Sony KDL-40ex500 - nie łączy z internetem

allofmp3

New member
Witam,

wczoraj zakupiłem telewizor Sony KDL-40ex500 i pojawia się problem z połączeniem z internetem przez Adapter Wifi SONY. Telewizor wykrywa sieć, ale zarówno po ustawieniach automatycznych, jak i ręcznych każdą próbę połączenia opisuje jako "zakończona niepowodzeniem".

Komunikat:
Urządzenie bezprzewodowe: OK
Dostęp lokalny: OK
Dostęp do internetu: Zakończone niepowodzeniem

W domu korzystam z routera TP-Link W8901G, bez problemu w sieci bezprzewodowo działają laptop oraz iPod.

Bardzo proszę o pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
tak wygląda jakby router nie puszczał dalej bo lokalnie chodzi.
Może na chwile tylko podepnij przewodowo neta i sprawdź czy wtedy bedzie chodzić.
 

allofmp3

New member
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.

Niestety przy połączeniu po kablu również nie wykrywa internetu, co więcej, zauważyłem, że jeśli adres IP dam w TV inny niż 192.168.1.1, to nie wykrywa także sieci lokalnej.

PS. Nie wiem czy to istotne, ale korzystam z neostrady, włączone są opcje DHCP i Access Point.

PPS. Czy nowy firmware w TV mógłby coś zmienić? Mam obecnie PKG 4.09eul-0108.
 

tdx

New member
Bez reklam
W tym modelu aktualizacja tylko przez net chyba.... Ten adres co padałeś to adres routera.... A podłączasz bezpośrednio do modemu Neostrady czy po kablu przez router?
 

allofmp3

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale komputer z internetem łączy się przez router TP-Link W8901G, wysyła on również sygnał bezprzewodowo i tak korzystam również z laptopa.

Natomiast do telewizora podpięty jest adapter wifi Sony UWA-BR100.

PS. Firmware można również zaktualizować po ściągnięciu z internetu na komputer, zgraniu na pendrive i podłączeniu do USB w tv. Tak opisano na stronie Sony, ale jeszcze nie próbowałem.
 

tdx

New member
Bez reklam
OK ale mnie chodziło o to żebyś podłączył TV bezpośrednio z modemem Neostrady - z pominięciem routera
Natomiast soft oczywiście możesz zaktualizować.

pozdrawiam
 

allofmp3

New member
Niestety nie mam modemu TP, mogę wrzucić obrazy z ustawieniami routera lub podać ustawienia, jeśli tylko mogłoby to pomóc.

PS. Firmware zaktualizowałem, ale niestety również nie pomaga.
 
Do góry