbować masować newralgiczne miejsca szmatka (specjalna do LCD - najlepiej mikrofibry) i z kładzeniem telewizora poziomo, może pomoże ograniczyć efekt do akceptowalnego poziomu. Jak nie pomoże możesz próbować walczyć z serwisem...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Z wielu tv lcd różnych firm jakie miałem w domu każdy w większym lub mniejszym stopniu miał clouding/bleeding. Czasem bardzo pomaga delikatne poluzowanie śrub obudowy i zostawienie tv włączonego na dłuższy okres czasu z podświetleniem na max (np 24 godz). Można też położyć wcześniej tak poluzowany tv (wyłączony!!!) na plecach na jakiś czas. Masowanie szmatką (po poluzowaniu) też często pomaga (masujemy do zewnątrz, jakbyśmy chcieli "zetrzećZ" chmurki z ekranu) Czasem clouding po dłuższym użytkowaniu lubi sam się zmniejszyć a czasem się powiększa/zmienia położenie. Kiedyś miałem "halo" na tym punkcie, teraz jeśli nie ma przesady to nie zwracam na to już uwagi. Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Z wielu tv lcd różnych firm jakie miałem w domu każdy w większym lub mniejszym stopniu miał clouding/bleeding. Czasem bardzo pomaga delikatne poluzowanie śrub obudowy i zostawienie tv włączonego na dłuższy okres czasu z podświetleniem na max (np 24 godz). Można też położyć wcześniej tak poluzowany tv (wyłączony!!!) na plecach na jakiś czas. Masowanie szmatką (po poluzowaniu) też często pomaga (masujemy do zewnątrz, jakbyśmy chcieli "zetrzećZ" chmurki z ekranu) Czasem clouding po dłuższym użytkowaniu lubi sam się zmniejszyć a czasem się powiększa/zmienia położenie. Kiedyś miałem "halo" na tym punkcie, teraz jeśli nie ma przesady to nie zwracam na to już uwagi. Jeśli ktoś ma jaśniejsze tylko dwa rogi to moja rada jest taka: Cieszyć się że nie ma tak jak w moim byłym sonym d3000 (M A S A K R A) Pozdrawiam.
 

Sych

New member
madej23 napisał:
Wczoraj zadzwoniłem do Sony odnośnie reklamacji Cloudingu w moim 46w4000. Po opisaniu problemu pan z Sony poinformoał mnie że jest to normalne i efekt ten minie po ok.100 godzinach użytkowania.Kiedy oświadczyłem że 100 godzin minęło już ok 200godzin temu:) pan polecił mi abym zadzwonił do serwisu.Po pierwszej rozmowie w której znowu opisałem problem pan serwisant powiedział że musi porozumiec się z górą i jutro do mnie zadzwoni.Zadzwonił i usiłował mi wmówić że opisany prze zemnie problem jest normą wynikającą z lepszego podświetlenia matrycy w lcd Sony od innych firm:fool:.Co radzicie, czy żądać aby serwisanci przyjechli i zabrali tv czy nie ma sensu skoro i tak pewnie nic z tego nie będzie.

Moje zdanie jest takie. Jeżeli przeszkadza Ci w oglądaniu tv, obraz sporo na tym traci, to nalegaj, aby przyjechali. Masz takie prawo. Jeżeli defekt jest mało widoczny, nie przeszkadza, spróbuj go zminimalizować, podanymi wyżej sposobami. SierzantHarris dobrze napisał.
 

madej23

New member
Podczas rozmowy z serwisantem wspomniałem o szmatce ,ale powiedział że mogę w ten sposób zetrzeć to co nie trzeba.A tak w ogóle jaka jest zasada masowania szmatką tych punktów tzn.co powoduje to że je masujemy :)???
 

meduza88

Banned
Prawdopodobnie to ze matryca wlasciwie sie usadowi.Niektorzy probuja luzowac sruby z tylu obudowy.Jednak tak jak ktos juz tutaj cytowal jednego z serwisantow firmy Sony.Efekt ten wystepuje w tego typu panelach.Jak juz wczesniej pisalem mam laptop Sony Vaio z ekranem X-black ktory jest bardzo czarny jednak tylko w wypadku gdy siedzi sie dokladnie na przeciwko ekranu.Podswietlenia matrycy rowniez sa widoczne podobnie jak w telewizorach.Cos za cos.
 

madej23

New member
Ponieważ po masowaniu nic się nie zmieniło zgłosiłem dzisiaj problem jeszcze raz do serwisu ,tyle że tym razem przez internet.Doradźcie jakich mogę użyć argumentów żeby postawić na swoim że clouding jest wadą .
 

Ares78

New member
madej23 napisał:
Ponieważ po masowaniu nic się nie zmieniło zgłosiłem dzisiaj problem jeszcze raz do serwisu ,tyle że tym razem przez internet.Doradźcie jakich mogę użyć argumentów żeby postawić na swoim że clouding jest wadą .

Jeżeli masz tak mocny clouding, że utrudnia oglądanie to jak przyjedzie serwisant to po prostu włącz film w którym będzie to bardzo dobrze widoczne (jak masz rolety to opuścić bo przy mocnym świetle ciężko może być cokolwiek pokazać). Jeśli zaś clouding jest widoczny tylko przy zmianie sygnału to nie ma co się kłócić....
 
Ostatnia edycja:
Do góry