Sony KD-65X8505 4K UHD proszę o opinie

Bartsol

New member
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem tego telewizora. Nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii na jego temat.
Najbardziej zastanawia mnie sprawa związana z podawaną przez Sony wartością odświeżania czyli Motionflow 200Hz. O co tu chodzi skoro wszyscy inni producenci jadą z programem podając wartości od właściwie 800Hz w górę?
Oglądam sporo meczy i szczerze mówiąc nie wiem co o tym sądzić.
Ktoś ? Coś?

Pozdrawiam!
 

jarek9306

New member
jeśli chodzi o ten tv to główna zaletą jest obraz jedynie czego można sie przyczepic to niski kontrast ale no to IPS. matryca jest 120hz i bardzo ładnie pracuje nie ma żadnych smug czy klaktowania obrazu przy szybkich ruchach kamer sam tv ma pełną wersje procesora motionflow. Jeśli istotny w tv jest obraz jest to świetny model!
 

Bartsol

New member
Dzięki za odpowiedź. Nie jestem pewien czy faktycznie jest to natywna 120'ka. We wszystkich danych jakie znalazłem na jego temat jest napisane że to 100 Hz. Nie zmienia to jednak faktu, że faktycznie po przyglądnięciu się kilku modelom konkurencyjnych marek uznałem, że prezentowany na tym modelu obraz jest dla mnie odpowiedni. Faktem pozostaje, że model 9005 ma nieco lepsza dynamikę kontrastu i większą głębię czerni ale odcinając się od dalszych spekulacji wiem, że w domu nie będzie porównania jednego do drugiego. To co prezentuje obrazem 8505 w sensie palety barw i nawet czerni jest dla mnie wystarczające. Sam IPS uważam za odpowiedni bo daje lepsze kąty widzenia a w moich warunkach to dość istotne. Najbardziej jak juz wczesniej pisałem obawiałem się ruchu. Powiedz czy sam posiadasz ten model? Z jakiego sygnału korzystasz? Pozdrawiam.
 

Bartsol

New member
Te 100000 Hz .... to tylko marketing.
A do jakich warunków potrzebujesz telewizor ?

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Warunki: Salon około 35 m kw. Oglądam z odległości około 4 m. Pod dosyć kątem jest stół z którego podczas posiłków czasami też patrzymy co tam na ekranie. Blisko telewizora pod kątem prostym względem niego duże okno (około 3 metry w podstawie) Ekran nieco schowany pod skosem dachowym ale ogólnie w dobrze doświetlonym w ciągu dnia pomieszczeniu.
Do niedawna miałem telewizor z matrycą VA co owocowało irytującą stratą kolorów podczas oglądania z pozycji stołu.
Generalnie na temat tego modelu jest bardzo niewiele informacji w sensie testów czy recenzji. Więcej można znaleźć na forach zagranicznych ale w tym przypadku również szału nie ma. Testowałeś go już? Pozdrawiam!
 

Bartsol

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego model FHD seria 829 (spooooro tańszy)ma motionflow 800Hz wyciągnięty softowo z matrycy 100Hz, a ten ma podane tylko 200Hz? Jakie to ma znaczenie i skąd taka rozbieżność? Jak to się ma do realnego oglądania szczególnie dynamicznych scen w tym mecze i filmy?
 

jarek9306

New member
tego tak naprawdę nie wie nikt nie zestawiałem płynności 829 z x8 nigdy (pracuję w rtv) mam te modele i moge grzebac próbowac testować ile chce.
Osobiscie mogę powiedzieć ze x8505 zachowuje się lepiej niż np w955 (400hz) jesli chodzi o płynność a kto to zganie dlaczego...
 
Do góry