Sony KDL-40EX500 - problem z obrazem

yaper

New member
Witam,

Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem telewizora Sony KDL-40EX500. Od razu dodam, że jestem laikiem w kwestii telewizorów i nie potrafię dobrze sprecyzować mojego problemu, ale mam nadzieję, że dojdziemy jakoś do sedna.

Telewizora używam jedynie do PC i konsol. Do tego czasu wszystko było OK, żadnych uwag, czysta jakość i fun. Od ostatnich dni zauważyłem pewien problem z obrazem. Co dokładnie? Po pierwsze zauważalnie szybciej wzrok się męczy, co do tej pory nie było do pomyślenia. Obraz jest jakby mniej ostry, a podczas gier trudno się skoncentrować na dynamice np. pędzącego samochodu, przerywników filmowych, tak jakby obraz nie nadążał za tym, co dzieje się na ekranie.

Sprawdzałem różne ustawienia TV, kable HDMI, problem ten sam. Problem występuje zarówno na PC jak i konsolach X360 i PS3 zatem to nie wina żadnego z tych sprzętów.

Tak jak napisałem powyżej, problem jest dla mnie ciężki do zidentyfikowania, ale wyraźnie odczuwam gorszy komfort podczas przesiadywania przed TV. Z moim wzrokiem jest wszystko OK :p

Prosiłbym o jakieś wskazówki, co może być przyczyną. Jakaś część TV się wykrusza? Matryca?
 

eM!

New member
Polecam kontakt z pomocą Sony, który znajdziesz TUTAJ.
Moim zdaniem TV był mocno eksploatowany przy grach i zaczyna odczuwać powoli swoje "latka". Oczywiście TV nie jest stary z punktu widzenia dat a pod kątem technologicznym (swoją drogą EX500 to jeden z lepszych TV Sonego).
Mogą siadać porty HDMI lub matryca. Zgłoś sprawę do serwisu i tam szybko Ci pomogą z Twoim problemem.
 
Do góry