Sony KDL-32EX710 Problem z obrazem.

TV 710

New member
Jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego modelu, ponieważ w egzemplarzu który zakupiłem jest następująca wada. Obraz oglądany na wprost jest ok ale przy bocznych kontach widzenia jest gorzej staje się mglisty, kolory są blade (efekt obrazu wypranego). Podobny problem jest opisywany na forum sony.
Prosiłbym o wasze opinie.
 

cornolio

New member
to przypadłość ledów... nie mniej jeśli obraz jest subiektywnie nie do oglądania albo na serio mocno zamglony to dzwoń po serwis - przyjadą za free:)
 

TV 710

New member
to przypadłość ledów... nie mniej jeśli obraz jest subiektywnie nie do oglądania albo na serio mocno zamglony to dzwoń po serwis - przyjadą za free:)
Ok a jak to wytłumaczyć że te same odbiorniki na sklepach mają obraz dobry, piszesz że to przypadłość ledów tylko że inne podobne telewizory ledowe mniej renomowanych firm tej przypadłości nie mają.
 

Sych

New member
Najlepiej narzekać, narzekać, narzekać. Jeśli jest jak opisujesz, serwis naprawi. Jeśli tylko chcesz narzekac, to narzekaj. W koncu to takie proste. Chyba ze wstydzisz się,
piszesz że to przypadłość ledów tylko że inne podobne telewizory ledowe mniej renomowanych firm tej przypadłości nie mają.
A przykładzik można? Jakieś badania, ranking, oceny ekspertów... Czy ta ocena jest tak wiarygodna jak twoje narzekanie? Pewnie nie masz zadnych informacji... Normalka u trolów. Bycie trolem jest wymagające, trzeba miec twarda psychikę i ostro sciemniac. Jak w pisie.
 

Pikus

New member
Ok a jak to wytłumaczyć że te same odbiorniki na sklepach mają obraz dobry, piszesz że to przypadłość ledów tylko że inne podobne telewizory ledowe mniej renomowanych firm tej przypadłości nie mają.

Przeciez to jest normalny efekt przy technologii LCD. W sklepach tego nie widac, poniewaz panuje tam bardzo intensywne oswietlenie, dlatego porownywanie obrazu w marketach to jakas zupelna pomylka. Telewizory plazmowe nie posiadaja tego problemu.
 

satanica

New member
kąty są slabe w LCD, w sonym mialem nieco lepsze niz w sharpie, ale tez bez rewelacji, najlepiej oglada sie na wprost, koledzy mają racje, gdy jest lepsze oswietlenie, tego efektu tak nie widac, ale w ciemnosci wystarczy lekko sie odchylic na bok i kolory blakną a czern na bokach panelu robi sie szarawa, tez mnie to wnierwialo, ale tylko w ciemnych scenach, teraz sie przyzwyczailem, musisz skalibrowac tv to ci pomoze, ja po kalibracji mojego sharpa poprawilem nieco ten efekt oraz wyeliminowalem smuzenie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy ustawić obraz 16:9 i włączyć mocniejsze światło w mieszkaniu . Problem kątów bocznych znacznie zanika.
 

pedro1

New member
A mi się wydaje , że pojechali po kosztach i wstawiają jakieś gorsze matryce.
Już kiedyś na tym forum pisałem o tej serii , że pod kątami ma bardzo mleczny sinawy obraz.
Zaobserwowałem to na stoisku Sony w MM ( miejsce zaciemnione , nie oświetlone od góry świetlówkami ) Na wszystkich leciało to samo demo i wszystkie pozostałe serie łącznie z podświetleniem led nie miały takiego problemu jak w/w seria.
O dziwo z tej serii tylko 40" poprawnie wyświetlała pod kątami ( nie wiem , może przypadkowo lepsza matryca :roll:), większe to już tragedia , a małych nie było.

Pzdr :)
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
w sharpie mam to samo, a w moim starym 4 letnim lg katy byly duzo lepsze niz w sharpie, o dziwo lg mial wszystkie gorsze parametry i byl robiony 4 lata temu, wiec nie wiem czy teraz tylko marketing robi swoje a jakosc pozostawia do zyczenia
 

edi730

New member
Panowie nie pracujecie w firmach? Od roku 2009 no może wcześniej na całym świecie następowały drastyczne cięcia i spadek jakości produktów. Podobno kryzys światowy... Odbija to się też na TV. Głupi w5500 który na wyjściu kosztował majątek w 2010 Ex500 który miał go zastąpić jest tani jak barszcz. Technologia staniała ? no może tak, ale aż tak???

Ja też męczę się z ex500 i wcale nie jest taki dobry jak tu niektórzy piszą. Kąty jakość obrazu itd...
Pseudo kalibracja troszkę pomogła, przez rok można się przyzwyczaić. A w sklepach jest lepiej bo przy tak mocnym oświetleniu w trybie "sklep" i obrazie demo to i Manta dobrze wygląda ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry