Sony KDL-40W4500 i jego następca...

SpeeDyLOCO

New member
Witam wszystkich zainteresowanych,

Chciałbym uzyskać informację od doświadczonych użytkowników czy też osób które są na bieżąco z TV marki Sony. Chodzi o to że mam możliwość wymiany mojego KDL-40W4500 na nowy model, chciałbym żeby produkt był nie gorszy jakościowo/parametry a najlepiej z nowszej serii (czyli odpowiednik).
Dla ułatwienia podaje parametry techniczne i jeden z testów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/30454-sony-lcd-40-w-4500-test.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/28746-40w4500.html
http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40w4500-20081116135.htm

Sprawa jest dość pilna więc będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Tymczasem cały czas przeglądam forum w poszukiwaniu informacji.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
Witam wszystkich zainteresowanych,

Chciałbym uzyskać informację od doświadczonych użytkowników czy też osób które są na bieżąco z TV marki Sony. Chodzi o to że mam możliwość wymiany mojego KDL-40W4500 na nowy model, chciałbym żeby produkt był nie gorszy jakościowo/parametry a najlepiej z nowszej serii (czyli odpowiednik).
Dla ułatwienia podaje parametry techniczne i jeden z testów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/30454-sony-lcd-40-w-4500-test.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/28746-40w4500.html
Sony KDL40W4500 / KDL40W4500U Review

Sprawa jest dość pilna więc będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Tymczasem cały czas przeglądam forum w poszukiwaniu informacji.


TV padł :) ?

no masz 2 generacje do przodu z lepszymi procesorami obrazu każdy następny będzie lepszy
40W5500
40EX500

następne wyjdą kwiecien/maj
 

SpeeDyLOCO

New member
Witam, i dziękuję za odpowiedź. Już śpieszę z wyjaśnieniami. Niestety ale z niewiadomych dotąd przyczyn złącza HDMI notorycznie nadają się do naprawy; / Dla tego też będę wnioskował o wymianę telewizora składa się to jeszcze na kilka innych czynników zobaczymy jak Sony potraktuje klienta...

Co do TV które podałeś to widzę kilka głównych różnic np w kwestii modelu

W5500:
Panel 8-bitowy TAK
Podświetlenie CCFL
Wejście sygnału 24p TAK (HDMI™)
BRAVIA ENGINE 3 TAK
Dynamiczny współczynnik kontrastu 100 000:1
Ustawienia „eko” TAK
Scene Select Automatyczny / Kino / Gra / Muzyka / Zdjęcia / Sport / Grafika
Inteligentny obraz TAK
Ethernet DLNA (filmy / muzyka / zdjęcia) TAK
AppliCast™ TAK
Wejścia HDMI™ 4 :D
Tryb dźwięku przestrzennego Kino / Muzyka / Sport / Gra
Pamięć stron telegazety 2000
Pobór mocy w trybie czuwania (W) 0,17
Pobór mocy (max) (W) 172

W4500:
Panel 10-bitowy TAK
Live Colour Creation TAK
Podświetlenie WCG-CCFL
Wejście sygnału 24p TAK (HDMI® / komponentowe)
x.v.Colour TAK
BRAVIA ENGINE 2 TAK
Dynamiczny współczynnik kontrastu 50 000:1
Ethernet DLNA (muzyka / zdjęcia) TAK
Wejścia HDMI™ 3 :D
Pamięć stron telegazety 1000
Pobór mocy w trybie czuwania (W) 0,2
Pobór mocy (W) 234

Najbardziej mnie zastanawia właśnie to co boldem dałem czyli 10-bitowy Panel podświetlanie wraz z Live Color które ma mój a ten wyższy model już jest wykonany oszczędniej;/ 10 bit to ogromna różnica i daje do myślenia bo tą technologie maja wyższe modele z serii Z (10-bit vs 8-bit Display Panels) za to za W5500 przemawia BE3 lepsza obsługa DLNA (tylko nie wiem w jakim zakresie odtwarza filmy przez USB /LAN) i AppliCast™ TAK.

Zaraz porównam z tym nowszym Bo może niepotrzebnie się zastanawiam nad W5500 który jest już że tak powiem EOL:)
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
W5500 raczej już nie będzie wiec patrz na testy EX500
te bity wszyscy podnosili ale nowsze i tak lepiej "grają " , testy masz na niebieskim forum
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz jest inaczej . Kierunek obróbki cyfrowej zdjęty jest z jakości matrycy a przerzucony na szybkość procesorów ruchu.
Model który miałeś grał naprawdę bardzo dobrze :
http://hdtv.com.pl/forum/lcd/30454-sony-lcd-40-w-4500-test.html
Masz jako niebieski dostęp do tych informacji.
Natomiast dobór następcy w modelach Sony - musisz podać jakie masz warunki w mieszkaniu , jakie potrzeby i jakie oczekiwania od telewizora. Łatwiej będzie poradzić , wybrać czy zwrócić uwagą na właściwy model.
 

SpeeDyLOCO

New member
TV ustawiony jet tak że po prawej stronie pod kontem 90 stopni są okna (oczywiście TV odsunięte jest na środek ściany) dla tego też brałem nieodblaskową matrycę ale z tego co wiem obecnie te nowsze matryce maja filtry pochłaniające i źródło światła zewnętrznego już w nich się nie mieni.

Fakt iż pozytywne testy i opinie dla tego modelu spowodowały że przeoczyłem interesującą mnie kwestię czyli obsługa DLNA z funkcją odtwarzania filmów, obszedłem to poprzez podłączenie komputera do TV na stałe jako 2 ekran.

Zależy mi na jakości obrazu i modelu który będzie dorównywał/przewyższał jakością W4500. Obecnie przeglądałem wszystkie modele ze strony sony 100/200Hz /3D i widzę że producent w specyfikacji nie chwali się typem panelu (8/10bit).
Ogólnie zależy mi na jakości obrazu i funkcjonalności.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych.

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
Jak duży jest pokój ?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

SpeeDyLOCO

New member
odległość od ekranu 2,9m
Jak duży jest pokój 14m^2
jakie programy najczęściej oglądasz filmy, discovery, tvn turbo:), docelowo satelita lub kablówka cyfrowa hd
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem
czego nie lubisz w telewizorach? automatycznej regulacji i przyciemniania braku szczegółów przy ciemnych scenach
jakie urządzenia będą podłączone: AV (HDMI), tuner cyfrowy (HDMI), xbox360 (HDMI/component), komputer (HDMI)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 35% TV, 65% komputer i filmy
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost ale również z kątów bocznych ale W4500 miał ok (178)
Czy ważne jest wifi ? Niekoniecznie oczywiście zawsze lepiej jak mniej kabli
czy USB ma mieć czytanie filmów ? tak preferowane
jakimi złączami: HDMI przynajmniej 3, component, d-sub, optyczne, cinch
jaki masz sygnał: obecnie analogowy ale jak wiem Soniaki i tak sobie z nim dobrze nie radzą i jak pisałem wyżej docelowo cyfrowy z kanalami HD
ile programów HD ? cyfrowa naziemna:)
ma stać czy wisieć ? w przyszłości(~pół roku) będzie wisiał obecnie stać
jaka klasa cenowa ? 4 000 brutto ale jak pisałem w temacie tu chodzi o wymianę na odpowiednik której mogę się domagać.
Uważacie że np. KDL-40NX700 byłby jakościowo odpowiednikiem albo któryś z tych najlepiej KDL-40EX700 KDL-40HX800 KDL-40NX700?







 
Ostatnia edycja:
Do góry