Sony i Samsung -nie warto przepłacać!? Opinie na hdtvforum – „ to tylko teoria”!?

l1ber

New member
Po przeczytaniu interesujących mnie tematów na tym forum, udałem się do sklepu RTV euro AGD. Byłem zdecydowany wybierać pomiędzy Sony KLD 40EX501, a Samsungiem LE40C650, chciałem jednak jeszcze upewnić się w wyborze i zapytać obsługi o jakieś argumenty przemawiające za którymś z tych modeli. Powiedziałem mu, że potrzebuje TV głównie do oglądania programów TV (kablówka UPC) z dużą ilością piłki nożnej, mniejszą filmów poprzez USB i czasami gry PS3. Podałem facetowi, że chcę wybierać pomiędzy wyżej wymienionymi modelami. Gość kompletnie mnie zaskoczył, bo zapytał, dlaczego chce przepłacać, że lepszym wyborem byłby Philips

lub LG (pokazał mi modele tych firm Philips PLFL 4606 i jakieś 2 modele LG) są tańsze, a różnicy w obrazie nie dostrzegę przy takim użytkowaniu. Powiedziałem mu, że poczytałem trochę na tym forum i wynika z tego, że te telewizory mają najlepsze parametry. Odpowiedział, że to tak naprawdę to takie fora są dla teoretyków, którzy lubią dużo pisać, gadać o rzeczach tak naprawdę nie istotnych dla przeciętnego użytkownika i nie należy się tym sugerować.
Dołączył się wtedy drugi ze sprzedawców i powiedział, że ten pierwszy ma rację, ale jeżeli się upieram to lepiej kupić Samsunga, bo Sony ma i tak matryce od Samsunga, a dodatkowo trzeba im za samą markę zapłacić. Ten pierwszy powiedział, że to nie do końca prawda i że Sony w tym modelu ma już własna matrycę, tamten odpowiedział „co ty pierd....sz pomyliło ci się z Samsungiem który ma swoje i (tu podał jakąś inna firmę)” (autentyk) i zaczęli się spierać. Oni sobie gadali, a ja ......zgłupiałem. Nie wiem, co wybrać, a ponieważ 2000 pln to dla mnie nie mało chce być pewien, że dokonałem dobrego wyboru. Co wybrać?
 

v80trek

New member
Ja natomiast słyszałem, że Philipsa nie ma co brać, bo mają kiepskie matryce. Usłyszałem to od gościa, który nie sprzedaje Philipsa, Samsunga itp. tylko Bose, B&O itd., więc nie miał w tym interesu, żeby źle doradzić ;)

Jak masz do wydania 2000 zł to naprawdę w tym segmencie wszystko jest podobne. Dobry jest Samsung, Sony, Philips - nie ma jakichś wielkich różnic.
 

tdx

New member
Bez reklam
l1ber a mieli je na stanie? :)

Zawsze można iść o krok dalej po co przepłacać za philipsa czy LG skoro możesz w tesco czy lidlu kupić 40 firmy "krzak" za 1200zł. Będzie działał - będzie, da się oglądać TV? Da... A 800zł w kieszeni....

Nie rozumiem Cię w ogóle... czytałeś fora zawęziłeś swój wybór do 2 modeli a Pan w sklepie swoim hipnotycznym spojrzeniem od razu Cię od Twoich zamiarów odwiódł?

Ty chyba chcesz żeby wszyscy na forum i w każdym sklepie jednogłośnie powiedzieli: TEN telewizor jest najlepszy!!!
Raczej tak nie będzie, na forum masz drogowskazy na co zwrócić uwagę czym możesz się zainteresować. Nic nie zastąpi zobaczenia TV na żywo i ich porównania między sobą...
 

3w.enduro

New member
nie ukrywam że tez sporo rozmawiałem przed zakupem w tym z serwisantem znanej ogólnopolskiej firmy i stwierdził że wszystko się psuje ale samsungi to dostają do naprawy codziennie ,możliwe ze ta proporcja wynika z ich popularności dlatego wybrałem sony z 5 letnią gwarancją w sklepie z konstelacji sony bez dopłat za 5 lat . Ja zawsze miałem problemy z elektroniką wymieniałem już po 2 latach monitory Phila i LG a karty grafiki to już katastrofa ( 3 w cztery lata )

....KDL-52LX900
 

3w.enduro

New member
promocja jest od 3 tygodni część pokrywa sony resztę właściciel sklepu .tv kosztował mnie 6,600 cena całkowicie normalna ,, 5 lat na cały sprzęt jest w tych sklepach można sprawdzić sklepy są w każdych większych centrach ,Dokładnie jak weszły nowe modele po tygodniu pojawia się gwarancja 5 letnia na pozostały sprzęt
 

3w.enduro

New member
Ostatnia edycja:

l1ber

New member
l1ber a mieli je na stanie? :)

Zawsze można iść o krok dalej po co przepłacać za philipsa czy LG skoro możesz w tesco czy lidlu kupić 40 firmy "krzak" za 1200zł. Będzie działał - będzie, da się oglądać TV? Da... A 800zł w kieszeni....

Nie rozumiem Cię w ogóle... czytałeś fora zawęziłeś swój wybór do 2 modeli a Pan w sklepie swoim hipnotycznym spojrzeniem od razu Cię od Twoich zamiarów odwiódł?

Ty chyba chcesz żeby wszyscy na forum i w każdym sklepie jednogłośnie powiedzieli: TEN telewizor jest najlepszy!!!
Raczej tak nie będzie, na forum masz drogowskazy na co zwrócić uwagę czym możesz się zainteresować. Nic nie zastąpi zobaczenia TV na żywo i ich porównania między sobą...


Jest trochę w tym racji, ale i nie zrozumiałego dla mnie sarkazmu. Wiem czego szukam i w Tesco za 1200 tego nie dostanę (100 hz, Full HD, nawet jakby było w tesco bym nie kupił), ale skoro mogę dostać to samo z technologicznego punktu widzenia za 200/400 pln mniej, kupując produkt innej firmy, to chyba warto się zastanowić? I nie oczekuje od Ciebie, jako bardziej doświadczonego w tym temacie pouczania mnie co do postępowania, ale na ile to możliwe fachowej porady. Warto dopłacić 200 - 400 pln do Sony/ Samsung czy nie, ewentualnie dlaczego.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ok....

Nie wiem co masz na myśli pisząc technologiczny punkt widzenia... Ale oto konkrety
40C650 <- od tego modelu samsung wprowadza w TV matryce wysoko-połyskowe (dające lepsze czernie, mocniejsze kolory) 100Hz motion plus <- lepsza płynność płynność ruchu, Internet@TV i aplikacje użytkowników dzięki czemu dużo z tego TV można wyciąć, USB odczytujące znaczącą większość plików (czego np sony nie potrafi) obsługa NTFS i DTS (czego nie potrafi LG) (a większość MKV ma właśnie audio w DTS)

40EX500/501 -> chyba najlepszy LCD jaki można było kupić w tamtym roku z matową matrycą i dobrym stosunkiem cena/jakość. Matowa matryca - równo podświetlona, dobre kąty boczne, Bravia Internet Video, z usb tylko fat32 + divx do 720.

Jeśli chcesz mieć najbardziej wszechstronny TV bierz samsunga (niestety modele które Cię interesują są ubiegłoroczne i ciężko już znaleźć te TV) Wiec stąd moje pytanie czy były dostępne....

Co do sarkazmu pytanie zostaje dlaczego po zawężeniu wyboru do tych 2 jedno stwierdzenie sprawiło że zaczynasz zabawę w szukanie od nowa...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebne nerwy. Wszyscy mają swoja rację.
Sony nie produkuje swoich matryc.
Telewizory Philipsa czy Samsunga to są dobre telewizory.
Ważniejsze jak realizują Twoje potrzeby.

A z tym jest różnie.
To jakbyś chciał jeździć w rajdach nie przygotowanym samochodem. Oczywiście możesz jeździć ale nie masz najmniejszych szans na wynik a i bezpieczeństwo też inne.
Pytanie jakie masz potrzeby i i jak ukształtowaną własną wrażliwość.
Czyli jakie masz doświadczenie własne na którym opierasz bazę albo punkt wyjściowy.
Dla mnie panowie sprzedawcy mieli słabą wiedzę ogólną i specjalistyczna co widać po ich wypowiedzi. Mają przed sobą przeciętne telewizory i ich wiedza jest na tym poziomie.
Nie jeżdżą na szkolenia , nie testują telewizorów , nie poświęcają swoje prywatnego czasu aby się pouczyć i nie jeżdżą na szkolenia - bo teraz nikt ich nie organizuje.
Nie widać też ich na targach i nie czytają opinii użytkowników modeli we Francji, USA czy w Grecji.
Więc do ich fachowości miałbym wiele zarzutów, nie odbierając im zapału wynikającego z oglądania stojących obok siebie telewizorów.

Wracając do meritum - z podanych modeli wybrałbym Sony do Twoich potrzeb .
Chociaż gdybyś podał więcej warunków - byłoby łatwiej ocenić czy Twoi faworyci spełnia oczekiwania, czy może zmienić modele .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeszcze tylko odznaczenie
b2d444afd374669c.jpg

I możesz iść dumnie z piersią do przodu :)

Ale temat jakoś tak dziwnie nadal aktualny ;)
 
Do góry